Cena
Poziom
Rodzaj zajęć

Wszystkie

Warsztaty żywicy epoksydowej

Świat DIY daje nieskończenie wiele możliwości. Twórcy gotowi eksperymentować z nowymi formami czy komponentami nigdy się nie znudzą. Jednym z takich surowców, którym warto się zainteresować, jest żywica epoksydowa znana także jako masa epoksydowa. To nic innego jak syntetyczna żywica, która od dawna jest używana w branży meblarskiej. Jednak ten surowiec ma znacznie więcej zastosowań niż tylko zabezpieczenie drewnianych mebli i blatów. Żywica epoksydowa sprawdza się także przy tworzeniu form, biżuterii czy dekoracji do domu. Warsztaty z żywicy epoksydowej to dobry adres, żeby odkryć możliwości tego tworzywa i zacząć je eksplorować pod okiem doświadczonego rzemieślnika.

Żywica epoksydowa – kilka słów o samym surowcu

Zacznijmy jednak od podstawowych informacji o samej żywicy epoksydowej. Do jej składu należą głównie polifenole, epichlorohydryna i oligomery. Surowiec może mieć formę płynnej masy lub cieczy, jednak w procesie utwardzania traci zdolność do roztapiania. To dobre wieści dla twórców – zaprojektowana forma nie będzie ulegać późniejszym zniekształceniom. Żywicę epoksydową można kupić w każdym sklepie budowlanym, ale biorąc udział w warsztatach, tematem zaopatrzenia pracowni a tym samym uczestników zajmuje się osoba prowadząca kurs.

Dodatki z żywicy. Co można stworzyć podczas warsztatów?

Żywica epoksydowa ma wiele zastosowań, więc twórcy docenią ją za ogrom twórczych możliwości. Można ją stosować jako laminat, klej lub jako surowiec do tworzenia dekoracji. W ostatnim przypadku jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia osoby, która pracuje z żywicą. Popularnym pomysłem na zastosowanie masy epoksydowej jest biżuteria – w płynnej żywicy można zatapiać koraliki, kamyki czy rośliny. Plastyczność tego surowca pozwala jednak na znacznie więcej zastosowań. Świetnie sprawdzi się do projektowania wazonów, ramek na zdjęcia, podstawek pod kubki, doniczek czy elementów wykończenia do domu – na przykład uchwytów do mebli. Praca z żywicą epoksydową pozwala na odkrywanie świata DIY na nowo. Dzięki masie można odświeżyć stolik tworząc nowy blat czy dać szafce nocnej drugie życie i ozdobić ją fikuśnymi uchwytami. Różnorodne techniki malarskie, takie jak tworzenie fal, czy wzory imitujące kamień oraz marmur, pozwalają na stworzenie unikalnych przedmiotów, dopasowanych kolorem i stylistyką do danego wnętrza.
Przy pierwszym podejściu do pracy z żywicą epoksydową można korzystać z gotowych foremek silikonowych, co ułatwi nadanie masie wymarzonego kształtu. Nawet po stworzeniu potencjalnie gotowego projektu, żywica dalej daje sporo możliwości – wystarczy sięgnąć po papier ścierny czy pastę polerską.

Kurs z żywicy epoksydowej – dlaczego warto?

Warsztaty z żywicy epoksydowej pozwolą uniknąć błędów osób początkujących. Baczne oko prowadzącego wychwyci potencjalne trudności, dzięki czemu uczestnicy mogą wyjść z kursu z gotową formą. Dowiedzą się jakie są rodzaje żywic i techniki barwienia. Co więcej udział w warsztatach ściąga z kursantów potrzebę myślenia o zakupie surowca i potencjalnym bałaganie w domu. Pracownia rzemieślnicza, w której odbywają się warsztaty to miejsce twórczej aury, ale także brudnej roboty. Dobrze jest się nie martwić o to drugie i z radością oddać się procesowi kreatywnemu.

Warsztaty z żywicy epoksydowej FEBLIKA

Warsztaty rzemieślnicze organizowane przez FEBLIKA to gwarancja współpracy ze sprawdzonymi twórcami. Ich doświadczenie sprawia, że nawet osoby początkujące świetnie odnajdą się na warsztacie. Dostosowane do potrzeb grupy pracownie rzemieślnicze to z kolei dobre miejsce, żeby odkrywać możliwości jakie daje praca z żywicą epoksydową.

 

Miasto
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Kategoria
Kategoria