Puf - stolik Chesterfield

CENA

Wielkość grupy

1 - 

2 os.

Czas trwania

8 godzin: od 10:00 do 18:00

O warsztatach

Projekt autorski - nauka tapicerowania mebli w stylu nowoczesnym, klasycznym. Styl ludwikowski, klasyczny, nowoczesny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Także elementy dekoracyjnego pikowania jak tzw. Chesterfield są eleganckie i ponadczasowe. Dekorują całe wnętrza, czasem bywają jedynym drobnym elementem dekoracji w nowoczesnym lub klasycznym wnętrzu.

Dla kogo?

Warsztat dla amatorów, hobbystów i każdego kto lubi rękodzieło, dekorowanie, nie boi się eksperymentować i pobrudzić sobie rączki. Dla tych, którzy chcą własnoręcznie odmienić swój mebel, a nie wiedzą jak się do tego zabrać.

Co dadzą Ci warsztaty?

Wprowadzę Was w świat tajników tapicerowania mebli. Zapoznam z narzędziami niezbędnymi do rozebrania starego mebla. Będziemy pracować na profesjonalnych narzędziach, podpowiem, gdzie i co kupić, aby móc kontynuować przygodę z tapicerką także po kursie.

Dodatkowo radość i duma z wykonanej pracy bezcenna.

Program

- Zasady BHP i nauka obsługi urządzeń pneumatycznych i innych niezbędnych do tapicerowania
- Omówienie modelu i budowy stelaża pufy-stolika.
- Omówienie rodzajów materiałów (w tym pasów, pianek, tekturek) niezbędnych do wykonania mebla od podstaw
- Przygotowanie i cięcie materiałów w tym pianki, tkaniny techniczne.
- Zdjęcie miary siedziska, korpusu, przygotowanie planu i szkicu tkaniny, wykroje, tapicerowanie, wykończenia.
- Samodzielne wykonanie oblekanych tkaniną guzików do pikowania.

Zapewniamy

Stelaż mebla (wykonany z płyty mdf, meblowej, kantówek) będzie przygotowany wcześniej w ustalonym z góry rozmiarze: kształt walca wysokości do 50 cm , średnica do 60 cm. Narzędzia do pracy, materiały techniczne do wykonania mebla w tym pianki, pasy, tkaniny techniczne, tkaniny obiciowe, fartuszki, rękawiczki ochronne, lakiery oraz napoje, lunch.

Daję możliwość wybrania tkaniny obiciowej z próbników. Wybór tkaniny (najpóźniej na tydzień przed warsztatami): uczestnik może dokonać wyboru tkaniny wg własnego uznania spośród wzorników tkanin, które posiada Pracownia. Wówczas tkanina zostanie zamówiona. W innym przypadku uczestnik skorzysta z bieżących zasobów Pracowni. Wykonany mebel kursant zabiera ze sobą do domu.

Wymagamy

Wymagam wyobraźni, dobrego nastroju, luzu i nastawienia na cały dzień intensywnej, acz owocnej pracy.

Z uwagi na Covid i bezpieczeństwo uczestników i prowadzącego, na warsztatach może być jeden uczestnik bądź dwóch, jeśli pochodzą z tego samego gospodarstwa domowego.

Daty

Miejsce

Pracownia "Pomaluj Mebel": ul. Puławska 58, Baniocha

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  “Pomaluj mebel” to nazwa pracowni i hasło, które tłumaczy się samo. Właśnie do tego namawia autorka przedsięwzięcia Wioletta Piotrowska-Antoszkiewicz. W klimatycznym warsztacie w miejscowości Baniocha pod Warszawą (między Piasecznem a Górą Kalwarią) meble, abażury i zasłony dostają nowe życie. Pomalowane, odnowione i z nową tapicerką cieszą właścicieli, a jednocześnie nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter vintage.


  Wioletta jest z wykształcenia i zamiłowania socjologiem oraz badaczem-poszukiwaczem. Ukończyła Stosunki Międzynarodowe i Socjologię. Dziś oddaje swój czas i energię całkiem innej pasji – starym meblom. Nikt, kto zna Wiolettę, nie dziwi się temu, bo to niespokojny duch, który od dziecka szyje, przerabia, maluje, tworzy, wymyśla i kreatywnie działa. Od 10 lat cała ta potrzeba twórczego działania skupia się na odnawianiu mebli.


  Zaczęło się od urządzania własnego kąta. Potem przyszedł czas na działalność hobbystyczną i prowadzenie bloga. Dziś Wioletta zajmuje się renowacją na pełen etat. Przyjmuje meble do tapicerowania, malowania i stylizacji, a co najważniejsze dla nas – prowadzi warsztaty. Uczestników zaraża swoją pasją. Przekonuje, że: “Własna twórczość mniej lub bardziej profesjonalna, udana, kreatywna czy nie, zawsze cieszy najbardziej. Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko odnaleźć”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „Puf – stolik Chesterfield”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.