Pierwszy raz z akwarelą : 1 spotkanie

CENA

Wielkość grupy

5 - 

10 os.

Czas trwania

6 godzin : od 10:00 do 13:00 oraz od 15:00 do 18:00

O warsztatach

Zapraszam na relaksujące jednodniowe warsztaty malarstwa akwarelowego do mojej pracowni. Będziemy odpoczywać z pędzlem w ręku.

Spotkamy się w pracowni na Żoliborzu, gdzie namalujemy wspólnie dwa pejzaże. Zajęcia będą prowadzone metodą „krok po kroku” tak, żeby każdy miał szansę zrozumieć podstawowe zasady malowania akwarelą.

Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze tak, żeby była to też okazja do wyciszenia, odpoczynku i skupienia się na tym, co tu i teraz.

Dla kogo?

Mile widziane osoby, które nigdy nie miały kontaktu ze sztuką i planują zacząć swoją przygodę z malarstwem. A także osoby początkujące, które chcą dowiedzieć się wszystkiego od zera, gdyż zajęcia prowadzone są na poziomie podstawowym.

Warsztaty to dobry moment, żeby w przyjaznej atmosferze i pod okiem profesjonalisty stawiać swoje pierwsze kroki i na każdym etapie pracy poprosić o pomoc, jeżeli będzie taka potrzeba.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas spotkania pokażę podstawowe zasady malowania farbami akwarelowymi takie jak:
- etapy pracy na warstwach
- malowanie na sucho
- malowanie „mokre w mokre”
Opowiem jakiego sprzętu najlepiej używać i dlaczego. Gdzie można zaoszczędzić a gdzie lepiej wydać więcej pieniędzy dla lepszego komfortu pracy.

Na warsztatach zdobędziesz doświadczenie do samodzielnej pracy i dalszego rozwoju. Duża dawka przekazanej wiedzy jest motywacją do uważności i obserwacji otoczenia. Ważne jest, żeby powoli kontrolować to, co się dzieje na papierze oraz umiejętnie przekazać wizję, jaką ma się w głowie, na papier.

Zaczniesz tworzyć swoje własne prace, które z przyjemnością powiesisz na ścianie albo dasz w prezencie.

Program

Spotykamy się o godzinie 10:00 i zaczniemy od wprowadzenia w świat akwareli. Opowiem dlaczego świat akwarelowy jest dla mnie pełen magii i piękna. Namalujemy prosty pejzaż.

O godzinie 13:00 będzie przerwa na obiad. Zazwyczaj idziemy całą grupą do okolicznej restauracji. Po obiedzie wracamy do pracowni na kawę lub herbatę i mały relaks.

O godzinie 15:00 zaczynamy od omówienie tzw. koła kolorów i jak go używać w trakcie malowania. Następnie malujemy drugi pejzaż.

Około godziny 18:00 kończymy i robimy podsumowanie naszej pracy.

Zapewniamy

Otwieram dla Ciebie moją bezpieczną przestrzeń do ekspresji twórczej. Tworzę to miejsce z sercem.

Zapewniam papier akwarelowy, który jest najważniejszym elementem przygody z akwarelą. Na miejscu będą też pojemniki na wodę.

Oczywiście gwarantuję dużą dawkę wiedzy przekazaną w atmosferze relaksu. A także entuzjazm do pracy.

Na miejscu cały czas będzie dostępna kawa, herbata, woda i drobna przekąska.

Wymagamy

Weź ze sobą ulubione pędzle i farby, jeżeli takie posiadasz.

Możesz także skorzystać z naszej listy polecanych materiałów, którą wysyłamy po zapisaniu się na warsztaty.

Daty

Miejsce

Pracownia "OpenArt": Rydygiera 8 budynek 24 lokal 107, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pasja i ludzie – to połączenie, które nakręca Marysię Sosnowską do twórczego działania. Sama nazwa jej pracowni nawiązuje do otwartości, która jest w jej odczuciu kluczową i niezbędną cechą w pracy kreatywnej. W tej mieszance nie może zabraknąć drugiego człowieka – entuzjazm płynący z otoczenia napędza ją do robienia rzeczy. 


  Marysia, artystka akwarelowa, swoją przygodę ze sztuką zaczęła już w dzieciństwie. Od najmłodszych lat otaczała się malarzami i muzykami, co w znaczący sposób wpłynęło na ścieżkę, jaką wybrała w dorosłym życiu. Chodziła zarówno do szkoły muzycznej, ale sporo energii poświęciła także nauce malowania, którą odbierała od Rafała Rudko i Adama Papke. Choć muzyka nadal jest ważnym elementem jej życia i ciągle uczy się grać na nowych instrumentach, to jednak malarstwo jest jej głównym konikiem. Na co dzień maluje w różnych technikach i prowadzi warsztaty akwarelowe. 


  Pracownia OpenArt mieści się na warszawskim Żoliborzu. Już od czterech lat zaprasza tam ludzi, aby poczuli magię kreowania nowych rzeczywistości i odkrywali możliwości jakie dają akwarele. Jej łatwość do nawiązywania kontaktów i ciepło sprawia, że pracownia jest miejscem otwartym na różnorodność i wszyscy czują się tam komfortowo. Głównym zadaniem, jakie stawia przed sobą właścicielka pracowni Open Art, jest przekazywanie swojego zachwytu nad światem dalej. Z doświadczenia wie, że ta energia do niej wraca, a warsztaty są niezwykłym czasem przepływu energii pomiędzy nią, a uczestnikami. Wynik jest taki, że wszyscy wychodzą z kursu zainspirowani. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Małgorzata

   Nie wierzyłam, że tak się da- idziesz i malujesz, choć akwarele to ostatnio w przedszkolu się widziało. Ale się da! Miła atmosfera, wszystko wyjaśniane krok po kroku. Jednym słowem- nie tylko dla profesjonalistów 🙂

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto