Pierścionek z emalią

CENA

Wielkość grupy

1 - 

2 os.

Czas trwania

4 godziny: od 17:00 do 21:00

O warsztacie

Warsztat złotniczy, podczas którego zostaniesz przeprowadzony przez cały proces tworzenia pierścionka w formie kwiatu zdobionego emalią. Zasiądziesz przy złotniczym stole i poznasz podstawowe narzędzia.

Pracować będziesz w srebrze i miedzi wg wytycznych instruktora, ale z własnym pomysłem na formę i zdobienie.

Dla kogo?

Miłośników biżuterii, pasjonatów rękodzieła. Zwolenników nietuzinkowych prezentów. Nie bojących się ognia i ostrych narzędzi. Dla dorosłych. (16+).

Co da Ci warsztat?

Ten warsztat to całkowita odskocznia od codzienności, praca przy złotniczym stole pozwala poczuć magię dawnego rzemiosła, wcielić w życie własny pomysł, a na sam koniec poczuć ogromną satysfakcję z możliwości noszenia własnoręcznie wykonanej biżuterii.

Już na zawsze zmienia spojrzenie na wyroby z metali szlachetnych.

Program

- Krótki wstęp, zapoznanie się z narzędziami, omówienie i personalizacja projektu.
- Wycinanie i formowanie główki kwiatowej z miedzi, lutowanie obrączki i elementów zdobniczych.
- Przygotowanie pierścionka pod emaliowane.
- Wybór koloru, praca z emalią.
- Wypalanie w piecu.

Zapewniamy

Wszelkie materiały i narzędzia niezbędne do wykonania pierścionka, informacje teoretyczne, wsparcie prowadzącego, miłą atmosferę, kawę i herbatę.

Wymagamy

Wygodnego stroju, który można ewentualnie zabrudzić oraz dobrego nastawienia.

Daty

Miejsce

Pracownia "MedusaArt": ul. Ks. J. Popiełuszki 21 lok 316, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

MedusaArt to pracownia, która działa od 2007 roku. To miejsce twórczych procesów i powstawania niepowtarzalnej biżuterii. Dewizą pracowni jest tworzenie pojedynczych egzemplarzy, często wg projektów na zamówienie. Powstają tu wyroby łączące srebro z naturalnymi minerałami, perłami i emalią. Adepci sztuki złotniczej poznają podstawy tradycyjnych technik jubilerskich.


Kinga Włodarczyk to artysta plastyk, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, a jednocześnie socjolog. Od dzieciństwa związana jest ze sztuką przede wszystkim dzięki malarstwu, które od pokoleń było uprawiane w jej rodzinie.


Organizowanie warsztatów jest odpowiedzią Kingi na liczne pytania w stylu “jak to jest zrobione?”. Warsztaty to także misja, by nie dopuścić do zaniku tradycyjnego rzemiosła jakim jest złotnictwo. Na zajęciach uczestnicy tworzą autorską biżuterię, korzystając z technik uprawianych od wieków. Używają prostych narzędzi, wykonują wszystko ręcznie, ale z naciskiem na nowoczesne formy i indywidualne pomysły.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Pierścionek z emalią”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *