Poranne lepienie po swojemu

CENA

Wielkość grupy

1 - 

4 os.

Czas trwania

2,5 godziny: od 10:00 do 12:30

O warsztatach

Swobodnie wybieracie w które soboty chcecie przyjść. Proces ceramiczny wymaga dwóch wypałów, na jednych zajęciach lepicie, na kolejnych lepicie dalej, lub szkliwicie (jeśli w trakcie tego tygodnia uda się zapełnić piec) Jeśli docelowo chcecie tylko spróbować ceramiki, proponuje zapisać się na dwie soboty w odstępie DWÓCH tygodni. Wtedy na pewno prace będą wypalone i gotowe do szkliwienia. Jeśli czujecie, że ceramika na jesień jest świetnym pomysłem, zachęcam do wykupienia kilku kolejnych terminów.

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony jest dla dorosłych. Zapraszam zarówno osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z ceramiką jak i te, które już mają ceramiczne doświadczenie. Dzięki kameralnej grupie (maksymalnie 5 osób) nie ma problemu z indywidualnym podejściem do potrzeb każdego z uczestników.

Co dadzą Ci warsztaty?

Doświadczenie pracy z gliną, podstawową wiedzę o procesie ceramicznym, oraz co najważniejsze, własne, wspaniałe prace. Prace będą w pełni użytkowe, będzie można z nich jeść, pić poranne kawy, sadzić roślinki, podziwiać z zachwytem. W pracowni jest koło garncarskie, istnieje możliwość spróbowania toczenia. Można skorzystać z form gipsowych i wylepić talerz, miseczkę, kafelek. Każdy z uczestników tworzy ok 4-5 prac.

Program

Poznajemy pracownię, rozmawiamy o potrzebach, pomysłach, inspiracjach.
Lepimy i szkliwimy, każdy w indywidualnym trybie.
Koło garncarskie - istnieje możliwość spróbowania toczenia, znajdujemy na to dobry moment, tak bym mogła poświęcić osobie toczącej 100 % uwagi. Czas przy kole dzielimy między zainteresowane tym cudem osoby. Każda grupa ma inne potrzeby i dynamikę, działamy swobodnie i elastycznie.

Zapewniamy

Każdy z uczestników ma swój ODDZIELNY STÓŁ warsztatowy i swobodną przestrzeń wokół niego.
W pracowni będzie działał oczyszczacz powietrza. Pracownia będzie przewietrzona. Płyn do dezynfekcji stoi oczywiście na honorowym miejscu. Fartuchy są prane po każdych zajęciach (jeśli możesz weź swój)

Pracownia jest w pełni wyposażona w szkliwa, gliny, angoby, formy gipsowe i jedno koło garncarskie. Oferuję wypał na wysoką temperaturę (1225°C) co daje pracom pełną użytkowość.
Jestem cały czas z Wami, wspieram, pomagam i próbuję odpowiedzieć na wszystkie pytania .

Wymagamy

Otwartości twórczej :)

Pracujemy w maskach.

Jeśli poczujesz się gorzej w dzień warsztatów, nie przychodź, daj znać, znajdziemy jakieś sensowne rozwiązanie.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ochra": ul. Adolfa Dygasińskiego 42, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Ochra, pigment nadający ziemi czerwony kolor, była pierwszym barwnikiem używanym przez ludzi. Teraz to także nazwa marki i pracowni stworzonych przez Annę Czarnocką-Nakrewicz. Ukryty wśród cichych uliczek przedwojennej Warszawy stoi modernistyczny dom. W nim od kilkunastu lat działa Ochra: pracownia – w piwniczce oraz galeria i siedziba sklepu internetowego – na górze budynku.


  Anna Czarnocka-Nakrewicz skończyła projektowanie graficzne na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej fascynacja ceramiką zaczęła się na studiach. Po ich ukończeniu Ania zaczęła tworzyć swoje prace, organizować warsztaty z dziećmi i dorosłymi.


  Praca z gliną to dla niej niekończące się źródło inspiracji: ,,Ceramiczny proces technologiczny to połączenie ziemi, wody, ognia i powietrza. Dobrze przeprowadzony zmienia coś niezwykle kruchego i ulotnego w przedmiot, który może przetrwać tysiące lat” – mówi Anna. Najbardziej cieszy ją to, że dzieła, które powstają w jej pracowni, łączą sztukę z codziennym życiem. Można z nich pić poranne kawy, podawać w nich potrawy, wręczać bliskim, jako wyjątkowe prezenty.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Aga K

   Zajęcia u Ani były niesamowite. Dziękuję, że promujecie takie DOBRE MIEJSCA
   sensualność, spokój, sprawczość, stworzenie:) – tak magicznie było na zajęciach, nie mogę się doczekać odbioru gotowych naczynek
   Był to pięknie spędzony czas. Ania, prowadziła nas pozostawiając ogrom samodzielności.
   Mogłam zrobić kilkoma metodami aż 5 naczynek. Jednocześnie dzięki temu poznałam różne zabawy szkliwami na kolejnych zajęciach.
   Ania pozwala na tych warsztatach poznać bardzo zaskakujący kawałek siebie. Jeśli zastanawiasz się czy chcesz wziąć w nich udział, to radzę koniecznie ZAPISZ SIĘ, A Febikowym magikom dziękuję, że znajdujecie takiw wspaniałe miejsca

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto