Podstawy rzeźby

CENA
Wielkość grupy
1-2 osoby
Czas trwania
9 spotkań po 2 godziny: dni i godziny spotkań ustalamy indywidualnie. Zapisujemy się na termin 1 spotkania.

O warsztacie

To cykl spotkań, które wprowadzają w podstawy technologii rzeźby z metalu. To pierwszy krok do rozpoczęcia samodzielnej pracy. To spojrzenie na rzeźbę w sposób globalny.

Dla kogo?

Tu nie ma zadanych granic. Kurs dla ludzi, którzy chcą poszerzyć swoją kreatywność, być może znaleźć drogę dla swojego hobby, a może drogę życiową, własną pasję...

Co da Ci warsztat?

Dwustopniowy kurs z zakresu technologii rzeźby pozwoli Ci samodzielnie rozwijać pasję rzeźbiarską. Otrzymasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci realizować artystyczne fantazje.

Finałem naszych spotkań jest TWOJA RZEŹBA (brąz, mosiądz lub aluminium).

Program

1. Poznajemy się, poznajemy pracownię, kilka słów o bhp, wprowadzenie do techniki „tracony wosk”. Następnie wybieramy temat rzeźby, ustawiamy stanowisko pracy, przygotowanie gliny, kilka słów teorii, narzędzia do pracy w glinie i kilka praktycznych ćwiczeń.
2. Glina – rzeźbimy według własnego wzoru, temat dowolny, zadany lub według modelu. Zabezpieczenie czasowe gliny (opakowanie na czas przerwy).
3. Rzeźby ciąg dalszy, zakończenie pracy, przygotowanie do suszenia.
4. Forma gipsowa, przygotowanie rzeźby do położenia gipsu - kąty ujemne, wazelina, plastelina, gips ceramiczny, zalewanie strona 1 i 2.
5. Przygotowanie rzeźby do formy silikonowej, wazelina. Przygotowanie silikonu, forma szybka i wolniejsza, nakładanie strona 1. UWAGA – wlew do wosku!!!
6. Sylikon - nakładanie 2 strona, wypełnianie woskiem formy gipsowej.
7. Zalewanie gipsem formy silikonowej, ewentualnie zalewanie woskiem formy gipsowej.
8. Wyciąganie i obrabianie formy silikonowej, zalanie woskiem.
9. Zalewamy ponownie formy woskiem, przygotowanie do odlewni.

Zapewniamy

Pracownia posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów.

Wymagamy

Kurs przewidziany jest dla osób dorosłych (powyżej 18 lat) w wyjątkowych sytuacja dla osób młodszych, posiadających pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

W cenę kursu nie jest wliczony koszt silikonu - około 100 zł.

Daty

Miejsce

Pracownia Leszka Michalskiego: ul. Konstruktorska 6, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Pracownia Leszka Michalskiego znajduje się na warszawskim Mokotowie przy ul. Konstruktorskiej 6. ,,Posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów” – podsumowuje jej właściciel. Kameralne grupy warsztatowe zapewniają prawdziwe zatopienie się w twórczym działaniu pod okiem mistrza. Kurs z technologii rzeźby pozwala wkroczyć w świat sztuki i zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności, by realizować artystyczne fantazje. Finałem spotkań jest autorska praca – rzeźba z brązu, mosiądzu lub aluminium.


Leszek Michalski rozpoczął edukację plastyczną w Towarzystwie Przyjaciół Zachęty już jako piętnastolatek. W 1979 r. rozpoczął studia w Wyższej Szkole Projektowania Form Przemysłowych w Halle (Niemcy) na wydziale Projektowania Zabawek. Od 1998 roku zajmuje się głównie rzeźbą. Tworzy w brązie, mosiądzu i aluminium, sporadycznie w drewnie i kamieniu. Pracuje metodą ,,na tracony wosk”.


Swoje prace najchętniej pokazuje w miejscach nietypowych – klubach, piwnicach, przestrzeniach industrialnych, plenerach. W 2002 roku został wyróżniony dyplomem „Twórca Kultury Polskiej”. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Brał też udział w ponad 20 wystawach zbiorowych w całej Europie.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Podstawy rzeźby”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *