Rysowanie tuszami alkoholowymi

CENA

Wielkość grupy

4 - 

10 os.

Czas trwania

1,5 godziny: od 16:00 do 17:30

O warsztatach

Określenie „tusze alkoholowe” coraz częściej pojawia się w świecie ludzi kreatywnych. Ta technika malarska kwitnie w ostatnich latach w Ameryce, Europie i Australii. Ostatnio zaczęła się rozwijać także w Polsce. Miłośnicy abstrakcji na pewno ją pokochają.

Zasada jest prosta. Tusze rozcieńczamy specjalnym alkoholem i suszymy suszarką na papierze plastikowym.
Chodzi o to, aby finalnie podczas warsztatów stworzyć abstrakcyjny obraz, wysuszając kałuże po alkoholu. W całym procesie ważne jest, aby nauczyć się kontrolować przepływ powietrza i kierować kolorowymi plamami w odpowiednie strony.

Choć to wszystko brzmi zabawnie, to jak powiedział Szekspir "w tym szaleństwie jest metoda" :)

Dla kogo?

Technika tworzenia obrazów tuszem alkoholowym jest odpowiednia dla osób początkujących, podążających ścieżką twórczą. Sprawdzi się również dla doświadczonych artystów, którzy chcą spróbować nowych rzeczy, oderwać się od zasad, porzucić utarte schematy i własne ograniczenia.

Malowanie tuszami alkoholowymi to fascynujący proces. To możliwość tworzenia niepowtarzalnych rysunków i eksperymentowania. To świetny sposób, by puścić wodze fantazji i pobawić się abstrakcją.

Co dadzą Ci warsztaty?

Odkryjesz nowe rzeczy, obudzisz swoje wewnętrzne dziecko i ogromną ciekawość. Oderwiesz się od monotonnej pracy, kontroli i zasad. Dasz dojść do głosu swojej kreatywności przez 2,5 godziny.

Warsztaty to przestrzeń do wyrażania i przeżywania stanu wewnętrznego. Ruch farby, wybór koloru i sam proces rysowania pomoże puścić kontrolę nad emocjami. A obecność nauczyciela podczas zajęć, da Ci poczucie bezpieczeństwa i możliwość poprawy swojego dzieła, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Program

Teoria.
Dowiesz się co to jest tusz alkoholowy, na czym malować, czym go rozcieńczyć, jak kontrolować kałuże koloru przy pomocy suszarki do włosów. Jak finalnie stworzyć wybrany przez siebie obraz.

Porozmawiamy o kompozycji i kolorze. Przeanalizujemy zestawienia kolorystyczne tak, aby dobierać kolorystykę odpowiednią do nastroju.

Praktyka.
Na początek przećwiczymy technikę na małych arkuszach, omówimy co z czego wynika, przedyskutujemy pomysły oraz finalnie dopasujemy do tego odpowiednie kolory.

Stworzymy abstrakcyjną kompozycję do wnętrza, gotową do dekoracji ścian pokoju.

Zapewniamy

Stanowisko pracy, sprzęt, materiały malarskie. Ramę do własnego, gotowego dzieła sztuki :)

Podczas warsztatu każdy uczestnik otrzymuje ode mnie wsparcie na poszczególnych etapach tworzenia obrazu. Doradzam także przy wyborze kolorów i kierunku malowania na papierze. Pomagam i konsultuje tworzone prace.

Na miejscu dostępna będzie kawa, herbata, woda oraz coś słodkiego :)

Wymagamy

Warto założyć wygodne ubrania, które będzie można poplamić. Podczas malowania najczęściej brudzą się ręce, dlatego na miejscu dostępne będą gumowe rękawiczki.

Zachęcam, aby przed warsztatami przygotować parę obrazów, które mogą być inspiracją do Twoich własnych prac. Jak? Najlepiej wpisz w wyszukiwarce "atrament alkoholowy" i wybierz te obrazy, które wpadły Ci w oku.

Zainspiruj się! Poczuj twórczą wenę! ;)

Daty

Miejsce

Salwa Pracownia Twórcza: ul. Jagiellońska 56, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Fotografia, linoryt, rysowanie akrylem, kręcenie filmów, animacje – Angelina kocha tworzyć i długo poszukiwała swojej ścieżki. Ostatecznie zachwyciła ją technika malarska, która polega na rysowaniu tuszami alkoholowymi. To sposób na wyczarowanie nieszablonowego obrazu – abstrakcji, kwiatów i sylwetek. Ten styl proponuje uczestnikom i uczestniczkom jej warsztatu, podczas którego krok po kroku wprowadza ich do świata rysunku. 


  Angelina urodziła się w małym miasteczku na Ukrainie i to tam przeprowadziła swoje pierwsze zajęcia. Warsztaty prowadzone w Polsce spotkały się z równie dużym entuzjazmem. Angelina jako prowadząca, skupia się nie tylko na technice. Kluczowe są dla niej emocje – wsłuchuje się w nie i kieruje się nimi w procesie twórczym. Jej warsztaty są także kluczem do zrozumienia swoich potrzeb – towarzyszy swoim kursantom w poszukiwaniu siebie. 


  Pomimo młodego wieku Angelina przeszła długą drogę jako artystka. 20-latka studiuje grafikę komputerową w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Na Ukrainie skończyła szkołę artystyczną, ma też za sobą wiele kursów i warsztatów – między innymi z linorytu, decoupage, szycia, akwareli i rysowania w różnych technikach. To bogate doświadczenie i otwartość na potrzeby jej kursantów pozwalają jej budować wyjątkową atmosferę na warsztatach. Obecnie prowadzi je w pracowni “W roślinach” na warszawskiej Woli, ale zapowiada, że to nie jest jej ostatnie słowo. Zgodnie z obietnicą – wypatrujemy nowości! 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Kamila

   Świetna zabawa, bardzo miło spędzony twórczy czas. Niesamowite efekty kolorystyczne, atmosfera sprzyjająca kreatywności. Prowadząca bardzo pomocna i zaangażowana. Polecam!

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.