Rysowanie tuszami alkoholowymi

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

2,5 godziny: od 13:00 do 15:00

O warsztacie

Wyrażenie „tusze alkoholowe” słyszą ludzie kreatywni. Technika malarska kwitnie w ostatnich latach w Ameryce, Europie i Australii. Ostatnio zaczęła się rozwijać w Polsce. Miłośnicy abstrakcji pokochają tę technikę.

Tusze rozcieńczamy specjalnym alkoholem i suszymy suszarką na papierze plastikowym.

W tym procesie tworzymy abstrakcyjny obraz, wysuszając kałuże po alkoholu. Podczas warsztatów uczymy się kontrolować przepływ powietrza i kierować kolorowymi plamami.

Dla kogo?

Technika tworzenia obrazów tuszem alkoholowym jest odpowiednia dla początkujących, podążających ścieżką twórczą. Również sprawdzi się dla doświadczonych artystów, którzy chcą spróbować nowych rzeczy, oderwać się od zasad i zamętu zamówień.

Każdemu uczestnikowi pomagam na etapach tworzenia obrazu przy wyborze kolorów i kierunku malowania na papierze.

Fascynujący proces pracy, niepowtarzalne rysunki, eksperyment. Nie ma sposobu, by pomylić je z abstrakcją.

Co da Ci warsztat?

Odkryjesz nowe rzeczy, odpuścisz wewnętrzne dziecko i ciekawość. Oderwij się od monotonnej pracy, kontroli i zasad. Wola kreatywności przez 2,5 godziny.

Wyrażanie i przeżywanie stanu wewnętrznego. Ruch farby, wybór koloru oraz obecność nauczyciela na zajęciach, jeśli chcesz coś naprawić. Rysowanie pomoże puścić kontrolę nad emocjami.

Program

Teoria: co to jest tusz alkoholowy, na czym malować, czym rozcieńczyć, jak kontrolować kałuże koloru w procesie przy pomocy suszarki do włosów. Jak stworzyć wybrany przez Ciebie obraz.

Porozmawiamy o kompozycji i kolorze. Przeanalizujemy zestawienia kolorystyczne, dobierzemy kolorystykę odpowiednią do nastroju.

Badanie techniki na małych arkuszach, przyglądanie się, dopasowanie kolorów.

Stwórzmy abstrakcyjną kompozycję do wnętrza, gotową do dekoracji ścian pokoju.

Zapewniamy

Stanowisko pracy, sprzęt, materiały malarskie. Podczas trwania warsztatu obecna jest prowadząca, która pomaga i konsultuje pracę uczestnika. Na miejscu znajduje się kawa, herbata, woda oraz coś słodkiego :)

Wymagamy

Wygodne ubrania, które możesz poplamić. Zdarza się wybrudzić tylko ręce, dlatego na miejscu znajdziesz gumowe rękawiczki

Przed warsztatami przygotuj parę obrazów, które chciałbyś zrealizować. Wpisz w wyszukiwarce "atrament alkoholowy".

Zainspiruj się! ;)

Daty

Miejsce

Pracowania "W roślinach": ul. Ludwiki 8, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Fotografia, linoryt, rysowanie akrylem, kręcenie filmów, animacje – Angelina kocha tworzyć i długo poszukiwała swojej ścieżki. Ostatecznie zachwyciła ją technika malarska, która polega na rysowaniu tuszami alkoholowymi. To sposób na wyczarowanie nieszablonowego obrazu – abstrakcji, kwiatów i sylwetek. Ten styl proponuje uczestnikom i uczestniczkom jej warsztatu, podczas którego krok po kroku wprowadza ich do świata rysunku. 


Angelina urodziła się w małym miasteczku na Ukrainie i to tam przeprowadziła swoje pierwsze zajęcia. Warsztaty prowadzone w Polsce spotkały się z równie dużym entuzjazmem. Angelina jako prowadząca, skupia się nie tylko na technice. Kluczowe są dla niej emocje – wsłuchuje się w nie i kieruje się nimi w procesie twórczym. Jej warsztaty są także kluczem do zrozumienia swoich potrzeb – towarzyszy swoim kursantom w poszukiwaniu siebie. 


Pomimo młodego wieku Angelina przeszła długą drogę jako artystka. 20-latka studiuje grafikę komputerową w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Na Ukrainie skończyła szkołę artystyczną, ma też za sobą wiele kursów i warsztatów – między innymi z linorytu, decoupage, szycia, akwareli i rysowania w różnych technikach. To bogate doświadczenie i otwartość na potrzeby jej kursantów pozwalają jej budować wyjątkową atmosferę na warsztatach. Obecnie prowadzi je w pracowni “W roślinach” na warszawskiej Woli, ale zapowiada, że to nie jest jej ostatnie słowo. Zgodnie z obietnicą – wypatrujemy nowości! 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Rysowanie tuszami alkoholowymi”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *