9 spotkań

Rezerwujesz termin 1 spotkania, każde kolejne ustalane jest indywidualnie.

18 godz.

Każde spotkanie trwa 2 godz.

1
-1 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 14 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Warsztaty Podstawy rzeźby to cykl 9 spotkań, które wprowadzą Cię w podstawy technologii rzeźby z metalu.
To pierwszy krok do rozpoczęcia samodzielnej pracy.
To spojrzenie na rzeźbę w sposób globalny.

Tu nie ma żadnych granic!

Kurs jest skierowany do ludzi, którzy chcą poszerzyć swoją kreatywność, być może znaleźć drogę ujścia dla swojego hobby, a może drogę życiową czy własną pasję…

Przyjdź na kurs, a przekonasz, jak zmieni on Twoje życie.
Co będziesz robić?
Dwustopniowy kurs z zakresu technologii rzeźby pozwoli Ci samodzielnie rozwijać pasję rzeźbiarską. Otrzymasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci realizować artystyczne fantazje.

Plan kursu.
1. Poznajemy się, poznajemy pracownię, kilka słów o bhp, wprowadzenie do techniki „tracony wosk”. Następnie wybieramy temat rzeźby, ustawiamy stanowisko pracy, przygotowanie gliny, kilka słów teorii, narzędzia do pracy w glinie i kilka praktycznych ćwiczeń.
2. Glina – rzeźbimy według własnego wzoru, temat dowolny, zadany lub według modelu. Zabezpieczenie czasowe gliny (opakowanie na czas przerwy).
3. Rzeźby ciąg dalszy, zakończenie pracy i przygotowanie do suszenia.
4. Forma gipsowa. Przygotowanie rzeźby do położenia gipsu – kąty ujemne, wazelina, plastelina, gips ceramiczny, zalewanie strona 1 i 2.
5. Przygotowanie rzeźby do formy silikonowej, wazelina. Przygotowanie silikonu, forma szybka i wolniejsza, nakładanie strona 1. UWAGA – wlew do wosku!!!
6. Sylikon – nakładanie 2 strona, wypełnianie woskiem formy gipsowej.
7. Zalewanie gipsem formy silikonowej, ewentualnie zalewanie woskiem formy gipsowej.
8. Wyciąganie i obrabianie formy silikonowej, zalanie woskiem.
9. Zalewamy ponownie formy woskiem, przygotowanie do odlewni.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

31.03.2020

Pracownia Leszka Michalskiego znajduje się na warszawskim Mokotowie. ,,Posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów” – podsumowuje jej właściciel, gdzie zgłębisz podstawy rzeźby.
Zapewniamy
Materiały
Pracownia posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów.
Coś na ząb
Kursantom zapewniamy zimne napoje. W sąsiedztwie pracowni znajdują się kawiarnie i liczne lokale gastronomiczne oferujące napoje i dania na wynos.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Konstruktorska 6, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Najlepiej wjechać lub wejść pieszo na wewnętrzny dziedziniec od strony ul. Konstruktorskiej 6 (NIE od ul. Racjonalizacji). Wjazd jest przez szlaban, który ochroniarz każdemu otwiera. Można parkować na dowolnym wolnym miejscu na placu zostawiając za szybą swój nr telefonu – takie tu mamy zwyczaje. Wejście do dużego białego budynku przy rampie.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
W przypadku zapisu osoby nieletniej wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

UWAGA: W cenę kursu nie jest wliczony koszt silikonu – ok. 100 zł.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (3)
 1. Patrycja

  Warsztaty z Leszkiem byly prawdziwa przyjemnoscia. Leszek jest nie tylko swietnym rzezbiarzem, nauczycielem, ale rowniez niezwykle ciekawa osoba i czas spedzony w pracowni za kazdym razem pozwolil mi na kompletne zanurzenie sie w swiecie rzezby. W pelni polecam!

 2. Jacek Hołdyński

  Niezapomniane warsztaty, które zmieniły moje postrzeganie sztuki i . Odkryłem w sobie pasję rzeźbienia, przyjemność w obcowania z gliną . Twórczość może wyzwolić w nas nowe pokłady energii, o których nie mieliśmy pojęcia, że istnieją. Dziękuję za energię którą zostałem obdarowany.

 3. Urszula

  Przygoda życia! Nie spodziewałam się, że te zajęcia tak wiele wniosą i mnie nauczą. Nabrałam wiary w siebie i swoje umiejętności, nauczyłam się pracować w glinie, w wosku, w gipsie, robić odlewy i ufać swojej kreatywności. Pan Leszek jest fantastyczną osobą i artystą, uczy (na poziomie akademickim!) ale nie naciska, zostawia przestrzeń na naukę na błędach ale tez pokazuje, jak ich uniknąć. Bardzo łatwo było nam się umówić na kolejne spotkania. Nawet nie zauważyłam, jak minął nam czas i dotarliśmy do końca kursu, ale na pewno nie jest to koniec mojej przygody z rzeźbą. Atmosfera była zawsze super, zawsze inspirująca i pozytywna, zawsze wychodziłam z pracowni podniesiona na duchu i z poczuciem, że coś nowego zrozumiałam/osiągnęłam/przeżyłam. Bardzo polecam każdemu kto się zastanawia nad wybraniem tego kursu lub chciałby spróbować czegoś nowego! I dziękuję, że dzielisz się z nami swoją wiedzą Leszku 🙂

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto