Sitodruk w DOMU: Warszawa

CENA

Wielkość grupy

4 - 

10 os.

Czas trwania

Live od 18:00 do 21:00

O warsztacie

Warsztaty sitodruku prowadzimy od 2010 roku, czyli już 10 lat! Jesteśmy profesjonalistkami, które znają się na temacie druku jak nikt inny. Spróbujemy przekazać Wam cała naszą wiedzę w całkiem nowej formie - online:)

Dla kogo?

Warsztaty w domu to wspaniała okazja do kreatywnej pracy, rozwoju swoich pasji, poznania całkiem nowych umiejętności w zaciszu waszych mieszkań. Wszystko przygotowałyśmy tak, aby każdy kto chce mógł spróbować sitodruku na podstawowym poziomie. A dodatkowo czuł się zadowolony i skończył spotkanie z poczuciem satysfakcji.

Na warsztacie odnajdą się z nami pasjonaci, amatorzy, artyści, młodzież, dziec :) Introwertycy i dusze towarzystwa!

Co da Ci warsztat?

W trakcie spotkania możesz poznać technikę sitodruku na podstawowym poziomie. Zapoznasz się z takimi tematami jak:
- budowa matrycy,
- naświetlanie,
- podstawowe zasady przygotowania projektów,
- rodzaje farb wodnych (puchnące, perłowe, kryjące, transparentne),
- sposoby druku ręcznego oraz wiele różnych trików, których nie poznasz z filmów na YT.

Możesz wydrukować swój własny projekt na podstawie dowolnych grafik, rysunków lub projektów. Jeśli nie potrafisz albo nie zdążysz przygotować ich samodzielnie możesz skorzystać z tych dostępnych w naszej pracowni. Dzięki nim stworzysz jedyną w swoim rodzaju tkaninę, torbę, t-shirt bądź plakat!

Otrzymasz od nas pakiet materiałów do druku oraz wypożyczymy Ci matrycę (sito) na czas warsztatu, którą potem od Ciebie odbierzemy:)

Program

Podczas spotkania najpierw opowiemy o wszystkich zawiłościach technicznych (budowa matrycy, naświetlanie, przygotowanie projektów, rodzaje farb wodnych). Następnie wykonamy wspólnie "krok po kroku" pierwsze próbne nadruki, aby przetestować teorię w praktyce:) Potem będziemy już drukować wzory na Waszych docelowych podłożach. Cały czas będziemy czuwać nad Waszą pracą, podpowiadać rozwiązania oraz rozwiewać Wasze wątpliwości. Ci którzy poczują się już całkiem pewnie, będą mogli drukować samodzielnie dużo dłużej, niż trwa nasz warsztat.

Przez kolejne 5 dni po spotkaniu możecie korzystać z matryc i zadrukować nią wszystko co Wam wpadnie pod rękę. Tylko uważajcie - drukowanie bardzo wciąga!!

Po tym czasie odbierzemy od Was matrycę, która jest wielokrotnego użytku i w przyszłości posłuży innym uczestnikom. Jeśli będzie Ci bardzo trudno się z nią rozstać, możesz u nas zamówić całkiem nowiutką, która stanie się twoją własnością :)
Napisz do nas w tej sprawie.

Po warsztacie pozostajemy w kontakcie, możemy Wam podpowiedzieć jak kontynuować swoją przygodę z drukiem :)
Udostępniamy także pracownię na realizację Waszych projektów!

Jeśli chcielibyście skorzystać z warsztatu oraz zostać posiadaczami sita w formacie A4 na zawsze, spójrzcie na nasz drugi warsztat online: "Sitodruk w DOMU: gdzieś w Polsce".

Zapewniamy

Pakiet materiałów wysyłamy 4/5 dni przed warsztatem do dowolnego paczkomatu. Ze względu na późniejszy odbiór matryc, możliwe jest wykupienie miejsca, jedynie dla osób mieszkających na terenie WARSZAWY.

W paczce znajdziecie:
- 1 sito formatu A3 z Waszym gotowym projektem,
- profesjonalną kliszę do naświetlania,
- 3 rodzaje farb po 250 gr (1 czarna, 1 jasna kryjąca, 1 dodatkowa z możliwością wyboru koloru),
- raklę,
- taśmę papierową.
A także, w trakcie warsztatu, zapewniamy nieskończoną wiedzę i nasze doświadczenie!

5 dni po warsztacie umówimy się na bezdotykowy odbiór matrycy :)

Wymagamy

Po dokonaniu płatność za warsztat otrzymacie wszelkie wskazówki, jak przygotować prawidłowo projekt do druku :) Następnie trzeba przysłać go do nas 10 dni przed warsztatem. Jeśli chcecie możecie też skorzystać z gotowych naszych szablonów.

Podczas warsztatu przyda nam się:
- DUŻO podłoży do drukowania. Na początek, do próbnych nadruków. Może to być kawałek starego prześcieradła, stary tiszert, arkusze papieru. Potem będziecie działać już na właściwych podłożach (tkanina, papier).
- Fartuch ochrony albo ubrania które mogże się ewentualnie zabrudzić :)
- Przestrzeń do pracy, najlepszy będzie stół lub podłoga. Możesz przykryć je papierem, dużą tkaniną lub folią.
- Plastikowa miska z wodą.
- Stare materiały lub bawełniane ubrania, ewentualnie ręcznik papierowy w roli ścierek.
- Gąbka, może być zużyty zmywak lub stara gąbka do kąpieli.
- Jeśli potrzebujesz rękawiczki jednorazowe.
- Dostęp do prysznica lub wanny.

Po warsztacie skontaktujemy się z Tobą aby umówić się na odebranie matrycy. Jeśli będzie Ci bardzo trudno się z nią rozstać, możesz u nas zamówić całkiem nowiutką, która stanie się twoją własnością :)Napisz do nas w tej sprawie.

Wymagania sprzętowe:
- telefon, tablet lub laptop z dostępem do Internetu,
- warsztat będzie prowadzony za pomocą aplikacji Zoom, która nie wymaga wcześniejszej rejestracji,
- warsztat będzie prowadzony interaktywnie, tak aby był jak najbardziej zbliżony do prawdziwego spotkania. Dlatego gorąco zachęcamy do przetestowania działania kamery i mikrofonu w swoim sprzęcie, aby móc w pełni wziąć udział w warsztacie.

Daty

Miejsce

Warsztaty będą prowadzone live poprzez aplikację Zoom.

Link do spotkania zostanie przesłany w dniu warsztatu.

Jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w wydarzeniu w podanych godzinach, udostępnimy nagranie warsztatu, które będzie można odtworzyć w dowolnym momencie.

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdy Agnieszka Stanasiuk szukała nazwy dla swojego projektu, wybrała to, co sprawia, że ludzie ją zapamiętują. Kolorowy i rzucający się w oczy makijaż brwi to oczywista, ale nie jedyna oznaka kreatywnej i twórczej duszy Agi. Pod hasłem AgaBrwi kryje się szerokie spektrum artystycznej działalności Agnieszki. Od kolekcji odzieżowych, przez projekty kostiumów teatralnych po warsztaty z sitodruku. Pracownia działa od 2010 r. i obecnie mieści się na Mokotowie.


Agnieszka Stanasiuk jest dyplomowaną artystką, która ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ale druk na tkaninie skradł jej serce już w liceum. Pierwsze szablony wycinała w starych kliszach rentgenowskich. Jak sama mówi “sitodruk to narzędzie, które można wykorzystywać w różnorodny sposób. Można drukować na tkaninie, na papierze, na drewnie. Nawet na szkle, ceramice, pleksi czy metalu”. Prócz warsztatów komercyjnych, dla firm i osób prywatnych, realizuje również zajęcia dla uczelni wyższych ostatnio dla Katedry Mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W prowadzeniu warsztatów pomagają jej: nie zawodna i nieoceniona Natalia Kaczmarek, która w 2012 roku przyszła na jeden z warsztatów i już została, Karolina Droszcz, absolwentka tego samego kierunku co Aga, a niekiedy również siostra Agnieszki – Jagoda.


Agnieszka prócz warsztatów robi własne projekty artystyczne: cykle obrazów i rysunków. Jej główną inspiracją jest człowiek, przyroda, światło, kolor, faktura. Od kilku lat oprócz pracy artystycznej pochłaniają ją dwie córki: Kalina i Jaśmina. Czy ma jakąś dewizę? Tak. Brzmi ona: “W życiu powinno nam być przyjemnie”. Nic dziwnego, że tak właśnie jest na warsztatach Agi. Nie tylko przyjemnie, ale też niezwykle twórczo i inspirująco. Jest tu też flow, fan i luz. Wszystko, by móc się w twórczej pracy zatracić.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Sitodruk w DOMU: Warszawa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *