Piękne pismo piórem wiecznym

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2 dni: sobota i niedziela od 11:00 do 16:00 z przerwą od 13:30 do 14:00

O warsztatach

Metoda Palmera zrewolucjonizowała naukę pisma na przełomie XIX i XX wieku w USA. Na podstawie odpowiednich ćwiczeń można było uzyskać lekkie i szybkie kształty liter oraz płynność połączeń między nimi, zachowując przy tym elegancję charakterystyczną dla pism kursywnych.

Dziś możemy wykorzystać te zasady i podpowiedzi do ćwiczeń piórami wiecznymi. Wiele osób boryka się z "dziecinnym" pismem w swoim dorosłych życiu - mamy piękne pióra i notesy, a pismo pozostało jak z pierwszych lekcji w podstawówce lub "pobałaganiło" się w międzyczasie, gdy staraliśmy się dopasować szybki zapis do znanych nam form i finalnie litery przestały przypominać same siebie.

Warsztaty wprowadzą Cię w świat metod opracowanych dla tzw. "Business Writing" na szybkie i bardziej "dorosłe" pismo.

Dla kogo?

Dla wszystkich amatorów ładnego pisma i piór wiecznych, którzy chcą poprawić swoje codzienne pismo. Mile widziane osoby zarówno prawo - jak i leworęczne.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na zajęciach dowiesz się, jak ćwiczyć pismo użytkowe, szybkie i ładne. Pokażę Ci wszystko, co potrzebne: układ kartki, ręki i będzie dużo ćwiczeń, które mają cały proces przyśpieszyć. Poznasz podstawowe zasady, kształty i przejdziemy do ćwiczeń liter i słów wg metod A.N. Palmera.

Kaligrafia wymaga czasu i ćwiczeń, a celem warsztatu jest to, aby poznać najbardziej kluczowe podstawy, by móc się potem rozwijać w obranym przez siebie kierunku - czy to w domowym zaciszu, czy też na kolejnym spotkaniu w Pracowni.

Program

Na początku zajmiemy się rozgrzewką, czyli przygotowaniem dłoni do dłuższej pracy z pismem.

Następnie, każdy swoim piórem, poćwiczy wg zasad Palmera ruchy i kształty potrzebne do rozpoczęcia nauki.

Poznając podstawy znaków i ich całą formę, będziemy zagłębiać tajniki "pisma biznesowego", aby stworzyć pierwsze połączenia między literami i całe słowa. Najpierw poznamy małe litery, a następnie duże.
Każdy pracuje w swoim tempie.

Zapewniamy

Potrzebne materiały papierowe: rozgrzewka, wskazówki, wzorniki. Na miejscu jest do dyspozycji kącik kawowo-ciasteczkowy, woda, herbata.

Podczas zajęć cały czas krążę po sali, odpowiadam na pytania. Opowiadam także o historii pisma i pomagam uczestnikom przy zadanych ćwiczeniach. Nie wymagam perfekcjonizmu. Zależy mi na tym, aby każdy z uczestników poczuł, że najważniejszy jest proces nauki, chęć poznawania świata kaligrafii, a nie to, aby od razu pisać danym rodzajem pisma.

Wymagamy

Pióro wieczne ze stalówką F lub EF i chęci do pisania.

Daty

Miejsce

Pracownia Kaligrafii Scriptfolium: ul. Świdnicka 39, Wrocław (II piętro - domofon "Kaligrafia")

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Obserwacja otoczenia, notatki na marginesie szkolnych zeszytów i fascynacja literami, która trwa od dzieciństwa, doprowadziły Zuzannę Chróścik do stworzenia pracowni kaligraficznej. Funkcjonująca we Wrocławiu autorska Pracownia Kaligrafii “Scriptfolium” jest otwarta na różnorodność – tak samo różnorodny jest świat kaligrafii, bo każda dłoń inaczej nakreśli tę samą kreskę i w swój własny sposób rozumie kształty. 

  Zuzanna od najmłodszych lat tworzyła własne kształty liter i stale modyfikowała swój styl pisania. To właśnie bunt wobec sztywno narzuconym zasadom i niekończący się zachwyt literami doprowadził ją do miejsca spełnienia. Ukończone studia z historii sztuki wyposażyły ją w narzędzia, które pozwalają badać rozwój pisma w różnych społecznościach i szukać odpowiedzi na to, w jaki sposób ludzie wyrażali się poprzez sztukę.  To z kolei sprawia, że prowadzone przez nią warsztaty pełne są merytorycznej wiedzy i fascynujących historii.

  Właścicielka pracowni “Scriptfolium” uczyła się swojego fachu w Krakowie, w Szkole Kaligrafii LitteraNova. Tam też, podczas jednej z wizyt w Fundacji Sztuka Kaligrafii, zrodził się pomysł na nazwę pracowni. Jest to połączenie fraz zaczerpniętych z łaciny od “scribo”, “scribere”, które oznacza pisać, “scriptor” – piszący oraz “folio” – arkusz papieru. 

  Pracownia Zuzanny mieści się w zabytkowej kamienicy, która budzi zachwyt w uczestnikach kursu. Wizyty często zaczynają się od przeglądania książek i prac na ścianach – to pierwsze spotkanie z kaligrafią, która z czasem potrafi jeszcze bardziej oczarować. Zachwycić się można także samym procesem. Indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu i spokój, jaki panuje na zajęciach, skutkuje nie tylko radością tworzenia, ale także wyrównaniem oddechu po intensywnym dniu. Kleksy i wylane atramenty to normalne sytuacje, więc nawet osoby początkujące będą mogły w pełni cieszyć się odkrywaniem fascynującego świata kaligrafii. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Piękne pismo piórem wiecznym”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto