1 spotkanie
3,5 godz.
5
-12 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Jeśli znasz już podstawy pracy z gliną i wiesz, jakie można osiągnąć efekty wypałem w piecu elektrycznym, to proponujemy pójść krok dalej w ceramiczne zakątki i spróbować RAKU!

Raku to japońska technika wypału dająca niepowtarzalne efekty. Tu głównymi artystami są żywioły. Wypał odbywa się w plenerze na naszej działce przed pracownią w pobliżu rzeki Świder. Niejednokrotnie słyszeliśmy, że dzięki naszemu położeniu można na warsztatach poczuć się jak na małych wakacjach!

Na czym polega raku? Rozgrzane do czerwoności naczynia wyciąga się z pieca gazowego, poddaje redukcji przy pomocy trocin, a następnie przekłada do wody, gdzie po chwili objawiają się zaskakujące kolory, tęczowe smugi, spękania. Krótko mówiąc: ahoj przygodo!

Wszystko dzieje się dość szybko (jeden wypał trwa ok.1 godziny) i na naszych oczach, czyli zupełnie odwrotnie niż w najpopularniejszym wypale w piecu elektrycznym! Możemy być świadkami całego procesu i podglądać naczynia na każdym etapie wypału. Patrzeć jak się zmieniają zaczarowane przez ogień i wodę.

Jeśli nie masz za sobą podstaw lepienia i szkliwienia te warsztaty również są dla Ciebie. Raku jest dla każdego, niezależnie od tego, czy masz wcześniejsze doświadczenie z ceramiką. No i my jesteśmy od tego, żeby przeprowadzić Cię przez cały proces :)
Co będziesz robić?
Warsztaty raku to taniec z żywiołami w klimatycznych okolicznościach przyrody.

Na zajęciach zapewniamy wybór naczyń w różnych kształtach, wypalonych wcześniej na biskwit. Będą to czarki, osłonki na doniczki, miski, świeczniki lub wazony. Poszkliwisz wybraną rzecz wedle uznania. Na warsztatach dostępne będą szkliwa pękające, metaliczne oraz końskie włosy.

Następnie zaniesiemy naczynia do wypału. W piecu gazowym jest otwór, dzięki któremu będziesz mieć możliwość podglądania rozgrzewających się naczyń. Wypalanie trwa około godziny, w tym czasie możesz pić herbatę i raczyć się przekąskami w pracowni, stać przy piecu i zadawać nam pytania lub iść na krótki spacer nad Świder, od którego dzielą nas 2 minuty drogi.

Gdy temperatura w piecu osiągnie ok. 1000 stopni, wyciągniemy naczynia i przełożymy je do trocin. Będzie ogień – dosłownie! Gdy ostygną (co dzieje się bardzo szybko) oczyścimy je z sadzy i objawi nam się końcowy efekt. Możemy spodziewać się metalicznych przebarwień, spękań i wielobarwnych smug. Po warsztatach od razu zabierzesz naczynie do domu.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

08.01.2024

Pracownia nad Świdrem to miejsce eksperymentów, odkrywania i łączenia się z twórcą, który siedzi w każdym z nas. Uczestnicy warsztatów mogą nie tylko odetchnąć od tempa, które narzuca Warszawa, ale także zainspirować się urokliwą okolicą, sprzyjającą otwieraniu się na nowe techniki ceramiczne – takie jak raku.
Zapewniamy
Materiały
– gotowe naczynia wypalone wcześniej na biskwit (czarki, osłonki na doniczki, miski i wazony) – do wyboru,
– szkliwa,
– końskie włosy,
– niezbędne akcesoria.
Coś na ząb
W pracowni można odpocząć, napić się herbaty i zjeść ciacho przy kominku.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Kopki w dolinie Świdra, ul. Nad Świdrem 5b
Wskazówki dojazdu
Dojazd samochodem, możliwość zaparkowania przed pracownią.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Wypał raku odbywa się na terenie przed pracownią (plener). Należy ubrać się stosownie do pogody. Zmarzluchy w każdym momencie mogą schować się w pracowni i ogrzać przy kominku. Ci wytrwalsi mogą podglądać cały proces, piec gazowy również oddaje ciepło, można się poczuć trochę jak przy ognisku :)
W ciepłe miesiące można leżeć w hamaku lub kąpać się w rzece.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto