Pierwsze „koty za płoty” z maszyną do szycia

CENA

Wielkość grupy

3 - 

4 os.

Czas trwania

4 godziny: od 11:00 do 15:00

O warsztacie

W ciągu 4-godzinnego spotkania pomogę Ci nawiązać dobrą relację z maszyną do szycia. W tym celu poznacie się lepiej, dowiesz się co lubi i jak o nią dbać, oraz jak radzić sobie czasem z jej złymi humorami. Dowiesz się, jakie ma możliwości i jak z nią współdziałać. Następnie przy jej pomocy uszyjesz pierwsze proste akcesoria. To może być początek pięknej przyjaźni i hobby.

Dla kogo?

Dla osób, które:
• Chciałaby szyć - ale trochę boją się zacząć.
• Mają już za sobą pierwsze próby szycia na maszynie, ale zniechęciły je jakieś techniczne problemy.
• Dostały w prezencie lub spadku po babci maszynę i chciałby ją odpalić.
• Szukają fajnego hobby lub nieszkodliwego dla zdrowia nałogu;)
• Interesują się projektowaniem mody i chcą zrobić pierwszy krok w tej dziedzinie.

Co da Ci warsztat?

Podczas warsztatów dowiesz się jak:
• Prawidłowo nawlekać różne typy maszyn (również owerlok).
• Diagnozować i rozwiązywać problemy pojawiające się czasem podczas szycia (zrywanie i plątanie nici, pękanie igły, marszczenie tkaniny).
• Dobierać i montować prawidłowo igły.
• Szyć prosto i po łuku, do przodu, do tyłu, jak zabezpieczać ścieg (trochę jak na placu manewrowym, ale w mikro skali).
• Wybierać odpowiednie do zadań ściegi, stopki.
• Wybrać maszynę, jeśli jeszcze jej nie masz.
• Ważne podczas szycia jest prasowanie.
• Dbać o swoją maszynę.
• Uszyć prostą torbę lub ozdobę do włosów.
• Podwijać brzegi, marszczyć gumą, obrębiać zapasów szwów i je zabezpieczać.

Program

Zaczniemy od nawlekania maszyny – wyjaśnię jakie problemy mogą się pojawiać, kiedy nie zrobimy tego w prawidłowy sposób. Opowiem też jak dbać o swoją maszynę, a jeśli jej nie masz to, na co zwrócić uwagę podczas kupna.

Następnie włączamy przycisk start, podkładamy tkaninę pod stopkę i ...zaczynamy szyć. Najpierw będziemy ćwiczyć kontrolę nad ściegiem i zachowanie równych odstępów od brzegu podczas szycia prosto, a następnie po łuku. Nauczymy się zabezpieczać ścieg korzystając z opcji szycia wstecz. Kiedy już się trochę rozszyjemy, zajmiemy się wybieraniem ściegów i omówieniem ich podstawowych zastosowań. To wszystko w praktyce, sprawdzając różne ustawienia na tkaninie.

Przy okazji ściegów poruszymy też temat doboru odpowiednich stopek do szycia oraz igieł. Na próbkach tkanin przećwiczycie podwijanie brzegów, wszywanie gumy i obrzucanie owerlokiem. Podczas podwijania pokażę, jak ważne w domowej pracowni jest używanie żelazka, które bardzo ułatwia szycie. Warsztaty zakończymy szyciem prostej torby lub ozdoby do włosów.

Zapewniamy

• Swoją wiedzę i doświadczenie.
• Materiały do wykonania ćwiczeń.
• Maszyny do szycia – możesz też na zajęcia przynieść swoją maszynę.
• Nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy.
• Baardzo kameralne grupy do 4 osób.
• Drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje.
• Twórczą atmosferę!

Wymagamy

To kurs wprowadzający, więc nie musisz posiadać żadnej wiedzy ani umiejętności w tym zakresie. Ważne jest dobre nastawienie i chęć nauki:)

Daty

Miejsce

Pracownia "Twisted Form": Langiewicza 55, Izabelin C

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Twisted Form to projekt Agnieszki Bliszczyk. W tej krawieckiej pracowni dzieją się rzeczy niesamowite lub, jak nazwa wskazuje: całkiem zakręcone. Aga szyje ubrania i akcesoria, a podczas warsztatów zaraża entuzjazmem kolejnych adeptów szycia. Przed zajęciami szczerze uprzedza: ,,Szycie może przerodzić się w nałóg. Ale taki fajny i pożyteczny nałóg.” Pracownia mieści się w domu Agi na skraju puszczy kampinoskiej. Uczestnikom warsztatów poleca się zarezerwowanie więcej czasu, by móc przy okazji poeksplorować tutejsze lasy.


Aga studiowała różne kierunki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Ale to szycie stało się treścią jej życia. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęła pracę w zakładzie krawieckim – ku przerażeniu rodziców. Ale nie mogło być inaczej. Bo największą pasją Agi jest tworzenie – moment, gdy płaska tkanina przeistacza się w przestrzenną rzecz. Staje się ubraniem, które otula, dodaje pewności siebie i komfortowo się nosi. 


Początki wcale nie były takie różowe. Mimo pasji i zdolności zdobywanie umiejętności bywało uczeniem na błędach. Teraz Aga stara się na warsztatach oszczędzić tego innym. Daje wsparcie osobom zainteresowanych szyciem i jak sama mówi, trochę spłaca dług wobec swoich nauczycieli. Ma też dodatkową misję. Uważa, że każdy powinien zrobić raz w życiu parę butów i uszyć ubranie. Dzięki temu będzie lepiej rozumiał ich wartość i stanie się bardziej świadomym konsumentem.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

 1. Kaytarzyna

  Bardzo dziękuję Agnieszce za zorganizowanie warsztatu, pt.: Pierwsze “koty za płoty” z maszyną do szycia. Polecam go osobom, które tak jak ja, nie miały dotychczas kontaktu szyciem na maszynie, a bardzo chcą zdobyć podstawowe umiejętności konieczne do pierwszych samodzielnych działań na tym praktycznym urządzeniu. Tydzień po kursie samodzielnie skróciłam swoje zasłony na bardzo starej rodzinnej maszynie posiadającej tylko jeden rodzaj ściegu. Dotychczas wykonywałam takie prace szyjąc ręcznie.
  Agnieszka ośmiela do pracy na różnych modelach maszyn, jest otwarta i pomocna w indywidulanych “problemach” związanych np. z nietypowym modelem starej maszyny, którą tak jak ja doceniła:-) Jeden kurs i – jak dla mnie – nowy obszar niezależności oraz zgłębiania nowych umiejętności. Dziękuję Agnieszko.

 2. Anna

  Polecam warsztat każdemu, kto chciałby w najskuteczniejszy i najszybszy sposób zakochać się w szyciu i już na drugi dzień samemu próbować swoich sił z maszyną. Agnieszka w sposób inspirujący opowiada od A do Z o tajnikach szycia i w sposób wspierający zachęca do podejmowania próby tworzenia pierwszych własnych wyrobów. Serdecznie polecam!

 3. Justyna

  Warsztat idealny zarówno dla całkowicie początkujących, jak i dla tych którzy kiedyś dawno temu swoich sił w szyciu próbowali. Agnieszka ujęła wszystkie istotne elementy podstaw. Absolutnie genialne było to, że mogliśmy ćwiczyć na różnych maszynach do szycia. Aga, jesteś cudowna prowadząca:)

 4. Anna

  Bardzo praktyczny warsztat w przyjemnej atmosferze, chętnie skorzystałabym z kolejnych części 🙂

 5. Dorota

  Przygodę z maszyną zaczęłam jakiś czas temu i mam na tym polu pierwsze małe sukcesy. Polecam warsztat każdemu, kto chciałby uzupełnić podstawową wiedzę o obsłudze maszyny, ściegach czy różnicach między tkaninami. Do tego miła atmosfera gratis!

 6. Monika

  Świetne zajęcia na początek przygody z maszyną.
  Oprócz bardzo przyjemnej atmosfery, prowadząca zapewniła nam materiały i dostarczyła dawkę wiedzy dostosowaną do poziomu grupy. Super! Już wiem, jak zacząć 🙂

 7. Olga

  Serdecznie polecam warsztat! Jest na nim dużo nauki, przydatnych informacji, ale też i frajdy! Wychodzi się też z samodzielnie zrobionym przedmiotem, co jest bardzo satysfakcjonujące. Bardzo miło spędziłam czas!

 8. Kasia

  Super warsztaty, polecam dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z maszyną i tych, którzy coś tam już kojarzą. Fajnie przekazana wiedza, możliwość poćwiczenia na różnych maszynach. Idę kupować maszynę i biorę się do szycia 🙂

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *