Pierwsze kroki z akwarelą w plenerze

CENA

Wielkość grupy

5 - 

12 os.

Czas trwania

5 godzin: od 10:00 do 15:00

O warsztatach

Zapraszam na relaksujące jednodniowe warsztaty malarstwa akwarelowego w plenerze. Będziemy odpoczywać w naturze z pędzlem w ręku.

Spotkamy się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, gdzie namalujemy wspólnie jeden pejzaż. Zajęcia będą prowadzone metodą „krok po kroku” tak, żeby każdy miał szansę zrozumieć podstawowe zasady malowania akwarelą.

Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze tak, żeby była to też okazja do wyciszenia, odpoczynku i skupienia się na tym, co tu i teraz.

Dla kogo?

Mile widziane osoby, które nigdy nie miały kontaktu ze sztuką i planują zacząć swoją przygodę z malarstwem. A także osoby początkujące, które chcą dowiedzieć się wszystkiego od zera, gdyż zajęcia prowadzone są na poziomie podstawowym.

Warsztaty to dobry moment, żeby w przyjaznej atmosferze i pod okiem profesjonalisty stawiać swoje pierwsze kroki i na każdym etapie pracy poprosić o pomoc, jeżeli będzie taka potrzeba :).

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas spotkania pokażę podstawowe zasady malowania farbami akwarelowymi takie jak:
- etapy pracy na warstwach
- malowanie na sucho
- malowanie „mokre w mokre”
Opowiem jakiego sprzętu najlepiej używać i dlaczego. Gdzie można zaoszczędzić a gdzie lepiej wydać więcej pieniędzy dla lepszego komfortu pracy.

Na warsztatach zdobędziesz doświadczenie do samodzielnej pracy i dalszego rozwoju. Duża dawka przekazanej wiedzy jest motywacją do uważności i obserwacji otoczenia. Ważne jest, żeby powoli kontrolować to, co się dzieje na papierze oraz umiejętnie przekazać wizję, jaką ma się w głowie, na papier.

Zaczniesz tworzyć swoje własne prace, które z przyjemnością powiesisz na ścianie albo dasz w prezencie.

Program

Spotykamy się o 10:00 i spędzimy razem 5 godzin.

Na początku opowiem na czym maluję, jak działa akwarela i jak do tego podejść od podstaw.

Kolejnym etapem będzie namalowanie jednego tematu - pejzażu razem ze mną. Wszyscy malujemy ten sam temat. Opowiem i pokażę wszystkie kolejne etapy pracy.

Na koniec wspólnie podsumujemy pracę i przekażę Ci wskazówki do dalszego malowania samodzielnie.

Zapewniamy

Zapewniamy papier akwarelowy, który jest najważniejszym elementem przygody z akwarelą.

Będzie też duża dawka wiedzy przekazana w atmosferze relaksu. Entuzjazm do pracy i drobna przekąska.

W razie deszczu znajdziemy zadaszone miejsce, aby kontynuować malarską przygodę.

Wymagamy

Weź ze sobą ulubione pędzle i farby, jeżeli takie posiadasz.

Możesz także skorzystać z naszej listy polecanych materiałów, którą wysyłamy po zapisaniu się na warsztaty.

Weź ze sobą krzesełko turystyczne i pojemnik na wodę.
Malujemy na kolanach.

Daty

Miejsce

Łazienki Królewskie przy pomniku Chopina: Al. Ujazdowskie, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pasja i ludzie – to połączenie, które nakręca Marysię Sosnowską do twórczego działania. Sama nazwa jej pracowni nawiązuje do otwartości, która jest w jej odczuciu kluczową i niezbędną cechą w pracy kreatywnej. W tej mieszance nie może zabraknąć drugiego człowieka – entuzjazm płynący z otoczenia napędza ją do robienia rzeczy. 


  Marysia, artystka akwarelowa, swoją przygodę ze sztuką zaczęła już w dzieciństwie. Od najmłodszych lat otaczała się malarzami i muzykami, co w znaczący sposób wpłynęło na ścieżkę, jaką wybrała w dorosłym życiu. Chodziła zarówno do szkoły muzycznej, ale sporo energii poświęciła także nauce malowania, którą odbierała od Rafała Rudko i Adama Papke. Choć muzyka nadal jest ważnym elementem jej życia i ciągle uczy się grać na nowych instrumentach, to jednak malarstwo jest jej głównym konikiem. Na co dzień maluje w różnych technikach i prowadzi warsztaty akwarelowe. 


  Pracownia OpenArt mieści się na warszawskim Żoliborzu. Już od czterech lat zaprasza tam ludzi, aby poczuli magię kreowania nowych rzeczywistości i odkrywali możliwości jakie dają akwarele. Jej łatwość do nawiązywania kontaktów i ciepło sprawia, że pracownia jest miejscem otwartym na różnorodność i wszyscy czują się tam komfortowo. Głównym zadaniem, jakie stawia przed sobą właścicielka pracowni Open Art, jest przekazywanie swojego zachwytu nad światem dalej. Z doświadczenia wie, że ta energia do niej wraca, a warsztaty są niezwykłym czasem przepływu energii pomiędzy nią, a uczestnikami. Wynik jest taki, że wszyscy wychodzą z kursu zainspirowani. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Urszula Dąbrowska

   To był świetny dzień! Pierwszy raz miałam do czynienia z akwarelami, a i tak się udało! Powstało “dzieło”. To oczywiście zasługa prowadzącej – Marysi, która krok po kroku pokazuje, jak namalować swoją pierwszą akwarelę. Zajęcia miały spokojne, równe tempo. Wszystko dobrze wyjaśnione i pokazane. Idealny pomysł na spędzenie dnia. Polecam!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto