Nie wyrzucamy - naprawiamy ubrania!

CENA

Wielkość grupy

3 - 

4 os.

Czas trwania

6 godzin: niedziela od 11:00 do 17:00

O warsztatach

To kameralne warsztaty krawieckie w duchu less waste. Ze względu na mocno indywidualne podejście dowiesz się na dwóch spotkaniach jak wykonywać najbardziej interesujące Cię naprawy odzieży spośród takich zagadnień, jak: skracanie i wydłużanie odzieży, zwężanie, wymiana zamka, wymiana podszewki, naszywanie łat.

Podczas warsztatów chciałabym Ci pokazać, że istnieje wieele sposobów, według których możesz rozwiązać dowolny„szyciowy” problem. Na zajęcia przynosisz ubrania, które chciałbyś przerobić (osoby, które nie mają możliwości przyniesienia ubrań mogą pracować na próbkach). Dzięki temu zyskasz praktyczną wiedzę i umiejętności a Twoje ubrania drugie życie:)!

Dla kogo?

• Idea less waste jest Ci bliska i nie chcesz wyrzucać rzeczy, które wymagają naprawy.

• Masz nietypową sylwetkę i każdy zakup ubrania wiąże się z kosztownymi przeróbkami.

• Lubisz buszować po second-handach i trafiasz na perełki, ale nie w Twoim rozmiarze lub wymagające niewielkiej naprawy – dowiesz się jak dostosować takie ubranie do swoich potrzeb.

• Zostawiasz sporo pieniędzy w punktach poprawek, zlecając łatanie spodni, wymianę zamka, skracanie, wydłużanie, zwężanie czy poszerzanie ubrań.

• Szukasz dla siebie baardzo praktycznego hobby!

Co dadzą Ci warsztaty?

• Zyskasz praktyczne umiejętności, dzięki którym przedłużysz życie swoich ubrań. Reaktywujesz te, które być może spisałeś/aś na straty, chociaż kiedyś były ulubionymi.

• Będziesz w stanie na szybko w awaryjnych sytuacjach coś samemu poprawić.

• Wykonując naprawy i ulepszenia odzieży samodzielnie — zaoszczędzisz pieniądze i czas, jakie zużyłbyś kupując nowe rzeczy lub korzystając z punktów usług krawieckich.

• Jeśli masz nietypową sylwetkę, to zakup i dopasowanie ubrań, przestaną być tak bardzo kłopotliwe.

• Da Ci satysfakcję i poczucie sprawczości.

Program

Chciałabym, żeby warsztaty jak najbardziej odpowiadały Twoim zainteresowaniom. Ze względu na takie indywidualne podejście program warsztatów jest dobierany indywidualnie do Twoich potrzeb. Możemy poruszyć na nim takie zagadnienia, jak skracanie różnych typów odzieży (maszynowo i ręcznie) sposoby na wydłużanie, wymiana zamka (w spodniach, sukience) zwężanie i poszerzanie odzieży, naszywanie łat, wszywanie gumy, wszycie kieszeni, wymiana podszewki.

Zapewniamy

• Swoją wiedzę i doświadczenie.

• Materiały do wykonania ćwiczeń – chociaż polecamy zabranie ze sobą swoich rzeczy, które chcielibyście poprawić.

• Maszyny do szycia – możesz też na zajęcia przynieść swoją maszynę.

• Nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy.

• Baardzo kameralne grupy do 4 osób.

• Drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje.

• Twórczą atmosferę!

Wymagamy

Podstawowych umiejętności obsługi maszyny do szycia. Dobrze, jeśli przyniesiesz ze sobą rzeczy, które chcesz naprawić lub polepszyć.

Daty

Miejsce

Pracownia "Twisted Form": Langiewicza 55, Izabelin C

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Twisted Form to projekt Agnieszki Bliszczyk. W tej krawieckiej pracowni dzieją się rzeczy niesamowite lub, jak nazwa wskazuje: całkiem zakręcone. Aga szyje ubrania i akcesoria, a podczas warsztatów zaraża entuzjazmem kolejnych adeptów szycia. Przed zajęciami szczerze uprzedza: ,,Szycie może przerodzić się w nałóg. Ale taki fajny i pożyteczny nałóg.” Pracownia mieści się w domu Agi na skraju puszczy kampinoskiej. Uczestnikom warsztatów poleca się zarezerwowanie więcej czasu, by móc przy okazji poeksplorować tutejsze lasy.


Aga studiowała różne kierunki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Ale to szycie stało się treścią jej życia. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęła pracę w zakładzie krawieckim – ku przerażeniu rodziców. Ale nie mogło być inaczej. Bo największą pasją Agi jest tworzenie – moment, gdy płaska tkanina przeistacza się w przestrzenną rzecz. Staje się ubraniem, które otula, dodaje pewności siebie i komfortowo się nosi. 


Początki wcale nie były takie różowe. Mimo pasji i zdolności zdobywanie umiejętności bywało uczeniem na błędach. Teraz Aga stara się na warsztatach oszczędzić tego innym. Daje wsparcie osobom zainteresowanych szyciem i jak sama mówi, trochę spłaca dług wobec swoich nauczycieli. Ma też dodatkową misję. Uważa, że każdy powinien zrobić raz w życiu parę butów i uszyć ubranie. Dzięki temu będzie lepiej rozumiał ich wartość i stanie się bardziej świadomym konsumentem.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Nie wyrzucamy – naprawiamy ubrania!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.