Pierwsza przygoda z akwarelą : rośliny

CENA

Wielkość grupy

4 - 

10 os.

Czas trwania

4 godziny: od 10:00 do 14:00

O warsztatach

Będziemy uczyć się podstaw malowania akwarelami, bazując na motywach ilustracji botanicznych oraz wykonując proste ćwiczenia na pojedynczych przedmiotach z zakresu martwej natury. Opowiem jakich materiałów używać, jak pracować pędzlem a przy tym dobrze się bawić.

Zaczniemy od prostych form liści na różnych papierach, żebyście zobaczyli, jakie można osiągnąć efekty. Pokażę Wam jak mieszać kolory i wytłumaczę zasady korzystania z koła kolorów. Na koniec zrobimy prostą kompozycję roślinną.

Warsztaty odbywają się w przyjaznej atmosferze, która pobudzi waszą kreatywność w przestrzeni wolnej od oceniania i porównywania.

Dla kogo?

Warsztat jest dla osób, które nigdy nie miały pędzla w ręku poza przedszkolem. Każdy sobie poradzi ponieważ nie jest wymagana umiejętność malowania ani rysowania.

Wszystkie informacje będą przekazywane od zera. Im mniej wiesz tym lepiej.

Co dadzą Ci warsztaty?

Zdobędziesz podstawową wiedzę o malarstwie akwarelowym, którą możesz wykorzystać później w domu. Zobaczysz i poczujesz o co właściwie chodzi w tej akwareli, na czym polega jej magia.

Wykonasz swoją własną ilustrację botaniczną we wspaniałym towarzystwie osób kreatywnych tak samo, jak Ty. Warsztaty zakończysz własnoręcznie namalowaną pracą.

Ta wspaniała umiejętność umożliwi Ci malowanie pocztówek albo zaproszeń dla znajomych, którzy docenią wykonane przez Ciebie ilustracje.

Jest to również cudowny czas na relaks i ciekawe rozmowy o sztuce.

Program

Spotykamy się w sobotę o 10:00 na 4 godziny.

Zaczniemy od krótkiego wstępu o materiałach i rozgrzewki z pędzlem w ręku. Zobaczymy, jaka jest różnica pomiędzy malowaniem na sucho i na mokro.

Kolejnym etapem będzie praca twórcza i szukanie różnych efektów. Każdy pracuje we własnym tempie.

Na koniec wykonamy jedną ilustrację roślinną . Cały czas będę pracować z Wami, żeby pokazywać, jak ja pracuję z akwarelą oraz na co zwracam uwagę.

Zapewniamy

Dostaniesz ode mnie materiały do pracy na warsztatach i do dalszej pracy w domu.

Papier - kilka rodzajów papierów od bawełnianych do różnych mieszanek. Papiery będą miały też odmienne faktury tak, żeby zobaczyć różnego rodzaju efekty.

Farby - kilka podstawowych kolorów, które później zabierzesz do domu.

Pędzle - wybrane przeze mnie pędzle, które najlepiej sprawdzają się przy takich tematach.

Na miejscu będzie też czekać na Ciebie kawa, herbata, woda i smaczna przekąska.

Wymagamy

Weź ze sobą otwartą głowę i chęć do pracy.

Daj sobie przestrzeń do wejścia w nowe doświadczenie, które jest zupełnie inne od tego co robisz na codzień.

Daty

Miejsce

Pracownia "OpenArt": Rydygiera 8 budynek 24 lokal 107, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pasja i ludzie – to połączenie, które nakręca Marysię Sosnowską do twórczego działania. Sama nazwa jej pracowni nawiązuje do otwartości, która jest w jej odczuciu kluczową i niezbędną cechą w pracy kreatywnej. W tej mieszance nie może zabraknąć drugiego człowieka – entuzjazm płynący z otoczenia napędza ją do robienia rzeczy. 


  Marysia, artystka akwarelowa, swoją przygodę ze sztuką zaczęła już w dzieciństwie. Od najmłodszych lat otaczała się malarzami i muzykami, co w znaczący sposób wpłynęło na ścieżkę, jaką wybrała w dorosłym życiu. Chodziła zarówno do szkoły muzycznej, ale sporo energii poświęciła także nauce malowania, którą odbierała od Rafała Rudko i Adama Papke. Choć muzyka nadal jest ważnym elementem jej życia i ciągle uczy się grać na nowych instrumentach, to jednak malarstwo jest jej głównym konikiem. Na co dzień maluje w różnych technikach i prowadzi warsztaty akwarelowe. 


  Pracownia OpenArt mieści się na warszawskim Żoliborzu. Już od czterech lat zaprasza tam ludzi, aby poczuli magię kreowania nowych rzeczywistości i odkrywali możliwości jakie dają akwarele. Jej łatwość do nawiązywania kontaktów i ciepło sprawia, że pracownia jest miejscem otwartym na różnorodność i wszyscy czują się tam komfortowo. Głównym zadaniem, jakie stawia przed sobą właścicielka pracowni Open Art, jest przekazywanie swojego zachwytu nad światem dalej. Z doświadczenia wie, że ta energia do niej wraca, a warsztaty są niezwykłym czasem przepływu energii pomiędzy nią, a uczestnikami. Wynik jest taki, że wszyscy wychodzą z kursu zainspirowani. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Jagoda

   Cudowne 4 godziny oderwania od reszty świata. Bardzo pomocna prowadząca, odpowie na wszystkie pytania i doradzi. Było mi mało ale mam teraz wielki zapał do malowania w domowym zaciszu. Bardzo polecam dla początkujących 😉

  2. Małgosia

   Super zajęcia na początek. przygody z akwarelami. Teraz trzeba tylko ćwiczyć i próbować chociać troszkę dorównać Marysi 😉

  3. Lila

   Bardzo miłe warsztaty, Marysia odczarowała mi akwarele!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto