Prezent pilnie potrzebny

CENA

Wielkość grupy

1 - 

5 os.

Czas trwania

2 spotkania: od 18:00 do 20:00 w dwa kolejne poniedziałki

O warsztatach

Prezent pilnie potrzebny??? Zrób sobie prezent. Obdaruj bliskich ceramiką. Wiadomo, najlepsze prezenty, to te z serca, nieszablonowe, stworzone z myślą o konkretnej osobie. Własnoręczne, dopieszczone i na maksa osobiste. I o tym właśnie będą te warsztaty.

Ceramika to od zawsze trafiony prezent, pewniak na liście życzeń. Ręcznie robiona ceramika to creme de la creme wśród prezentów. A osobiście zrobiona dla konkretnej osoby to już prawdziwa rakieta. I doskonała okazja, by przekazać to, co czujesz. Prosto jak na talerzu ;)

Dla kogo?

Człowieka, który lubi obdarowywać i celebrować, którego serce bije w rytmie slow. I który już słyszy w uszach radosne parskanie reniferków, myśli, kombinuje, skroluje co by tu Jej/Jemu dać. Dla człowieka, który lubi zaskakiwać, ceni indywidualność, nie znosi komerchy i bylejakości. Takiego, któremu się chce.

Co dadzą Ci warsztaty?

Zrobisz na nim ceramiczne prezenty. W dwa tygodnie uwiniesz się od pomysłu do gotowej czarki w ręku albo talerza, albo… Sam zdecydujesz, co zrobisz, jakie to będzie i ile. Masz całe 2 godziny z gliną - możesz zrobić kilka mniejszych form, jak miseczki, talerzyki dla przyjaciół czy rodziny (zdążysz, na pewno). Albo Opus magnum ze specjalny dedykowany prezent rysunkiem, albo napisem dla Twojego wybrańca/wybranki… Dasz radę, na bank ;)

A przy okazji zrelaksujesz się, zresetujesz głowę, odpoczniesz i zapomnisz o całym świecie… Bo robienie ceramiki jest najcudowniejszą rzeczą pod słońcem! Poczujesz to od razu, gdy weźmiesz glinę w dłonie. Dlaczego zrób SOBIE prezent ;)

Program

Ze względu na ultra indywidualne podejście program warsztatów jest elastyczny, zmienny i dobierany do potrzeb każdego uczestnika.

Tak czy owak, gwarantuje solidną dawką wiedzy o ceramice, technikach, temperaturach, szkliwach, czego najlepszym i namacalnym dowodem są Wasze prace.

Zapewniamy

Swoją wiedzę :) A do tego materiały, narzędzia, szkliwa, angoby i wszystkie potrzebne szpeje.

 Oraz dwukrotny wypał w piecu - najpierw bisqiut w temp 850ºC, a potem właściwy wypał szkliwa w temperaturze 1080-1210ºC.Do dyspozycji masz 2 rodzaje glin - jasną, o ciepłej słomkowej barwie i ciemną, w kolorze gorzkiej czekolady.

 W trakcie warsztatów pracujemy na najlepszych, profesjonalnych materiałach, tych samych, z których wykonuję moje prace. Szkliwimy profesjonalnymi szkliwami. Masz możliwość skorzystania z wysokiego wypału w temp 1210ºC.Spotykamy się 2 razy, w pierwszym dniu formujemy z gliny, na drugim spotkaniu po tygodniu szkliwimy. Po drugim wypale gotowe rzeczy będą czekały na odbiór w pracowni. Bardzo proszę, zrób zdjęcie prac przed wypałem, ułatwi to nam komunikację i znalezienie prac na półce i określenie czy przeszły już wypał i są gotowe do odbioru.

Wymagamy

Dobrze jest przyjść z pomysłem. Ale w razie czego mamy na miejscu mnóstwo inspiracji. Ceramika to niezwykłe tworzywo, sama prowadzi ręce i podpowiada co zrobić. Wystarczy otwartość.

Na warsztaty najlepiej włóż wygodne ubranie, którego nie żal Ci będzie pobrudzić. Fartuch dostaniesz w pracowni. Jeśli chodzi o paznokcie im krótsze, tym lepiej, będzie Ci łatwiej.

Dla wzajemnego bezpieczeństwa będziemy pracować w maseczkach, dlatego proszę miej je przy sobie.

Daty

Miejsce

Pracownia "Formatka": ul. Poniatowskiego 7, Izabelin C

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by uwolnić świat od szpetoty, nadać mu piękniejszą formę. Chciałabym uwolnić nasze stoły od kiepskich talerzy, ratować naszą kawę od byle jakich kubków. Zamieniać każdy posiłek w przyjemność, w ucztę. Celebrować codzienność. 


  Cenię dobre rzemiosło. Chcę je propagować. Uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę, cud jej powstawania, jej powolność… Bo ceramika przywraca czasowi czas. Każe zwolnić, nie pozwala obejść procesów ani ich przyspieszyć. Jest absolutnie slow. 


  Ale nazwa Formatka to także żart, bo nikt tu nie narzuca ram i szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schemat, poszukiwać. W końcu praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd wziął się jej niepowtarzalny klimat: zapatrzenie w naturę, prostota i umiar. I niezachwiane przekonanie, że mniej znaczy więcej.


  Założycielka pracowni, Małgosia Fotek jest związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Od lat prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 10 -15 lat? To proste: by wciąż żyć ceramiką.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Prezent pilnie potrzebny”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto