Podstawy rzeźby

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

9 spotkań po 2 godziny: dni i godziny spotkań ustalamy indywidualnie. Zapisujemy się na termin 1 spotkania.

O warsztatach

To cykl spotkań, które wprowadzają w podstawy technologii rzeźby z metalu. To pierwszy krok do rozpoczęcia samodzielnej pracy. To spojrzenie na rzeźbę w sposób globalny.

Dla kogo?

Tu nie ma zadanych granic. Kurs dla ludzi, którzy chcą poszerzyć swoją kreatywność, być może znaleźć drogę dla swojego hobby, a może drogę życiową, własną pasję...

Co dadzą Ci warsztaty?

Dwustopniowy kurs z zakresu technologii rzeźby pozwoli Ci samodzielnie rozwijać pasję rzeźbiarską. Otrzymasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci realizować artystyczne fantazje.

Finałem naszych spotkań jest TWOJA RZEŹBA (brąz, mosiądz lub aluminium).

Program

1. Poznajemy się, poznajemy pracownię, kilka słów o bhp, wprowadzenie do techniki „tracony wosk”. Następnie wybieramy temat rzeźby, ustawiamy stanowisko pracy, przygotowanie gliny, kilka słów teorii, narzędzia do pracy w glinie i kilka praktycznych ćwiczeń.
2. Glina – rzeźbimy według własnego wzoru, temat dowolny, zadany lub według modelu. Zabezpieczenie czasowe gliny (opakowanie na czas przerwy).
3. Rzeźby ciąg dalszy, zakończenie pracy, przygotowanie do suszenia.
4. Forma gipsowa, przygotowanie rzeźby do położenia gipsu - kąty ujemne, wazelina, plastelina, gips ceramiczny, zalewanie strona 1 i 2.
5. Przygotowanie rzeźby do formy silikonowej, wazelina. Przygotowanie silikonu, forma szybka i wolniejsza, nakładanie strona 1. UWAGA – wlew do wosku!!!
6. Sylikon - nakładanie 2 strona, wypełnianie woskiem formy gipsowej.
7. Zalewanie gipsem formy silikonowej, ewentualnie zalewanie woskiem formy gipsowej.
8. Wyciąganie i obrabianie formy silikonowej, zalanie woskiem.
9. Zalewamy ponownie formy woskiem, przygotowanie do odlewni.

Zapewniamy

Pracownia posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów.

Wymagamy

Kurs przewidziany jest dla osób dorosłych (powyżej 18 lat) w wyjątkowych sytuacja dla osób młodszych, posiadających pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

W cenę kursu nie jest wliczony koszt silikonu - około 100 zł.

Daty

Miejsce

Pracownia Leszka Michalskiego: ul. Konstruktorska 6, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pracownia Leszka Michalskiego znajduje się na warszawskim Mokotowie przy ul. Konstruktorskiej 6. ,,Posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów” – podsumowuje jej właściciel. Kameralne grupy warsztatowe zapewniają prawdziwe zatopienie się w twórczym działaniu pod okiem mistrza. Kurs z technologii rzeźby pozwala wkroczyć w świat sztuki i zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności, by realizować artystyczne fantazje. Finałem spotkań jest autorska praca – rzeźba z brązu, mosiądzu lub aluminium.


  Leszek Michalski rozpoczął edukację plastyczną w Towarzystwie Przyjaciół Zachęty już jako piętnastolatek. W 1979 r. rozpoczął studia w Wyższej Szkole Projektowania Form Przemysłowych w Halle (Niemcy) na wydziale Projektowania Zabawek. Od 1998 roku zajmuje się głównie rzeźbą. Tworzy w brązie, mosiądzu i aluminium, sporadycznie w drewnie i kamieniu. Pracuje metodą ,,na tracony wosk”.


  Swoje prace najchętniej pokazuje w miejscach nietypowych – klubach, piwnicach, przestrzeniach industrialnych, plenerach. W 2002 roku został wyróżniony dyplomem „Twórca Kultury Polskiej”. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Brał też udział w ponad 20 wystawach zbiorowych w całej Europie.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Jacek Hołdyński

   Niezapomniane warsztaty, które zmieniły moje postrzeganie sztuki i . Odkryłem w sobie pasję rzeźbienia, przyjemność w obcowania z gliną . Twórczość może wyzwolić w nas nowe pokłady energii, o których nie mieliśmy pojęcia, że istnieją. Dziękuję za energię którą zostałem obdarowany.

  2. Urszula

   Przygoda życia! Nie spodziewałam się, że te zajęcia tak wiele wniosą i mnie nauczą. Nabrałam wiary w siebie i swoje umiejętności, nauczyłam się pracować w glinie, w wosku, w gipsie, robić odlewy i ufać swojej kreatywności. Pan Leszek jest fantastyczną osobą i artystą, uczy (na poziomie akademickim!) ale nie naciska, zostawia przestrzeń na naukę na błędach ale tez pokazuje, jak ich uniknąć. Bardzo łatwo było nam się umówić na kolejne spotkania. Nawet nie zauważyłam, jak minął nam czas i dotarliśmy do końca kursu, ale na pewno nie jest to koniec mojej przygody z rzeźbą. Atmosfera była zawsze super, zawsze inspirująca i pozytywna, zawsze wychodziłam z pracowni podniesiona na duchu i z poczuciem, że coś nowego zrozumiałam/osiągnęłam/przeżyłam. Bardzo polecam każdemu kto się zastanawia nad wybraniem tego kursu lub chciałby spróbować czegoś nowego! I dziękuję, że dzielisz się z nami swoją wiedzą Leszku 🙂

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też