Po raz pierwszy za kółkiem: jedno spotkanie

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

2 godziny: od 18:00 do 20.00

O warsztatach

Warsztat „Po raz pierwszy za kółkiem” jest przede wszystkim niepowtarzalnym doświadczeniem. Podczas 2 godzin indywidualnego spotkania wprowadzę Cię w technikę toczenia na kole garncarskim i krok po kroku przejdziemy etapy od wyrabiania gliny aż po nadanie kształtu toczonemu naczyniu. Będzie dużo działania, ale też mała dawka wiedzy o glinie i procesach, które zachodzą w pracowni.

Będziesz mieć czas, żeby wytoczyć nie jeden, a kilka przedmiotów!

Warsztat może być dla Ciebie początkiem Twojej przygody z garncarstwem. Toczenie na kole jest zajęciem wymagającym ćwiczenia. Może właśnie podczas tego spotkania poczujesz, że chcesz więcej.

Możesz potraktować go też jako jednorazową przygodę w stylu spróbowania prawie ekstremalnego sportu (gwarantujemy pełne bezpieczeństwo).

Dla kogo?

Warsztat jest dla wszystkich osób dorosłych, chcących usiąść przy kole i przekonać się jak to jest toczyć.

Dla tych, którzy doświadczają już pracy z gliną, ale nie dziedziny, jaką jest garncarstwo i czują, że chcą spróbować jeszcze tego.

Dla tych, którzy lubią nowe, niepowtarzalne doświadczenia albo potrzebują trochę relaksu i ukojenia.

Co dadzą Ci warsztaty?

Satysfakcję z tego, że własnymi rękami jesteś w stanie stworzyć przedmiot, którego można używać i który cieszy. Dużo relaksu i odpoczynku, twórczej energii, ale też wiedzy o glinie, szkliwach i technicznych trikach przydatnych przy toczeniu na kole.

No i oczywiście własne prace.

Program

Warsztat to 1 spotkanie indywidualne, które trwa 2 godziny.

Podczas tego spotkania przejdziemy po kolei etapy toczenia na kole garncarskim. Wytoczysz tyle, ile zdołasz. A może będziesz chciał/a się bardziej skupić tylko na nauce centrowania? Ustalimy to na początku.

Po warsztacie Twoje prace schną i po kilku dniach są wypalane na biskwit. Ty decydujesz, czy mają pozostać w takim stanie, czy zostać proszkliwione przez nas białym szkliwem.

Gotowe prace będzie można odebrać po około tygodniu, lub te szkliwione po dwóch.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia i super duże fartuchy, które całkiem nieźle zabezpieczają przed pobrudzeniem i wypały prac.

A także herbatkę albo kawkę, wszystko w zależności od potrzeb i nastroju.

Jesteśmy z Tobą podczas całego warsztatu, dzieląc się naszą widzą i doświadczeniem. To ma być Twój czas i przyjemność z bycia tu i teraz.

Wymagamy

Pomimo fartuchów polecamy ubrać się wygodnie i tak, żeby nie żal było się pobrudzić.

Prosimy również o zabranie ze sobą maseczki.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ronja Ceramics": ul. Rydygiera 8, Warszawa (wejście furtką przy kuchni Żoliborz, budynek 20a , wejście kręconymi schodami na 2 piętro, lokal 211)

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Ronja, córka zbójnika – bohaterka ukochanej książki z dzieciństwa, zainspirowała Wiktorię i Karolinę do nazwania w ten sposób ich pracowni ceramicznej. Tak jak ona, dziewczyny żyją blisko natury – inspirują się kolorami ziemi i otaczającej ich przyrody. Pracownia, która mieści się na warszawskim Żoliborzu to miejsce, w którym można postawić pierwsze kroki w świecie ceramiki i zasiąść przy kole garncarskim. 


  W Ronja Ceramics przedmioty wytwarzane są różnymi technikami – dziewczyny lepią, odlewają i toczą na kole. Każda z metod daje inne wrażenia, a ostatecznie ta różnorodność sprawia, że każdy kubeczek jest zupełnie inny. Ta dowolność sprawia, że uczestnicy warsztatu mogą szukać własnej ścieżki i ustalać swoje zasady. Dziewczyny tworzą przestrzeń, w której można poczuć, ile możliwości daje glina. Na swoich warsztatach zachęcają do swobody twórczej i odnajdywania własnego sposobu ekspresji. Wiktoria i Karolina mają świadomość, że dla niektórych ceramika to realizacja skrupulatnie zaplanowanego projektu, a dla innych niemalże czas medytacji – na jedno i drugie znajdzie się miejsce. 


  Dla dziewczyn to największa radość – obserwować, co glina “robi” z ludźmi. Karolina i Wiktoria wierzą, że ich kolejna pracownia powstanie na skraju lasu, a sesje ceramiki będą upływały przy akompaniamencie szumiących drzew. Trzymamy kciuki za ten plan, a już teraz zachęcamy do odwiedzenia ich pracowni na klimatycznym Żoliborzu. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Dorota

   toczenie na kole pod okiem Karoliny jest samą przyjemnością. jestem ogromnie wdzięczna za to doświadczenie i polecam z całego serduszka!

  2. Anna

   Bardzo wartościowa lekcja z Weroniką. Będę wracać. 🙂

  3. Olga

   To był tak cudownie spędzony czas, polecam każdemu :)Karolina to super osoba z wielką pasją 🙂 Dziewczyny robicie super rzeczy, tworzycie niesamowite miejsce! trzymam kciuki!

  4. Gosia

   Jestem bardzo zadowolona z warsztatu który przeprowadziła Karolina z Ronji. Profesjonalnie z ogromem cierpliwości, ze spokojem. Dopasowuje też informacje do posiadanej wiedzy. Ekstra!!! Serdecznie polecam, toczenie na kole jest mega przyjemne…

  5. Karolina

   To było coś WOW! 5 gwiazdek to za mało 🙂 Świetne warsztaty na których całkowicie straciłam poczucie czasu. Super prowadząca z ogromną pasją, która cierpliwie odpowiadała na moje pytania. Najfajniejsze jest to, że zrobiłam naczynia, którymi będę mogła ozdobić mieszkanie. Polecam gorąco!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto