Renowacja własnego mebla: weekend

CENA

Wielkość grupy

6 - 

10 os.

Czas trwania

2 dni: sobota i niedziela od 9:00 do 15:00

O warsztatach

Warsztaty renowacji mebli odbywają się od 2014 roku. Zajęcia Anety są oblegane. I nic w tym dziwnego. Tu rzetelna wiedza fachowa idzie ręka w rękę z praktyką.

Na warsztatach dowiesz się, jak odróżnić meble dawne od antyków, czemu politura daje ciekawszy efekt niż lakier oraz czym różni się renowacja od konserwacji. A co najważniejsze, odnowisz swój własny mały mebel.

Dla kogo?

Dla wszystkich lubiących dawne meble i pracę z drewnem. Doświadczenie nie jest absolutnie wymagane.

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe.

Co dadzą Ci warsztaty?

Wiedzę z podstaw renowacji mebli oraz możliwość renowacji własnego małego mebla. W trakcie warsztatów poznajemy techniki odnawiania mebli. Pracujemy na własnym, przyniesionym ze sobą niewielkim meblu typu krzesło, fotel, stolik, szafeczka, półka itp. Odnawiając go, ćwiczymy czyszczenie powierzchni, uzupełnianie ubytków i braków, retuszowanie uszkodzeń, klejenie konstrukcji, bejcowanie, woskowanie, politurowanie. Wszystko w zależności od stanu zachowania mebla i wyboru jego wykończenia.

W trakcie zajęć rozmawiamy także o historii meblarstwa, dawnych stylach i klasycznym wzornictwie, o gatunkach drewna, fornirach, o tradycyjnym rzemiośle stolarskim.

Program

1. Omówienie podstaw renowacji mebli, metod, środków, technik.
2. Co to politura, bejca, fornir itd.
3. Stolarskie prace przy meblach – usuwanie starych powłok (czyszczenie/szlifowanie), klejenie, wzmacnianie konstrukcji, uzupełnianie ubytków i braków, ew. wybarwianie na inny, niż naturalny kolor, wykańczanie drewna dowolną metodą (wg indywidualnego uznania): tradycyjną politurą szlakową, woskiem bezbarwnym lub z kolorem, malowanie farbą akrylową lub kredową.

Na warsztatach nie zajmujemy się tapicerowaniem mebli.

Zapewniamy

Na warsztatach zapewnione są wszystkie podstawowe produkty do renowacji mebli jak politura, bejce, farby, kleje, woski, papiery ścierne, zmywacze, szpachle, narzędzia stolarskie itd.

Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

Wymagamy

Szczegóły organizacyjne:
- mebel przyniesiony na zajęcia powinien być niewielkich rozmiarów (ograniczenia czasowe i przestrzenne) typu krzesło, fotel, stolik, kwietnik, szafka nocna, element większego mebla itp. Jest możliwość pracy przy większym meblu, jeśli uczestnik decyduje się na kontynuowanie renowacji mebla przez kolejne zajęcia – wszelkie szczegóły uzgadniamy wtedy indywidualnie;

- nie wszystkie meble, z uwagi na stan ich zachowania, stopień zniszczenia czy trudność naprawy, jesteśmy w stanie w całości odnowić na zajęciach. Czasu jest niewiele i pewnych etapów po prostu nie przeskoczymy i nie przyspieszymy, zwłaszcza jeśli chodzi o zaawansowane prace stolarskie;

- na zajęciach wskazany jest wygodny strój roboczym (w tym kryjące buty), którego nie będzie szkoda zabrudzić i zakurzyć.

Daty

Miejsce

Galeria Sztuki „Stara Praga” & Pracownia Renowacji Mebli: ul. Brzeska 6, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Starych Mebli Czar – to blog założony przez Anetę Bukowską oraz warsztaty prowadzone przez autorkę w pracowni przy Galerii Sztuki ,,Stara Praga” na warszawskiej Pradze. To miejsce, które przechowało najświetniejsze tradycje polskiego rzemiosła stolarskiego. Galerię założył w 1981 r. na ulicy Ząbkowskiej Stan Stanowski. Po kilkunastu latach otwarto drugi lokal – dużą pracownię konserwacji mebli na ulicy Brzeskiej.


Aneta Bukowska to fachowiec, jakich mało. Od 1997 roku zbiera doświadczenie w Pracowni Renowacji Mebli Galerii Sztuki ,,Stara Praga”. Jest z zawodu stolarzem, choć skończyła też magisterskie studia dziennikarskie. Powiedzieć, że Aneta zajmuje się renowacją mebli dawnych, to nic nie powiedzieć. Pod jej rękami zaniedbane, smutne i zniszczone przedmioty odzyskują blask, duszę i czarujące piękno. Dzięki czemu tak naprawdę dostają nowe życie.


Aneta prowadzi też ,,Blog o meblach dawnych i przedmiotach stylowych”. To skarbnica wiedzy dla każdego, kto chce poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła stolarskiego i pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.


Warsztaty renowacji mebli odbywają się od 2014 roku. Zajęcia Anety są oblegane. I nic w tym dziwnego. Tu rzetelna wiedza fachowa idzie ręka w rękę z praktyką. Na warsztatach dowiesz się, jak odróżnić meble dawne od antyków, czemu politura daje ciekawszy efekt niż lakier oraz czym różni się renowacja od konserwacji. A co najważniejsze, odnowisz swój własny mały mebel. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

  1. Aleksander

    Atmosfera w trakcie warsztatów znakomita. Prowadzący zajęcia to świetni fachowcy służący rada i pomocą w każdej kwestii związanej z renowacją mebli. Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w warsztatach. Moja ocena to duuuuża 6. Pozdrawiam.

  2. Kasia

    To był cudowny weekend. Ze wspaniałymi ludźmi, którzy kochają to, co robią i są super specami oraz w świetnym warsztacie, z wymarzonym wyposażeniem 🙂

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.