Poranna makrama dla początkujących

CENA

Wielkość grupy

2 - 

6 os.

Czas trwania

4 godziny: w tygodniu od 10:00 do 14:00

O warsztatach

Szukasz sposobu na relaks i wyciszenie? Rozglądasz się za nowym hobby? A może po prostu lubisz cały czas coś robić?

Zapraszam Cię do magicznego świata sznurków i węzełków, w którym odpoczniesz i stworzysz piękne rzeczy! A wszystko we wspierającej, pozytywnej i kreatywnej atmosferze.

Z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną makramą na kiju o szerokości ok. 40-50 cm i długości... jakiej będziesz chcieć. Po zajęciach dostaniesz bardzo dokładną, bogato ilustrowaną instrukcję zaplatania poszczególnych węzłów i całej makramy – dzięki temu bez problemu odtworzysz swoją pracę w domu. Możesz też podzielić się wiedzą z domownikami.

Nie przejmuj się, jeżeli nie masz towarzystwa! Warsztaty to świetna okazja do poznania nowych osób, które tak jak Ty szukają nowych pasji i interesują się rękodziełem.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy:
- szukają nowej pasji i chcą poznać nowych ludzi;
- albo słyszeli słowo "makrama" i też myślą o tym, żeby spróbować wiązać sznurki;
- albo chcą stworzyć oryginalne dodatki do domu;
- albo szukają sposobu na relaks i wyciszenie.

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się węzłów:
- mocującego,
- płaskiego,
- żebrowego,
- żebrowego zakańczającego,
- perły,
- opaski,
- i na koniec baryłki.

Dowiesz się, jak obliczyć długość sznurka, który potrzebny jest do plecenia makramy. Pokażę Ci kilka patentów, dzięki którym stworzysz następne wzory.

Z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną makramą ścienną na kiju i dobrze przećwiczonymi umiejętnościami, których nie zapomnisz.

Program

Naukę rozpoczniemy od opowieści o samej makramie oraz wprowadzenia na temat sznurków i węzłów.

Dostaniesz w prezencie próbnik sznurków – dzięki temu łatwiej będzie Ci się połapać w tym, które materiały stosować do jakich prac.

Następnie razem zapleciemy najbardziej podstawowe makramowe węzły i połączymy je ze sobą w łańcuchy.

Zobaczysz, jak niewiele potrzeba, by spod Twoich rąk wyszło piękne, makramowe dzieło!

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne do plecenia materiały:
- 100 m sznurka w wybranym kolorze,
- naturalny, ręcznie przygotowany kijek z Mazur.

Oprócz tego:
- próbnik sznurków - przyda się do przyszłych zakupów,
- drukowana książeczka - instrukcja zaplatania makramy krok po kroku
- minizestaw do zaplecenia makramowego piórka,
- kawa/herbata, ciastka.

Wymagamy

Na warsztaty nie trzeba przynosić nic poza dobrym nastrojem. A nawet jeżeli będzie słabszy, to na pewno polepszymy go na miejscu :)

Daty

Miejsce

Szkoła Makramy SNAGart: ul. Czapli 25, Warszawa.

Z bramy od strony ul. Roentgena dzwonić trzeba 226. Najlepiej przyjechać komunikacją miejską, na osiedlu nie mamy miejsc do parkowania (auta trzeba zostawiać poza osiedlem).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Szkoła Makramy SNAGart wyrosła z marki szytych przez Katarzynę Karpę spódniczek biegowych SNAG i pracowni SNAGart, czyli bardziej artystycznej odnogi działalności. Została założona w 2018 roku, w domu rodzinnym na Ursynowie, gdzie Kasia mieszkała od lat 90. do 2005 roku. Pracownia mieści się w odremontowanej piwnicy. Została zaaranżowana i odnowiona przez Kasię i jej mężczyznę Marcina Trzeciakiewicza.


Katarzyna Karpa to chodząca energia twórcza. W ciągłym ruchu i z serdecznym uśmiechem na twarzy. Do niedawna żyła z pracy w mediach, a rękodzieło zajmowało wolny czas. Od 2019 roku Szkoła Makramy SNAGart to jej główne zajęcie. Nie znosi monotonii, więc co i rusz wymyśla nowy projekt, nowy plan, nowy pomysł na warsztat. W 2019 roku zorganizowała m.in. wydarzenie #makramanatrawie i współorganizowała warsztaty sąsiedzkie na Ursynowie. Pod hasłem #targowiskoumiejętności regularnie obywają się otwarte, kreatywne spotkania dla wszystkich, którzy chcą podzielić się tym, co potrafią robić: patentami na różne rzeczy w życiu, umiejętnościami czy np. sprawdzonymi przepisami.


Zdolności manualne i zamiłowanie do tworzenia pięknych rzeczy wyniosła z domu rodzinnego. Babcia szyła, mama zaplatała makramowe sowy, lepiła z modeliny i robiła na drutach. Kasia od dzieciństwa robi to wszystko i jeszcze więcej! Swoje pierwsze “dorosłe” makramy zrobiła przy okazji remontu mieszkania. Jak mówi “w zasadzie zaplotły się same”. Robienie kolejnych rozumiało się samo przez się. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Poranna makrama dla początkujących”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.