Popołudniowe toczenia – drewniana micha

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

5 godzin: od 15:00 do 20:00

O warsztatach

Fortuna kołem się toczy... jak drewno w mojej tokarni. Wybieram drewno, ustalam kształt i... nigdy nie wiem, co skrywa dla mnie w środku. Wiem jednak, że cały proces tworzenia misy to moje działanie.. lub Twoje! Obieranie drewna i odkrywanie rysunku na obłych powierzchniach to niesamowita przygoda.

Technika wbrew pozorom nie jest trudna, ale wymaga cierpliwości i paradoksalnie delikatności podczas posługiwania się dłutem tokarskim. Zajrzyj do mojej pracowni, z chęcią pokażę Ci, ile satysfakcji przynosi praca z drewnem.

Dla kogo?

Dla tych, którzy Warsztat dla ciekawych świata amatorów i hobbystów, otwartych na nowe doświadczenia. Jeśli to Twój pierwszy kontakt z narzędziami i stolarstwem artystycznym - dobrze trafiłeś! W Krainie Drewna odnajdziesz pomocną dłoń i wsparcie niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania.

Warsztat ma charakter przede wszystkim hobbystyczny, to niecodzienna forma relaksu i spędzania czasu wolnego, odbiegająca nieco od szkolenia technicznego dla przyszłych tokarzy.

Co dadzą Ci warsztaty?

Przekonasz się, że cięcie, szlifowanie i toczenie to całkiem ciekawe i nietrudne zajęcia, a narzędzia stolarskie są bezpieczne i troszkę magiczne. Zobaczysz, jaką siłę i moc w Tobie wyzwolą. Pomogą nie tylko przygotować drewno, ale rozbudzą w Tobie uśpioną odwagę i chęć do działania. Uwierzysz, że zawsze się da.

Gwarantuję Ci, że otworzysz się na drewno i na siebie samego!

Program

Zapoznam Cię z rodzajami drewna i jego budową. Poznasz, dotkniesz, zrozumiesz i pozwolisz, by do Ciebie przemówiło, a ten najbardziej gadający kawałek pójdzie z nami do pracowni, by zamienić się w Twoją nową, piękną misę.

W warsztacie wykonasz samodzielnie i od podstaw misę lub talerz wytoczony na tokarce. Zamienisz pod moim okiem rozczochrany kawałek drewna w dopasowany do Twoich potrzeb przedmiot - użyteczny i wyjątkowo dekoracyjny.

Przejdziemy wspólnie przez etapy wybierania odpowiedniego rodzaju drewna i nadawania mu wstępnego kształtu za pomocą piły taśmowej pionowej. Na tokarce, za pomocą różnych ostrzy tokarskich, nadasz swojej misie formę ostateczną i wyszlifujesz jej powierzchnię. Następnie cały przedmiot wykończymy w zależności od Twoich potrzeb - lakierem, olejem.

Zapewniamy

Drewniane materiały do stworzenia projektu, wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty do dekorowania oraz środki ochronne: fartuchy, rękawice, okulary.
W czas warsztatu wliczone są również kawa, herbata i drobny poczęstunek.
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub chce toczyć dłużej, kolejna godzina przy tokarce to koszt 100 zł.

Wymagamy

Na czas warsztatu zapewniam fartuchy, osłonę oczu i nosa oraz rękawice ochronne, ale zachęcam do założenia wygodnego i gotowego na ewentualne zabrudzenie ubrania.

Podczas toczenia wióry wzlatują wyjątkowo intensywnie w górę i chętnie wskakują we wszystkie kieszenie, zakamarki w skarpetkach i kołnierze. Jeśli więc chcesz, dla własnego komfortu możesz założyć długie i przylegające ubranie, które ograniczy nieco dostawanie się wiórów pod materiał.

Daty

Miejsce

Pracownia "Alicja w Krainie Drewna": ul. Tęczowa 17, Mikówiec

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Alicja w Krainie Drewna to marka Alicji Solarskiej. Powiedzieć, że to stolarnia artystyczna, to nic nie powiedzieć. W tym miejscu może i lecą wióra, ale tak naprawdę to dzieje się magia. Deski otrzymują wskazówki, by stać się zegarami. Inne, dzięki wyszukanym uchwytom, przemieniają się w dekoracyjne tace lub rustykalne wieszaki. A z pni drzew wyłaniają się toczone misy i patery. Pracownia mieści się w byłym warsztacie samochodowym przy tartaku, który działa już od 50 lat! Najpierw pod kierownictwem teścia, a teraz męża Alicji. Natomiast projekt Alicja w Krainie Drewna ma już 5 lata, a pracownię współtworzą “prawa ręka” Alicji – Aneta Ziętek oraz mama Alicji – Anna Rucińska, która prowadzi tu warsztaty tkackie.


  Alicja Solarska jest z wykształcenia pedagogiem, ale swoje życie zawodowe na dobre połączyła z drewnem. Choć nie od początku było to takie jasne. Trochę o tym decydowały okoliczności życiowe, bo 12 lat temu Alicja zamieszkała z mężem przy tartaku. I tak to się zaczęło. Zapach drewna i jego niewątpliwy urok uwiódł Alicję i zaczęła się z nim zaprzyjaźniać. Z każdym miesiącem zdobywała coraz więcej doświadczenia, którym chętnie dzielili się pracownicy tartaku. Prędko otworzyła się przed Alicją Kraina Drewna, czyli stolarski świat i możliwość tworzenia z najbardziej naturalnego materiału, jaki dała nam natura.


  Teraz Alicja oprowadza po Krainie Drewna uczestników warsztatów. Zachęca innych “zmieniaj siebie, a zmieni się świat wokół Ciebie”. I upomina, żeby każdy brał los (a na początek kawałek drewna) w swoje ręce, bo jak powtarza za Williamem Blake’m “jabłoń nie pyta buka, jak ma rosnąć”. Uczestnicy warsztatów dowiadują się także, że droga jest ważniejsza niż cel – czy mowa o życiu, czy o pracy stolarskiej. Bo fachowej wiedzy tu nie brakuje. Alicja pokazuje proces, który prowadzi od drzewa do deski, od drzazgi do hebla, od amatorskiej ciekawości do profesjonalnej pracy najbardziej nowoczesnymi narzędziami. To także droga od myśli do projektu i od strachu do odwagi. Misją Alicji jest wspieranie kobiet, bo jak mówi “piłą łańcuchową przecinam stereotyp, że my kobiety się nie nadajemy”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Popołudniowe toczenia – drewniana micha”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto