Podstawy stolarstwa: obraz z mchu

CENA

Wielkość grupy

4 - 

6 os.

Czas trwania

3 godziny: weekend od 15-18
w tygodniu: 17-20

O warsztatach

Warsztat "Podstawy stolarki" to 3-godzinne spotkanie, na którym uczestnicy oswoją się z narzędziami i akcesoriami. Oraz nauczą się bezpiecznie ich używać. Dostaną również podstawową wiedzę o rodzajach drewna, ich doborze oraz projektowaniu i procesie obróbki drewna.

Warsztat to teoria połączona z praktyką, aby ośmielić wszystkich początkujących do pracy z drewnem.

Dla kogo?

Dla początkujących, którzy chcą nauczyć się, jak działać z drewnem i takich, którzy myślą, że wiertarka jest nie dla nich. Jednym słowem dla każdego!

Co dadzą Ci warsztaty?

Podstawową wiedzę i wprawę w pracy z drewnem. Ponadto każdy z uczestników "wynosi" z warsztatów samodzielnie zrobiony przedmiot.

Program

I. Stolarnia:
1) Rozkład mebli i sprzętów,
2) Odciąg / Odkurzacz,
3) Stół roboczy,
4) Maszyny i narzędzia: ręczne, elektronarzędzia (kablowe i akumulatorowe) i maszyny,
5) Akcesoria.

II. BHP
1) Ochrona słuchu,
2) Ochrona oczu,
3) Ochrona dróg oddechowych,
4) Ubiór i ozdoby,
5) Uczesanie,
6) Fartuszki / Rękawiczki,
7) Indywidualne warunki pracy przy danym urządzeniu, np. „linia cięcia”, praca na oparciu, kontrowanie sił,
8) Weryfikacja sprzętu przed pracą.

III. Proces obróbki
1) Projekt: wymiarowanie i wybór materiału,
2) Przygotowanie części składowych,
3) Szlifowanie,
4) Odtłuszczenie,
5) Zabezpieczenie: lakier, farby, woski, oleje, impregnaty i bejce,
6) Łączenie.

IV. Wprawki - robimy swoje dzieło, czyli obraz z mchu. Obraz będzie miał wymiary 50x50 cm. W środku passe partout z okienkiem 20x20 cm. Mech chrobotek to wiecznie żywa zieleń. Nie trzeba go podlewać, przycinać i uwaga! Nie zbiera kurzu :)

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne materiały podczas warsztatu oraz narzędzia i ubrania ochronne.

Wymagamy

Zdrowie na 5-tkę, wygodny strój, związane dłuższe włosy:)

Daty

Miejsce

Pracownia "Zaradne": ul. Rydygiera 8 bud. 20B/222 (2 piętro), Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Dama z Wiertarką to nowy projekt Agnieszki Bykowskiej-Giler. Nazwę zainspirowało jedno z najbardziej słynnych dzieł świata – Dama z Łasiczką. Sympatyczne zwierzę futerkowe zamieniono na użyteczny sprzęt. Co nie znaczy, że to koniec ze sztuką. O nie. W pracowni Damy z Wiertarką powstają przepiękne, a jednocześnie funkcjonalne rzeczy. To połączenie świata kobiet ze światem majsterkowania. Wcześniej Agnieszkę poznaliśmy dzięki założonej przez nią fundacji „Stwórz to”, która prowadziła pracownię Dryg i Myk.  


  Agnieszka Bykowska-Giler z wykształcenia jest adwokatem. Uwielbia prace ręczne, majsterkowanie i drewno. Ale nie zawsze tak było. Przez długie lata pracowała głównie przed komputerem. Urodzenie dzieci stało się katalizatorem w życiu zawodowym. Pomysł na pracę z drewnem wyłaniał się powoli. Jedno było pewne: przyszedł czas na pracę z ludźmi. Najpierw Agnieszka zainteresowała się edukacją dzieci, co w jej rodzinie jest „dziedziczne”. Połączyła to z pasją do rękodzieła, a szczególnie pracy z drewnem. Teraz jako Dama z Wiertarką prowadzi zajęcia z podstaw stolarki dla dzieci, kobiet i rodzin. Szuka przy tym innowacyjnych rozwiązań, łamie schematy, pomaga w wyrażaniu siebie. Najważniejszy jest dla niej sam proces nauki i tworzenia, a nie jego wynik.


  Agnieszkę inspirują ludzie pozytywnie nastawieni do świata i otwarci na nowe doświadczenia. Tacy, którzy chcą poznawać i uczyć się ciągle czegoś nowego. Mówi: “W moim życiu ważna jest empatia i wrażliwość na drugiego człowieka. Zależy mi na odkrywaniu potencjału młodych ludzi. Chcę dodawać dzieciom skrzydeł, aby rozwijały się w tym, co kochają robić.” I właśnie to robi na swoich warsztatach. Współpracuje z instytucjami państwowymi i prywatnymi związanymi z szeroko pojętą kulturą. To m.in. Męska Szopa przy Wolskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Wilanów Dom Kultury w Starych Babicach czy Fundacja Przystanek Twórczość, Fundacja SPOT.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Podstawy stolarstwa: obraz z mchu”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto