Nie Śpimy Lepimy: ceramika dla każdego

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2 godziny: od 19:45 do 21:45

O warsztatach

A może by tak rozpocząć weekend twórczym działaniem w glinie przy małej przekąsce, lampce wina albo gorącej herbacie? NIE ŚPIMY LEPIMY to beztroskie eksplorowanie alchemii ceramicznej według własnego pomysłu i z symboliczną celebracją drobnych przyjemności.

W czasie zajęć masz pracownię i wszystkie potrzebne materiały i narzędzia do swojej dyspozycji, a my z chęcią odpowiadamy na Twoje pytania i pomagamy dopasować technikę do twoich potrzeb. Hulaj dusza! Możesz ulepić z gliny dowolny przedmiot - naczynia, biżuterię, rzeźbę albo przycisk do papieru. Najważniejsza jest przyjemność i relaks. W końcu to piątek!

NIE ŚPIMY LEPIMY to jednorazowy warsztat, podczas którego koncentrujesz się na lepieniu z miękkiej materii gliny. Szkliwieniem Twojego dzieła zajmiemy się my - wystarczy, że wybierzesz jedno z kilku zaproponowanych przez nas szkliw.

Dla kogo?

To warsztat dla wszystkich, którzy mają ochotę na przygodę z gliną - zarówno dla całkiem początkujących, jak i już doświadczonych. Tutaj najważniejsza jest dobra zabawa, swobodne, przyjemne i twórcze rozpoczęcie piątkowego wieczoru.

To również warsztat dla tych, którzy cenią sobie aktywne działanie i wartościowe spędzanie czasu w nieszablonowych okolicznościach.

Co dadzą Ci warsztaty?

Moja siostra i ja dokładamy wszelkich starań, by każdy uczestnik naszych warsztatów czuł się u nas swobodnie. Piątkowy wieczór to ten moment, by puścić wszelkie napięcia, rozluźnić ciało i sięgnąć do swoich naturalnych, twórczych predyspozycji.

Na początek proponujemy do wyboru - kieliszek dobrego, delikatnego wina w towarzystwie przekąsek albo gorącą, aromatyczną herbatę z małym co nieco. A dalej będzie tylko przyjemniej! To jest czas na realizację nieskrępowanych, szalonych albo całkiem zwyczajnych, własnych pomysłów i pragnień. Kontakt z gliną nie tylko da Ci radość tworzenia, ale też wymasuje punkty energetyczne na Twoich dłoniach, rozluźni ciało i pomoże uwolnić głowę od codziennego fermentu.

Podczas warsztatu NIE ŚPIMY LEPIMY poprowadzimy cię przez proces realizacji Twoich pomysłów od początku do końca, dając wskazówki, ale też przestrzeń na twórcze eksperymenty - oczywiście z naszym wsparciem.

Po zakończonych warsztatach wyjdziesz z naszej pracowni z ceramicznymi przedmiotami własnego pomysłu i autorstwa, poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu!

Program

Warsztaty są jednorazowym, dwugodzinnym spotkaniem, na którym ulepisz to, co chcesz, zdecydujesz, jaki kolor ma mieć Twoje dzieło i już po dwóch tygodniach zabierzesz je do domu.

Tak, cały proces trwa dwa tygodnie.

Zapewniamy

…dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.
Zapraszamy Cię na degustację dobrego wina, aromatycznych herbat i naturalnych ziół oraz ekologicznych przekąsek od naszych dostawców. Zależy nam na twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego organizujemy małą grupę, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do kilku kolorów gliny, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw wyschnięte prace na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione przez nas wybranymi przez Was szkliwami - w temperaturze ok. 1050°C. Do wyboru będzie przynajmniej 5 wybranych przez nas, pięknych szkliw efektowych, które są w pełni użytkowe - co oznacza, że.naczynia nimi poszkliwione nadają się do użytku i można je myć w zmywarce.

Wymagamy

Swoje prace odbieracie dwa tygodnie po zakończeniu warsztatów.
Przechowujemy je dla was miesiąc i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić. I lepiej mieć krótkie paznokcie.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


  Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


  W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


  W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Nie Śpimy Lepimy: ceramika dla każdego”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *