3 spotkania

Piątek, sobota i niedziela. Rezerwujesz termin 1 spotkania, kolejne rezerwowane są automatycznie i odbywają się w kolejnych dniach..

9 godz.

Każde spotkanie trwa 3 godz. (od 17:00 do 19:00).

3
-6 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Metoda Palmera zrewolucjonizowała naukę pisma na przełomie XIX i XX wieku w USA. Na podstawie odpowiednich ćwiczeń można było uzyskać lekkie i szybkie kształty liter oraz płynność połączeń między nimi, zachowując przy tym elegancję charakterystyczną dla pism kursywnych.

Dziś możemy wykorzystać te zasady i podpowiedzi do ćwiczeń piórami wiecznymi. Wiele osób boryka się z “dziecinnym” pismem w swoim dorosłych życiu – mamy piękne pióra i notesy, a pismo pozostało jak z pierwszych lekcji w podstawówce lub “pobałaganiło” się w międzyczasie, gdy staraliśmy się dopasować szybki zapis do znanych nam form i finalnie litery przestały przypominać same siebie.

Warsztaty wprowadzą Cię w świat metod opracowanych dla tzw. “Business Writing” na szybkie i bardziej “dorosłe” pismo.

Kaligrafia wymaga czasu i ćwiczeń, a celem warsztatu jest to, aby poznać najbardziej kluczowe podstawy, by móc się potem rozwijać w obranym przez siebie kierunku – czy to w domowym zaciszu, czy też na kolejnym spotkaniu w pracowni.

Warsztaty są dla wszystkich amatorów ładnego pisma i piór wiecznych, którzy chcą poprawić swoje codzienne pismo. Mile widziane osoby zarówno prawo – jak i leworęczne.
Co będziesz robić?
Na zajęciach dowiesz się, jak ćwiczyć pismo użytkowe, szybkie i ładne. Pokażę Ci wszystko, co potrzebne: układ kartki, ręki i będzie dużo ćwiczeń, które mają cały proces przyśpieszyć. Poznasz podstawowe zasady, kształty i przejdziemy do ćwiczeń liter i słów wg metod A.N. Palmera.

Na początku zajmiemy się rozgrzewką, czyli przygotowaniem dłoni do dłuższej pracy z pismem.

Następnie, każdy swoim piórem, poćwiczy wg zasad Palmera ruchy i kształty potrzebne do rozpoczęcia nauki.

Poznając podstawy znaków i ich całą formę, będziemy zagłębiać tajniki “pisma biznesowego”, aby stworzyć pierwsze połączenia między literami i całe słowa. Najpierw poznamy małe litery, a następnie duże. Każdy pracuje w swoim tempie.

Podczas zajęć cały czas krążę po sali, odpowiadam na pytania. Opowiadam także o historii pisma i pomagam uczestnikom przy zadanych ćwiczeniach. Nie wymagam perfekcjonizmu. Zależy mi na tym, aby każdy z uczestników poczuł, że najważniejszy jest proces nauki, chęć poznawania świata kaligrafii, a nie to, aby od razu pisać danym rodzajem pisma.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

06.06.2022

Pracownia Kaligrafii “Scriptfolium” to autorski projekt Zuzanny Chróścik. Miejsce otwarte na różnorodność – bo w świecie kaligrafii każda dłoń inaczej nakreśli tę samą kreskę i w swój własny sposób rozumie kształty.
Zapewniamy
Materiały
Potrzebne materiały papierowe, wskazówki i wzorniki.
Coś na ząb
Na miejscu jest do dyspozycji kącik kawowo-ciasteczkowy, woda, herbata.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Świdnicka 39, Wrocław.
Wskazówki dojazdu
Najbliższy parking: CH Renoma, pl. Kościuszki, Narodowe Forum Muzyki. Najbliższe przystanki MPK: Renoma, Opera, Arkady Capitol. Pracownia znajduje się na II piętrze – domofon “Kaligrafia”.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Pióro wieczne ze stalówką F lub EF i chęci do pisania.
Ubiór codzienny, ale na miejscu mogę zaproponować fartuszek w celu ochrony np. białej koszuli. Na zajęciach pracuje się atramentami i czasem gwałtowny ruch ręką prowadzi do kleksów i plam, które są jak najbardziej normalnym zjawiskiem.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (2)
 1. Wojciech Wernicki

  Świetne warsztaty, które pozwoliły oderwać mi się od codziennej rzeczywistości i poznać, nauczyć się czegoś nowego. Zuza jest doskonałą nauczycielką i mentorką kaligrafii, a jej zaangażowanie oraz przestrzeń, w której odbywają się warsztaty, inspirują do dalszej nauki i odkrywania. Polecam każdemu, będziecie długo i miło wspominać takie zajęcia!

 2. Paweł

  Fantastyczne warsztaty. Zuza super prowadzi i opowiada o kaligrafii, studio jest cudowną, przyjazną i piękną przestrzenią. Bawiłem się świetnie i wszystkim serdecznie polecam!

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto