Pierwszy raz: sobota

CENA
Wielkość grupy
3-8 osób
Czas trwania
2 spotkania: sobota od 13:15 do 14:45. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztacie

Warsztaty dla tych, którzy nigdy nie lepili, a bardzo by chcieli :)

Doświadczacie na nich tego, czym jest glina i jak się nią bawić, żeby zrobić konkretny przedmiot.

Pomagamy Wam zrobić Wasze pierwsze naczynie i dokładamy wszelkich starań, byście w naszej pracowni czuli się jak najswobodniej.

Dla kogo?

To jest lekcja przede wszystkim dla zielonych, początkujących, ale też dla tych, którzy czują się z gliną niepewnie i potrzebują dokładnych instrukcji.

Co da Ci warsztat?

Prowadzimy was za rękę przez proces powstawania naczynia od początku do końca, dając dokładne wskazówki. Po zakończonych warsztatach wychodzicie z naszej pracowni z własnoręcznie wykonanym naczyniem.

W marcu w programie kubek, w kwietniu - zestaw śniadaniowy, czyli miseczka z talerzykiem, w maju - duża miska, a w czerwcu - znowu kubek.

Program

Warsztaty obejmują dwa półtoragodzinne spotkania.

Na pierwszym pokażemy Wam konkretny przedmiot który wykonamy razem Waszymi rękami. A na drugim - nałożycie szkliwo na wypalony już przedmiot i zostawicie nam go jeszcze raz do wypalenia.

Zapewniamy

Przygotowujemy dla każdego oddzielne stanowisko pracy, każdy dostaje taki sam klocek gliny, narzędzia i ma wybór dużej palety kolorów szkliw.

Na zajęcia zapewniamy fartuchy.

Wszystkie prace wypalamy w temperaturze do 1050°C

Wymagamy

Swoje prace odbieracie tydzień po zakończeniu warsztatów., przechowujemy je miesiąc od ich zakończenia i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić.

Uwaga! Na te warsztaty nie warto się spóźniać, by nie stracić wprowadzenia i cennego czasu na lepienie.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13, suteren, Warszawa, Saska Kępa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Pierwszy raz: sobota”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *