fbpx

Pachnące lawendą misie: Haft i szycie

CENA
Wielkość grupy
6-8 osób
Czas trwania
3 godziny: od 11.30 do 14.30

O warsztacie

Zapraszam Cię na spotkanie z igłą i nitką. W przyjemnej atmosferze uszyjesz samodzielnie pachnącego lawendą misia, który może poprawić Ci humor swoją obecnością na nocnym stoliku lub zadba o miły zapach w Twojej szufladzie. Miś własnoręcznie wyszywany i uszyty to wyjątkowy prezent dla Twoich bliskich.

W swoim własnym tempie przejdziesz "krok po kroku" wszystkie etapy wyszywania i szycia ręcznego pachnącego misia, tak by po warsztatach szyć kolejne maskotki.

Dla kogo?

Spotkanie przeznaczone dla każdej osoby, która docenia wartość własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Atrakcyjny wzór dostosowany do umiejętności osoby początkującej zapewni dużą satysfakcję.

Co da Ci warsztat?

Przy okazji tworzenia pachnącego, lawendowego misia poznasz kilka podstawowych ściegów hafciarskich i bardzo praktyczne ściegi do szycia ręcznego. przydatne na co dzień.

Program

W czasie spotkania poznasz i nauczysz się kilku podstawowych ściegów hafciarskich i praktycznych ściegów szycia ręcznego.

Ściegi hafciarskie:
- łańcuszek;
- sznureczek;
- ścieg margaretkowy.

Ściegi ręczne:
- stębnówka;
- ścieg za igłą;
- fastryga;
- ścieg kryty;
- ścieg na okrętkę.

Zapewniamy

W cenę warsztatu wliczone są wszystkie potrzebne materiały do wykonania misia.

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma po spotkaniu kilka wzorów misiów w formacie PDF - ułatwiających przygotowanie kolejnego misia w domu.

Wymagamy

Uśmiechu i dobrego nastawienia.

Daty

Miejsce

Studio Śniadeckich: ul. Śniadeckich 19/10, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Pracownia

Nitkomaniacy to miejsce dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu z igłą i nitką! Takich osób jest bez liku. I z każdym rokiem coraz więcej. Nitka i igła to prawdopodobnie najstarsze narzędzia rzemieślnicze. Są tanie, proste i łatwo dostępne. A jednocześnie dają dużo możliwości, by poczuć się artystą. Co więcej, zdobyte umiejętności można wykorzystać w praktyce na co dzień. Nazwa Nitkomaniacy ma kilka lat, ale jej autorka – Joanna Michalska – szyciem ręcznym zajmuje się już ponad 10 lat.


Joanna Michalska jest plastykiem i projektantem odzieży. O swojej fascynacj opowiada m.in tak: “Tkanina swoją fakturą i różnorodnością otwierała przede mną możliwość wyrażania siebie i swoich myśli.” Ale miłość do szycia i cerowania pojawiła się niespodziewanie, gdy Joasia postanowiła doszyć szmacianą łapkę misiowi znalezionemu w sklepie z odzieżą używaną. Doszyła łapkę, potem uszyła misiowi kolegę i przepadła. Następnie pojawiły się kolejne misie, Marka Szmaciane Misie i w końcu zajęcia wspólnego ich szycia.


Joanna uwielbia bawić się kolorem i wzorem – pewnie dlatego ma słabość do patchworku. Z kolei technika japońskiego boro pozwala Joannie tworzyć faktury dzięki ściegom. Swoją artystyczną działalność opiera na ściegach ręcznych, a od 5 lat szyje, wyszywa i ceruje wspólnie z uczestnikami swoich warsztatów. Na żywo i online.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Pachnące lawendą misie: Haft i szycie”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *