Sgraffito: stwórz dwie osłonki na kwiaty

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

3 godziny: w tygodniu od 18:00 do 21:00 lub w soboty od 11:00 do 14:00

O warsztatach

Podczas warsztatów wykonacie swoje unikatowe osłonki na kwiaty, bazując na moich formach. Dodatkowo dowiecie się, czym jest sgraffito, metoda zdobienia, z którą głównie pracuję oraz jak jej używać w ceramice. Wcale nie musicie dobrze rysować.

Wcześniej odlane z masy lejnej osłonki, obrobicie i ozdobicie poznaną techniką, używając przygotowanych przeze mnie różnych szablonów, albo własnych projektów (można improwizować). Nawet jeśli zdecydujecie się użyć gotowych wzorów, gwarantuję, że naczynie będzie w stu procentach Wasze i unikatowe.

Będziemy pracować na wciąż surowej, niewypalonej glinie - masa lejna to nic innego jak upłynniona glina.

Dla kogo?

To świetna okazja, żeby zacząć przygodę z ceramiką, od czegoś prostego, a jakże przyjemnego! Warsztaty są również dla tych, którzy już znają się z gliną, ale chcą spróbować nowej techniki zdobienia czy po prostu są ciekawi pracy z masą lejną. W obu przypadkach to będzie coś nowego, świeżego i na pewno rozwijającego.

Przy każdym spotkaniu staram się, by uczestnicy warsztatów poczuli się dobrze w mojej przestrzeni, zatrzymali na chwilę i z przyjemnością, zrobili coś dla siebie.

Co dadzą Ci warsztaty?

Staram się, by każde spotkanie wnosiło wartość merytoryczną, (zatem porozmawiamy sobie trochę o teorii, inspiracjach), uczyło technicznych umiejętności, ale też tworzyło przestrzeń, w której każdy spróbuje czegoś nowego i twórczego. Poczuje i zmierzy się z tym materiałem.

Podczas warsztatu każdy uczestnik będzie mógł ozdobić dwie osłonki, które otrzyma na własność po dwóch wypałach.

Program

Część teoretyczną omówimy sobie przy kawie czy herbacie:
- praca z masa lejną - plusy i minusy,
- formy gipsowe,
- rozmowa o samej metodzie, inspiracjach, narzędziach.

Następnie przejdziemy do części praktycznej:
- obróbka przygotowanych naczyń - każdy otrzymuje dwie osłonki z lekko podeschniętej masy,
- wybór designów, pomysłów,
- zdobienie / malowanie angobą i praca dłutami / narzędziami do sgraffito.

Osłonki będą do odebrania po max. 3 tygodniach (po tym, jak zostaną przeze mnie wypalone).

Zapewniamy

Warsztaty obejmują:
- kawę / herbatę / poczęstunek,
- dwie osłonki na kwiaty z masy lejnej,
- pozostałe materiały tj. angoby, szkliwo na wysoką temperaturę, narzędzia do pracy,
- dwa wypały, aby osłonki były w pełni użytkowe.

Wymagamy

Na moich warsztatach decydujesz czy działasz na przygotowanych przeze mnie szablonach (wybór jest niemały!) czy mierzysz się raczej z własną fantazją.

Jeżeli chcesz nanieść na formę swój konkretny projekt, najlepiej przynieś go na kartce, w wielkości 1:1 (maksymalna wysokość, która będzie dobrze wyglądać na osłonce to ok. 12 cm).

Daty

Miejsce

Pracownia ceramiczna Kolektyw111 - K111: Konstruktorska 6, lok 111, pierwsze piętro (Uwaga - wejście za szlabanem, w głębi, przy rampie (duże drewniane drzwi).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Kreatywność ma wiele twarzy i to piękne móc jej doświadczać na różnych płaszczyznach. Art directorka i producentka, a chwilę później pasjonatka pracy z gliną – Gabi Strama dotyka wielu twórczych obszarów i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Choć przez lata pracowała w działach kreacji, to w całym procesie brakowało jej czynnika manualnego. Wirtualną rzeczywistość zamieniła na pracę rąk i rozpoczęła przygodę z ceramiką.

  Jej praca z gliną to ciągłe poszukiwanie i eksperymentowanie – odkrywanie form i masy lejnej, lepienie ręczne, ale też prastara (i jak dotąd ulubiona) metoda zdobienia sgraffito. Połączenie sztuki użytkowej i motywu kobiecości zaowocowało jej debiutancką serią “Dziewczyny”. Kobiecej energii nie brakuje także w pracowni K111, którą współtworzy z czterema ceramiczkami. Każda ma swój indywidualny styl, ale wspólnie generują przestrzeń do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wiedzy.

  Gabi zdobywała ceramiczne doświadczenie metodą prób i błędów w lokalnej pracowni, na tematycznych warsztatach i dokształcając się w sieci. Brała także udział w ceramicznym maratonie The Australian Ceramics Congress, który daje okazję do spotkań z rzemieślnikami z całego świata. Jej różnorodne doświadczenie i pasja do gliny przekładają się na sposób prowadzenia warsztatów. Gabi pozwala uczestnikom decydować o sposobie pracy – mogą działać na gotowych szablonach lub puścić wodze fantazji. Pewne jest, że na jej kursie odnajdą się także osoby, które nigdy nie miały “6 z plastyki”. Kluczowa jest tutaj chęć tworzenia, indywidualne podejście i radość płynąca z samego procesu, a możliwość wypicia kawy z własnoręcznie stworzonego naczynia jest już tylko wisienką na torcie.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Sgraffito: stwórz dwie osłonki na kwiaty”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto