Sekrety KILIMU

CENA

Wielkość grupy

5 - 

10 os.

Czas trwania

5 godzin: od 12:30 do 17:30

O warsztatach

Warsztaty " Sekrety kilimu" to spotkanie rękodzielnicze, na którym nauczysz się podstaw tradycyjnego rzemiosła. Zrobisz na nim swoją pierwszą tkaną dekorację ścienną lub serwetę w ulubionych kolorach, o wymiarach 18x25 cm.

Kilim to nie tylko ręczna robótka w postaci dekoracji ściennej. Jest to również forma dywanów, serwet czy narzut. Na tych zajęciach opanujesz tradycyjne rzemiosło i dowiesz się czym kulturowo i historycznie jest kilim.

Masz zapewnione wszystkie materiały i narzędzia, więc nie musisz się o nic martwić. Naszemu spotkaniu będzie przyświecać idea ZERO WASTE – nie marnujemy, odzyskujemy! Dodatkowo po zajęciach możesz wykupić ramki w promocyjnej cenie. Również w trakcie plecenia przewidywana jest przerwa na kawkę lub herbatkę z bezcukrową przekąską.

Spotkanie organizowane jest w niezwykłej galerii "Sztuka na Miejscu", gdzie w artystycznej atmosferze zanurzymy się w świecie splotu.

Dla kogo?

Nie ważne czy miałaś już w ręku wątek i osnowę, zajęcia są adresowane dla każdego! Nawet jeśli uczestniczyłaś już w podobnych zajęciach - Splotka zawsze nauczy czegoś nowego.

Co dadzą Ci warsztaty?

Dzięki tym warsztatom nauczysz się podstaw tkackich, a na zajęciach stworzysz swój pierwszy kilim - wiszący lub w formie serwety.

Poznasz historię tego rzemiosła oraz dowiesz się gdzie wykorzystać swoje nowe umiejętności w życiu codziennym.

Nauczysz się odróżniać materiały takie jak wełna, bawełna czy len oraz dowiesz się jaka jest różnica między włóczką dziewiarską a przędzą.

Zdobędziesz nowe hobby, które nieodzownie łączy się z polską tradycją rzemieślniczą.

Program

Podstawy KILIMU to warsztaty, na których nauczysz się:
- specyfiki tkania na ramce oraz opanujesz jej obsługę
- podstaw obsługi narzędzi tkackich
- rozróżniania różnego rodzaju tkanin
- rozpoznawania materiałów oraz podstawy projektowania tkaniny
- co najmniej 4 podstawowych splotów tkackich,
- kontrolowania napięcia wątku i osnowy, żeby tkanina była równa,
- równania linii brzegowej,
- wykończenie tkaniny z lub bez frędzli
- jak recyklingować „zrzuty”,
- gdzie wykorzystywać swoje umiejętności w życiu codziennym,
- ostatnia rzecz na tej liście, ale równie ważna – dowiesz się gdzie dostać najlepsze materiały we Wrocławiu i sklepach internetowych (przekażę Ci informacje na temat surowców tak od serca, bez ukrytego marketingu).

Zapewniamy

Uczestnicy warsztatów mają zapewnione wszystkie materiały (wełny, włóczki, przędze, sznurki) oraz dostęp do narzędzi. Gorące i zimnie napoje (kawa lub herbata "na barze") oraz przekąskę, zdjęcia pamiątkowe oraz przyjemną atmosferę wśród tkaniny artystycznej.

Ostatnia i najważniejsza rzecz to wsparcie doświadczonej tkaczki, która przekaże całą swoją wiedzę w trakcie 5 godzin spokojnego relaksu przy krośnie.

Wymagamy

Aby móc rozpocząć warsztaty o czasie prosimy o wcześniejsze podjęcie decyzji związane z kolorystyką. Na miejscu będzie dostępna cała paleta kolorów i na pewno nikomu nie zabraknie materiałów.

Nie musisz mieć projektu, wystarczy, że będziesz wiedzieć, w jakich kolorach powinna być Twoja praca. Oczywiście osoby mniej zdecydowane mogą liczyć na moją pomoc i radę w tej materii.

Daty

Miejsce

Sztuka na Miejscu: ul. Łaciarska 4, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Zdarza się, że środowisko, w którym wzrastamy, w znaczący sposób definiuje wybory w naszym dorosłym życiu. Ten scenariusz wydarzył się u Moniki, która od dziecka spędzała godziny z prababcią na tkaniu bieżników i dywaników. Była to naturalna aktywność w jej otoczeniu – wszyscy wokół robili na drutach, szydełku i tkali chodniki na krośnie. Pasja do splotów zaprowadziła ją do liceum plastycznego, w którym odkryła świat tkaniny artystycznej. 


  Wychowana w środowisku, w którym umiejętności tkackie były czymś naturalnym, Monika z zaskoczeniem odkryła, że dla większości ludzi ten rodzaj rzemiosła jest czarną magią. To także wtedy wzbudziła się w niej chęć edukowania. Celem nie było tylko i wyłącznie tworzenie nowych wyrobów, ale przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat sztuki włókna i rzemiosła. Edukowanie przynosi jej mnóstwo satysfakcji, a każdy warsztat i tworzenie przestrzeni do wymiany myśli i doświadczeń to jej osobisty sukces. Tym bardziej, że splot to dla niej alegoria ludzkiej egzystencji – wątek i osnowa stale się przeplatają i zmieniają, jak życie człowieka. Sama uczy się tkactwa od 18 lat, jednak stale szuka nowych rozwiązań i podgląda lepszych od siebie.


  Ogromną wartością dla Moniki jest nie tylko ratowanie wymierającego rzemiosła, ale także kwestie ekologiczne. Lokalne materiały skrzętnie przechowuje w ogromnych pudłach, dzięki czemu jej praca nie nadwyręża środowiska, a ona może realizować swoją misję “codziennie spleć coś nowego”. 


  Sama nazwa pracowni powstała przypadkiem, gdy jedna z uczestniczek kursu, nie znając jej imienia, zwróciła się do Moniki “pani splota”. Stąd już prosta droga do zmiękczenia i uroczej nazwy Splotka.  Jej pracownia znajduje się w zielonej części Wrocławia – Monika wykorzystuje to i często przenosi zajęcia na świeże powietrze, gdzie przy akompaniamencie ptaków, zaprasza do krainy rzemiosła.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Sekrety KILIMU”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto