1 spotkanie
5 godz.
1
-1 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Fortuna kołem się toczy… jak drewno w mojej tokarni. Wybieram drewno, ustalam kształt i… nigdy nie wiem, co skrywa dla mnie w środku. Wiem jednak, że cały proces tworzenia misy to moje działanie… lub Twoje! Obieranie drewna i odkrywanie rysunku na obłych powierzchniach to niesamowita przygoda.

Technika wbrew pozorom nie jest trudna, ale wymaga cierpliwości i paradoksalnie delikatności podczas posługiwania się dłutem tokarskim. Zajrzyj do mojej pracowni, z chęcią pokażę Ci, ile satysfakcji przynosi praca z drewnem.

Dla ciekawych świata amatorów i hobbystów, otwartych na nowe doświadczenia. Jeśli to Twój pierwszy kontakt z narzędziami i stolarstwem artystycznym – dobrze trafiłeś! W Krainie Drewna odnajdziesz pomocną dłoń i wsparcie niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania.

Warsztat ma charakter przede wszystkim hobbystyczny, to niecodzienna forma relaksu i spędzania czasu wolnego, odbiegająca nieco od szkolenia technicznego dla przyszłych tokarzy.
Co będziesz robić?
Przekonasz się, że cięcie, szlifowanie i toczenie to całkiem ciekawe i nietrudne zajęcia, a narzędzia stolarskie są bezpieczne i troszkę magiczne. Zobaczysz, jaką siłę i moc w Tobie wyzwolą. Pomogą nie tylko przygotować drewno, ale rozbudzą w Tobie uśpioną odwagę i chęć do działania. Uwierzysz, że zawsze się da.

Gwarantuję Ci, że otworzysz się na drewno i na siebie samego!

Zapoznam Cię z rodzajami drewna i jego budową. Poznasz, dotkniesz, zrozumiesz i pozwolisz, by do Ciebie przemówiło, a ten najbardziej gadający kawałek pójdzie z nami do pracowni, by zamienić się w Twoją nową, piękną misę.

W warsztacie wykonasz samodzielnie i od podstaw misę lub talerz wytoczony na tokarce. Zamienisz pod moim okiem rozczochrany kawałek drewna w dopasowany do Twoich potrzeb przedmiot – użyteczny i wyjątkowo dekoracyjny.

Przejdziemy wspólnie przez etapy wybierania odpowiedniego rodzaju drewna i nadawania mu wstępnego kształtu za pomocą piły taśmowej pionowej. Na tokarce, za pomocą różnych ostrzy tokarskich, nadasz swojej misie formę ostateczną i wyszlifujesz jej powierzchnię. Następnie cały przedmiot wykończymy w zależności od Twoich potrzeb – lakierem, olejem.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

08.03.2021

Alicja w Krainie Drewna to marka Alicji Solarskiej. Powiedzieć, że to stolarnia artystyczna, to nic nie powiedzieć. W tym miejscu może i lecą wióra, ale tak naprawdę to dzieje się magia. Powstają zegary i toczone są misy.
Zapewniamy
Materiały
Drewniane materiały do stworzenia projektu, wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty do dekorowania oraz środki ochronne: fartuchy, rękawice, okulary.

Istnieje możliwość kupienia kolejnej godziny przy tokarce, jeżeli będziesz potrzebować więcej informacji lub dłuższego toczenia, koszt: 100 zł.
Coś na ząb
Kawa, herbata i drobny poczęstunek.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Tęczowa 17, Mikówiec
Wskazówki dojazdu
https://goo.gl/maps/sexBkGkjtbVQgog89
Wjeżdżamy na teren tartaku w Mikówcu, a następnie na parking z kostki brukowej pod domem. Pracownia znajduje się za drewnianymi garażowymi drzwiami.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Na czas warsztatu zapewniam fartuchy, osłonę oczu i nosa oraz rękawice ochronne, ale zachęcam do założenia wygodnego i gotowego na ewentualne zabrudzenie ubrania.

Podczas toczenia wióry wzlatują wyjątkowo intensywnie w górę i chętnie wskakują we wszystkie kieszenie, zakamarki w skarpetkach i kołnierze. Jeśli więc chcesz, dla własnego komfortu możesz założyć długie i przylegające ubranie, które ograniczy nieco dostawanie się wiórów pod materiał.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (1)
 1. Adam

  Świetne warsztaty! Alicja jest super pozytywną osobą, która odpowiada na wszelkie wątpliwości i pytania od strony teoretycznej, ale co najważniejsze, non stop czuwa nad częścią praktyczną, przekazując wiedzę w mega przystępny sposób. Zaczynając od wyboru swojego kawałka drewna aż do finalnego olejowania byłem w stanie stworzyć swoją własną misę pod jej kierunkiem i opieką 🙂 Miejsce jest wyposażone w pełni profesjonalny i zadbany sprzęt, więc można się skupić całkowicie na procesie. Ogółem – warsztaty były świetne i niewykluczone, że wrócę tam na kolejne w innej tematyce!

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty florystyczne kompozycje łodygarnia

  Malowane kwiatami: kompozycje z kwiatów ciętych

  Łodygarnia
  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty florystyczne bukiety łodygarnia

  Bukietowa sztuka tworzenia

  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze strefa twórczego relaksu

  Podstawy kaletnictwa

  350 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze paski strefa twórczego relaksu

  Zrób sobie skórzany pasek!

  350 zł 60 minut / os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto