Roślinne Barwienie Bluzki Bawełnianej

CENA

Wielkość grupy

2 - 

6 os.

Czas trwania

3 godziny: od 12:00 do 15:00

O warsztacie

Wprowadzimy w świat barw, kształtów, tkanin, projektowania. Stosujemy barwniki, które pochodzą między innymi z suszonych liści brzozy, owocu porzeczki, korzenia marzanny barwierskiej czy dziurawca. Zaprezentujemy proces barwienia tkanin, w jaki sposób można uzyskać różnego rodzaju wzory oraz jak można zmieniać barwę za pomocą odczynników chemicznych.

Zwieńczeniem procesu nauki będzie samodzielne pofarbowanie ubrania według ulubionego wzoru. Rozbudzimy wyobraźnię i przekonamy do uwolnienia twórczej energii oraz zachęcimy do rozmowy o kolorach.

Dla kogo?

Zapraszamy Małych i Dużych :) To warsztaty dla Każdego, kogo zaintrygowało farbowanie roślinami. Kto chce mieć udział w tworzeniu swojego ubrania.

Co da Ci warsztat?

Zobaczysz, dotkniesz, poczujesz świat projektowania. Zdobędziesz wiedzę, która umożliwi Ci zupełnie inne spojrzenie na produkcję ubrań i pomoże Ci świadomie dokonywać wyborów konsumenckich.

Z warsztatów wyjdziesz z zaprojektowaną przez siebie, niepowtarzalną roślinną bluzką.

Program

1. Poznajmy się :)
2. Opowiemy o procesie naturalnego barwienia tkanin, czym się zajmujemy i dlaczego.
3. Przygotujemy bluzki/koszule do farbowania.
4. Pokażemy barwniki i próbki, jakie kolory możemy uzyskać z roślin.
5. Pokażemy techniki manipulacji tkaniną i jakie wzory z nich powstają.
6. Każdy uczestnik przygotuje własną kompozycję z wybranych roślin i zacznie proces barwienia własnej bluzki
7. Czas poczęstunek! Porozmawiamy o odczuciach na temat otaczających nas kolorów. Czekamy na zakończenie procesu barwienia.
8. Wspólnie oglądamy rezultaty naszej pracy i prezentujemy własnoręcznie zabarwione bluzki!

Zapewniamy

- Potrzebny sprzęt (gary i mieszadła);
- Barwniki i odczynniki;
- Dobrą muzykę i ciekawe rozmowy.

Wymagamy

Wygodne, robocze ubranie i buty.

Białe ubranie do ufarbowania np. t-shirt, koszulę lub kawałek materiału, z którego można coś uszyć w domu. Materiał musi być zrobiony z naturalnych składników typu bawełna, len, jedwab, najlepiej 100%, ale jak będzie miał przynajmniej powyżej 80% też się uda (mogą mieć domieszki sztuczne np. wiskoza, ale nie syntetyczne).

Daty

Miejsce

Pracownia "Tkanki Twórcze": ul. Wiślicka 1/21, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Tkanki Twórcze to niepowtarzalne duo – Julia i Zosia, dwie pasjonatki formy i koloru. Dziewczyny działają w duchu mody odpowiedzialnej i chcą szerzyć wiedzę na temat zapomnianych praktyk związanych z ubiorem. Wierzą w drugie życie ubrań. Wykorzystują to, co już powstało. Dla niektórych jest to odpad, a dla nich – wartościowy surowiec. Zajmują się naturalnym barwieniem, wykorzystują roślinne pigmenty do tworzenia wyjątkowych wzorów na projektowanych ubiorach. Tkanka twórcza to jedna z tkanek budujących roślinę. Odpowiada za podział i namnażanie. Natomiast Tkanki Twórcze, czyli Julia i Zosia, czerpią inspiracje z natury i chcą przy tym rozprzestrzeniać troskę o planetę Ziemię.  


Julia Kromolicka to absolwentka kierunku Fashion Design, School of Form (Uniwersytet SWPS). Jej pracą dyplomową była kolekcja pt. “Przyjemność wzrokowa a ubiór kobiecy”. W czasie studiów zainteresowały ją tajniki barwienia, które zgłębiała w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Pracowni Naturalnego Barwienia prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Schmidt-Przewoźną. Projektantka, kolorystka, tworzy modę odpowiedzialną. Zofia Pieńkowska rozwija umiejętności z zakresu Fashion Design, eksploruje zagadnienia do dyplomu pt. “Babczyństwo jako powtórne macierzyństwo”, tworzy kolaże, a rysunek traktuje jako medium do ukazywania tego, co niewidzialne dla oczu. Prowadzi warsztaty artystyczne m.in. w szkołach i na obozach dla dzieci. Zofia to stylistka, a przy tym czujna obserwatorka przemian społeczno- kulturowych.


Projekt Tkanki Twórcze zrodził się z przyjaźni i wzajemnego wsparcia. Julia i Zosia poznały się na studiach. Od początku wiedziały, że chcą razem tworzyć. Obie doceniają pracę rzemieślniczą, czyli pracę rąk, ale też bacznie obserwują, jaki wpływ ma kultura i kolory, którymi się otaczamy na człowieka. Na warsztatach pokazują proces tworzenia barw na ubraniach za pomocą roślinnych barwników i opowiadają o modzie odpowiedzialnej, w tym o tzw. upcyclingu. Uczestnicy dowiadują się, ile czynników wpływa na wyprodukowanie zwykłego t-shirta i skąd bierze się jego cena. Taka wiedza pozwala użytkownikom ubrań świadomie dokonywać wyborów konsumenckich. Najważniejszy jest jednak aspekt twórczy warsztatów – na każdych powstają piękne i niepowtarzalne, roślinne wzory.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Roślinne Barwienie Bluzki Bawełnianej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *