Pierścionek z emalią

CENA
Wielkość grupy
1-2 osoby
Czas trwania
4 godziny: od 17:00 do 21:00

O warsztacie

Warsztat złotniczy, podczas którego zostaniesz przeprowadzony przez cały proces tworzenia pierścionka w formie kwiatu zdobionego emalią. Zasiądziesz przy złotniczym stole i poznasz podstawowe narzędzia.

Pracować będziesz w srebrze i miedzi wg wytycznych instruktora, ale z własnym pomysłem na formę i zdobienie.

Dla kogo?

Miłośników biżuterii, pasjonatów rękodzieła. Zwolenników nietuzinkowych prezentów. Nie bojących się ognia i ostrych narzędzi. Dla dorosłych. (16+).

Co da Ci warsztat?

Ten warsztat to całkowita odskocznia od codzienności, praca przy złotniczym stole pozwala poczuć magię dawnego rzemiosła, wcielić w życie własny pomysł, a na sam koniec poczuć ogromną satysfakcję z możliwości noszenia własnoręcznie wykonanej biżuterii.

Już na zawsze zmienia spojrzenie na wyroby z metali szlachetnych.

Program

- Krótki wstęp, zapoznanie się z narzędziami, omówienie i personalizacja projektu.
- Wycinanie i formowanie główki kwiatowej z miedzi, lutowanie obrączki i elementów zdobniczych.
- Przygotowanie pierścionka pod emaliowane.
- Wybór koloru, praca z emalią.
- Wypalanie w piecu.

Zapewniamy

Wszelkie materiały i narzędzia niezbędne do wykonania pierścionka, informacje teoretyczne, wsparcie prowadzącego, miłą atmosferę, kawę i herbatę.

Wymagamy

Wygodnego stroju, który można ewentualnie zabrudzić oraz dobrego nastawienia.

Daty

Miejsce

Pracownia "MedusaArt": ul. Ks. J. Popiełuszki 21 lok 316, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

MedusaArt to pracownia, która działa od 2007 roku. To miejsce twórczych procesów i powstawania niepowtarzalnej biżuterii. Dewizą pracowni jest tworzenie pojedynczych egzemplarzy, często wg projektów na zamówienie. Powstają tu wyroby łączące srebro z naturalnymi minerałami, perłami i emalią. Adepci sztuki złotniczej poznają podstawy tradycyjnych technik jubilerskich.


Kinga Włodarczyk to artysta plastyk, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, a jednocześnie socjolog. Od dzieciństwa związana jest ze sztuką przede wszystkim dzięki malarstwu, które od pokoleń było uprawiane w jej rodzinie.


Organizowanie warsztatów jest odpowiedzią Kingi na liczne pytania w stylu “jak to jest zrobione?”. Warsztaty to także misja, by nie dopuścić do zaniku tradycyjnego rzemiosła jakim jest złotnictwo. Na zajęciach uczestnicy tworzą autorską biżuterię, korzystając z technik uprawianych od wieków. Używają prostych narzędzi, wykonują wszystko ręcznie, ale z naciskiem na nowoczesne formy i indywidualne pomysły.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Pierścionek z emalią”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *