RYBA na PIERNIKI w domu

CENA

Wielkość grupy

5 - 

12 os.

Czas trwania

Live od 18:00 do 20:00

O warsztacie

Zapraszam na warsztaty ceramiczne, na których stworzymy PÓŁMISEK - rybę. Ryba może być spokojna, zamyślona albo trochę szalona. Płaska albo głęboka. Każdy otrzyma szablon jako punkt wyjścia do własnej formy. Można iść krok po kroku ze mną i wykonać naczynie wg szablonu lub fantazjować z kształtem. Rybę będzie można wstawić na środek stołu i pięknie wyeksponować ciasto czy orzechy lub traktować ją jako obiekt dekoracyjny.

"Online" wszystko jest inaczej, ale widzimy się i słyszymy, a to już coś:) W pakiecie "niezbędniku", dostarczonym do paczkomatu otrzymasz wszystkie niezbędne materiały (glinę, folię, podkładkę) oraz szablon.

...lepienie w glinie jest przygodą. I sposobem na wyrażenie siebie.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chciałby we własnym domu spróbować czegoś nowego, dać upust swojej wyobraźni i stworzyć coś własnoręcznie. To warsztat na poziomie podstawowym, więc jeśli nigdy nie lepiłeś/-aś z gliny - to idealna okazja żeby zrobić to pierwszy raz:)

Co da Ci warsztat?

Otrzymasz własnoręcznie wykonany półmisek, poszkliwiony przeze mnie na wybrany przez Ciebie kolor. Poznasz podstawowe zasady pracy z gliną, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłości.

A potem wokół tego naczynia będzie dużo dobrej energii, bo przedmioty z duszą tak mają.

Program

Podczas warsztatów ulepimy półmisek o wymiarach mniej więcej 20 x 30 cm. Poznasz podstawowe zasady pracy z gliną, nadasz swojemu naczyniu kształt. Będzie można je udekorować wzorami, które zrobimy wykałaczką, patyczkiem do ciasta lub pałeczką do ryżu. Możesz nanieść swoją sygnaturkę, inicjały, datę.

Na koniec porozmawiamy o szkliwach i kolorach. Pokażę Ci jakie są możliwości i efekty. Każdy wybierze swój kolor. Kiedy naczynia wyschną (ok 5-6 dni) to je dla Ciebie wypalę, poszkliwię na wybrane przez Ciebie kolory i gotowe:)

Zapewniamy

Pakiet materiałów wysyłamy 4/5 dni przed warsztatem do dowolnego paczkomatu. Ze względu na późniejszy odbiór prac, możliwe jest wykupienie miejsca, jedynie dla osób mieszkających na terenie WARSZAWY.

W pakiecie znajdziesz:
- 2 kilogramy gliny,
- szablon i podkładkę,
- folię.

5/6 dni po warsztacie odbierzemy od Ciebie ulepione prace w celu ich wypalenia i poszkliwienia. Gotowe prace będą do odebrania w pracowni przy ul. Konstruktorskiej 6 lub umówimy się indywidualnie na inną formę odbioru.

Wymagamy

Przed warsztatem przygotuj:
- wałek - jeśli nie masz pod ręką wałka, to nie przejmuj się, pusta butelka po winie też się do tego idealnie nada,
- podkładkę - to może być bawełniana lub lniana ściereczka, cienki ręcznik kuchenny o wymiarach ok 40 x 40 cm lub większy. Glina bez problemu wypłukuje się w wodzie więc ściereczka po wypraniu będzie jak nowa.
- nożyk, najlepiej nieduży, z gładkim ostrzem, "bez ząbków",
- wykałaczkę, patyczek do ciasta lub patyczek do ryżu, którym będzie można udekorować wzorami swoją pracę.

Wymagania sprzętowe:
- telefon, tablet lub laptop z dostępem do Internetu,
- warsztat będzie prowadzony za pomocą aplikacji Zoom, która nie wymaga wcześniejszej rejestracji,
- warsztat będzie prowadzony interaktywnie, tak aby był jak najbardziej zbliżony do prawdziwego spotkania. Dlatego gorąco zachęcamy do przetestowania działania kamery i mikrofonu w swoim sprzęcie, aby móc w pełni wziąć udział w warsztacie.

Daty

Miejsce

Warsztaty będą prowadzone live poprzez aplikację Zoom.

Link do spotkania zostanie przesłany w dniu warsztatu.

Jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w wydarzeniu w podanych godzinach, udostępnimy nagranie warsztatu, które będzie można odtworzyć w dowolnym momencie.

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Na warszawskim Mokotowie mieści się miejsce magiczne: pracownia 1210c. 1210c to nie numer domu, ani data sprzed lat, ale wartość temperatury, w której Barbara Pol wypala swoje ulubione szkliwa. To jeden z etapów długiego, ale niezwykle pasjonującego procesu tworzenia ceramiki.


Od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija średnio 200 godzin. W ten sposób w pracowni 1210c powstają unikatowe naczynia, całe kolekcje i zastawy oraz personalizowane prezenty na zamówienie.


Zamiłowanie do pięknych przedmiotów skłoniło Barbarę Pol by studiować historię sztuki. Dziś całą swoją wrażliwość wkłada w działalność pracowni 1210c. Basia tworzy własną niepowtarzalną ceramikę i porcelanę użytkową. Lepi z ręki, bo jak sama mówi “w takich pracach najbardziej wyczuwalna jest indywidualność konkretnego człowieka”.


Ceni subtelność przedmiotu i dobrą formę. W pracy wykorzystuje często stare, szlachetne koronki, których niemałą kolekcję zgromadziła w pracowni. Basia dzieli się swoim podejściem do pracy twórczej, wiedzą i wyczuciem piękna na kameralnych warsztatach w klimatycznej scenerii Fortu Mokotów.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „RYBA na PIERNIKI w domu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *