Portret: warsztaty z akwareli

CENA

Wielkość grupy

3 - 

7 os.

Czas trwania

6 godzin: od 10:00 do 16:00

O warsztatach

Kto z nas nie lubi portretu? Przechadzając się po wystawach, czy nawet przeglądając internet, niejednokrotnie zatrzymujemy wzrok na czyimś spojrzeniu, uchwyconym nieruchomo w malarstwie czy fotografii. Portret to spotkanie z drugim człowiekiem, zatrzymanie chwili. Uwiecznienie momentu i, poprzez namalowanie go, nadanie mu dodatkowego znaczenia.

Jako zawodowa malarka, mająca na swoim koncie około 800 portretów wykonanych dla klientów z całego świata, pragnę podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem, abyś mógł/a samodzielnie namalować ładny, wrażliwy portret. Wiedza, którą zdobędziesz, pozwoli Ci czerpać z malowania i rysowania przyjemność, która prawdopodobnie pobudzi Cię również do samodzielnego tworzenia także po warsztatach.

Spędzimy razem sześć godzin, podczas których pod moim okiem od zera stworzysz portret akwarelowy bliskiej Ci osoby.

Obiecuję, że oderwiesz się od rzeczywistości. Malarstwo w dużej mierze jest o tym, co tu i teraz. Aby widzieć, musisz patrzeć uważnie. Przygotuj się na sześć godzin medytacji, których owocem będzie piękny obraz.

Dla kogo?

Dla tych, którzy chcą. I tych, którzy od dawna marzyli o malowaniu, ale nie wiedzieli, jak się za to zabrać. Dla tych, którzy chcą spróbować choć jeden raz i zobaczyć, o co w tym chodzi i dla tych, którzy malują, ale chcą robić to jeszcze lepiej. A także dla osób, które zwyczajnie lubią spędzać czas na działaniach kreatywnych i odpocząć od życia na jeden pełny dzień.

Moją wiedzę na temat malarstwa przekazuję metodologicznie i wierzę w siłę prostych i jasnych wskazówek. Jestem pewna, że przy mojej pomocy stworzysz ładny portret - choćby był Twoim pierwszym.

Co dadzą Ci warsztaty?

Przeprowadzę Cię przez proces tworzenia portretu, zagadnienia techniczne oraz pomogę Ci zrozumieć, jak patrzeć ze zrozumieniem - i jak skutecznie i czytelnie przekazywać Twój sposób widzenia.

Porozmawiamy też o tym, dlaczego to, co widzimy, odbieramy w konkretny sposób, a więc również, na jakiej podstawie rozpoznajemy ludzi i jakie cechy są kluczowe w ich wyglądzie.

Warsztat ma za zadanie uporządkować Twoje umiejętności i dać Ci narzędzia do efektywnego malowania portretów we własnym zakresie. Wartością dodaną będzie sztuka obserwacji - uwierz mi, że od tej pory zaczniesz postrzegać ludzi, barwy i miejsca, choć odrobinę inaczej. A portret, który namalujesz przyniesie Ci sporo radości i satysfakcji.

Program

Warsztaty obejmują dwa bloki, poranny i popołudniowy, podczas których każdy z uczestników stworzy od zera portret akwarelowy ze zdjęcia w formacie A4, poznając przy tym podstawy rysunku i malowania akwarelą.

Pierwszy blok (10.00-12.30) poświęcimy na krótkie demo oraz wykonanie ołówkiem dokładnego szkicu portretu, który po przerwie (13.00-15.30) będziemy pokrywać farbą lub tuszem. Uczestnicy wrócą do domu z gotowym portretem.

Każdy blok potrwa 2.5h, ale zawsze będę dostępna przez kolejne 30 minut do ewentualnej korekty lub przejrzenia portfolio.

Poruszymy zagadnienia takie jak rodzaje farb, pędzli i papieru, podstawy przenoszenia proporcji i uchwycenia podobieństwa oraz anatomii twarzy i harmonia kolorystyczna. Porozmawiamy też o tym, czym jest "wyraz twarzy", co nadaje jej charakteru i w jaki sposób podkreślić podobieństwo portretowanej osoby.

Zapewniamy

Papier do akwareli + potrzebne materiały, czyli farby, pędzle (choć warto przynieść też własne, jeśli akurat takie posiadasz), nieograniczone korekty oraz wydrukowane podsumowanie kursu, czyli instrukcje, jak się zabrać do malowania akwarelą w domu.

Zapewniam wsparcie podczas całego czasu trwania warsztatów. Chętnie odpowiadam na pytania i daję wyczerpujące odpowiedzi. Mimo zmęczenia, na pewno opuścisz pracownię pełen chęci do dalszego tworzenia.

Wymagamy

Otwartości. Bycia tu i teraz - działania krok po kroku, bez pośpiechu i oczekiwań konkretnego efektu. Daj się poprowadzić za rękę.

Ubierz się wygodnie i tak, aby plama na ubraniu nie popsuła Ci humoru. Proszę o punktualność.

Daty

Miejsce

aleja "Solidarności" 113/21a, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Są takie osoby, które już od najmłodszych lat wiedzą, czym będą zajmowały się w przyszłości. Po drodze pojawia się etap mądrych rad ze strony otoczenia i chwile zwątpienia. Nie da się ukryć, że prawdziwym szczęściem jest odnalezienie w sobie odwagi, żeby w dorosłym życiu podążać za swoimi marzeniami. Tak w dużym skrócie wygląda historia Pauliny Kwietniewskiej, która od dziecka kochała malować. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Następnie swoje umiejętności doskonaliła w London Atelier of Representational Art oraz Accademia di Belle Arti di Catania.


  Decyzja o całkowitym poświęceniu się sztuce nie była prosta. Nadeszła w najmniej oczekiwanym momencie – chwilę po narodzinach córeczki. Wtedy Paulina do głosu dopuściła intuicję i zdecydowała się na podążanie własną ścieżką. Jej prace szybko wywołały spory entuzjazm i wiele osób zaczęło jej zlecać tworzenie portretów. Po jakimś czasie Paulina postanowiła pójść krok dalej i zaczęła organizować warsztaty malarskie.


  Paulina zajmuje się głównie malowaniem realistycznym. To w dużej mierze doświadczenie filozoficzne, które zmienia sposób myślenia i postrzegania świata. Wymaga dostrzegania natury rzeczy, analizy otoczenia i głębszego zrozumienia. Potencjalnie daje to ogromne pole do popisu i ekspresji, ale tylko wtedy, gdy artysta doskonale opanuje kwestie techniczne. 


  Kursy prowadzone przez Paulinę są otwarte na wszystkich, którym marzy się przygoda przed sztalugą. Przy jej wsparciu nawet debiutanci mogą poczuć magię procesu twórczego. Podczas warsztatów malarskich Paulina asystuje im w drodze od pustej kartki do gotowego obrazu. Uczestnicy wychodzą z nich bogatsi o wiedzę z zakresu stylistyki, ale także pojęć technicznych. Paulina otwarcie mówi, że umiejętności nie są związane z talentem. Chętnie towarzyszy osobom, które są gotowe włożyć pracę w swój rozwój i angażują się w proces. Udowadnia, że przy odpowiednim prowadzeniu, każdy jest w stanie nauczyć się rysować i malować. Ciepła i serdeczna atmosfera, jaka panuje podczas zajęć, ale także klarowność i jasność przekazu Pauliny, sprawiają, że nawet osoby początkujące znajdują tam przestrzeń na odkrycie drzemiącego w nich potencjału.  Wielu z nich decyduje się regularnie wracać i pod jej okiem pogłębiać wiedzę oraz rozwijać warsztat malarski. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Agata

   Cudowne warsztaty! Ogromnie inspirujące. Prowadzone z pasją i zaangażowaniem. Chętnie wybrałabym się jeszcze nie raz.

  2. Magdalena

   Bardzo polecam warsztaty! Dowiedziałam się o konkretnych technikach, narzędziach i pomocach merytorycznych, a wiedza, którą miałam do tej pory została usystematyzowna. Uchwycenie podobieństwa zrobiło się o wiele łatwiejsze 🙂 Paulina ma duże doświadczenie i indywidualnie oraz z uwagą podchodzi do każdego kursanta. Atmosfera na warsztatach była przyjazna i 6 h minęło bardzo szybko – pozostała satsfakcja z wykonanej pracy, inspiracja do dalszego malowania i materiały do samodzielnych ćwiczeń. Dziękuję!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto