Śniadanie mistrzów w DOMU

CENA

Wielkość grupy

5 - 

8 os.

Czas trwania

Live od 11:00 do 14:00

O warsztacie

Kto nie marzy o kawce z własnego kubka? ;) Albo cud kanapeczkach z własnego talerza? Właśnie tym zajmiemy się na tych warsztatach.

Udowodnię, że to marzenie jest w zasięgu ręki. Efektem będzie Twój, w pełni użytkowy mistrzowski zestaw śniadaniowy. Bo na 100 procent warto celebrować codzienność.

Dla kogo?

Dla każdego, kto marzy o kawie z własnego kubka, śniadaniu na ręcznie zrobionym talerzu. Dla człowieka, który ceni indywidualność, piękno przedmiotów i ma odwagę je tworzyć. Niezależnie od tego, czy robi to pierwszy raz, czy już ma doświadczenie. Pracujemy w komforcie kameralnej grupy, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Co da Ci warsztat?

Zresetujesz głowę. Odświeżysz myśli i zrelaksujesz się. A przy okazji zrobisz swój własny komplet śniadaniowy - TALERZ i KUBEK. Bo ceramika to ZEN i ZPT w jednym. Bądź na to gotowy!

Program

Warsztat online potrwa ok. 2,5-3h. Na początek pokażę Ci jak uformować kilka wariantów kubka. Sam zdecydujesz o jego ostatecznej formie - czy ma być z uszkiem czy bez, czy ma wyglądać bardziej jak czarka czy wolisz minimalistyczny. Następnie zajmiemy się formowaniem talerza ewentualnie miseczki na płatki.

Zapewniamy

Swoją wiedzę i wsparcie :) A także dwukrotny wypał w piecu (najpierw na bisquit w temp. 900C, potem szkliwienie i wypał szkliwa w temp. 1080C).

Pakiet materiałów wysyłamy 4/5 dni przed warsztatem do dowolnego paczkomatu. Ze względu na późniejszy odbiór prac, możliwe jest wykupienie miejsca, jedynie dla osób mieszkających na terenie WARSZAWY.

W pakiecie otrzymasz porcję gliny, którą pomogę Ci zmienić w piękną ceramikę. Dodatkowo dostaniesz próbki 4 szkliw, spośród których sam wybierzesz swój kolor.

5/6 dni po warsztacie ekipa FEBLIKA odbierze od Ciebie wysuszone prace w celu ich wypalenia i poszkliwienia. Gotowe prace prace ponownie wyślemy do Ciebie paczkomatem.

Wymagamy

Przed warsztatem przygotuj:
- ściereczki: na podkładkę pod glinę,
- wałek lub butelkę do wałkowania,
- sznurek lub grubą nitkę do cięcia gliny,
- patyczek do szaszłyków do wycinania kształtu i zdobienia,
- karta bankomatowa (nie musi być złota) do gładzenia,
- małe naczynko na wodę.
Ewentualnie, dla kochających i lubiących ład i symetrię linijka :)

Wymagania sprzętowe:
- telefon, tablet lub laptop z dostępem do Internetu,
- warsztat będzie prowadzony za pomocą aplikacji Zoom, która nie wymaga wcześniejszej rejestracji,
- warsztat będzie prowadzony interaktywnie, tak aby był jak najbardziej zbliżony do prawdziwego spotkania. Dlatego gorąco zachęcamy do przetestowania działania kamery i mikrofonu w swoim sprzęcie, aby móc w pełni wziąć udział w warsztacie.

Daty

Miejsce

Warsztaty będą prowadzone live poprzez aplikację Zoom.

Link do spotkania zostanie przesłany w dniu warsztatu.

Jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w wydarzeniu w podanych godzinach, udostępnimy nagranie warsztatu, które będzie można odtworzyć w dowolnym momencie.

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by uwolnić świat od szpetoty, nadać mu piękniejszą formę. Chciałabym uwolnić nasze stoły od kiepskich talerzy, ratować naszą kawę od byle jakich kubków. Zamieniać każdy posiłek w przyjemność, w ucztę. Celebrować codzienność. 


Cenię dobre rzemiosło. Chcę je propagować. Uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę, cud jej powstawania, jej powolność… Bo ceramika przywraca czasowi czas. Każe zwolnić, nie pozwala obejść procesów ani ich przyspieszyć. Jest absolutnie slow. 


Ale nazwa Formatka to także żart, bo nikt tu nie narzuca ram i szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schemat, poszukiwać. W końcu praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd wziął się jej niepowtarzalny klimat: zapatrzenie w naturę, prostota i umiar. I niezachwiane przekonanie, że mniej znaczy więcej.


Założycielka pracowni, Małgosia Fotek jest związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Od lat prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 10 -15 lat? To proste: by wciąż żyć ceramiką.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Śniadanie mistrzów w DOMU”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *