Nie ma brzydkich mebli

CENA
Wielkość grupy
2-8 osób
Czas trwania
8 godzin: od 10:00 do 18:00

O warsztacie

Jednodniowe warsztaty z odnawiania, w czasie których przywrócisz blask staremu mebelkowi.

Dla kogo?

Pasjonatów designu z poprzednich epok, wyznawców idei "zero waste", miłośników niebanalnych wnętrz i dodatków oraz wszystkich posiadaczy mebli, którym przydałaby się mała metamorfoza. Nie trzeba mieć manualnych umiejętności, ani mięśni a'la Schwarzenegger. Wystarczy trochę chęci. Uczymy od podstaw.

Co da Ci warsztat?

Umiejętność fachowego oczyszczania mebli ze starych powłok oraz zabezpieczania ich i ozdabiania za pomocą tradycyjnych technik (bejcowanie, woskowanie, olejowanie, politurowanie) oraz tych bardziej nowoczesnych - szablony, przecierki, decupage, farby kredowe.

Program

> Szkolenie z BHP.

> Podstawowe metody oczyszczania starych mebli i przygotowywania ich do dalszej pracy: praca z żelem do usuwania powłok, opalarką, szlifierkami, wybór odpowiedniego papieru, skrobaków i cyklin.

> Praca nad meblem uczestnika warsztatów (UWAGA nie przeprowadzamy renowacji tapicerki, warsztaty są z odnawiania mebli drewnianych, fornirowanych i ewentualnie z MDF)

> Mebel musi być takiej wielkości i wagi byście samodzielnie byli w stanie wnieść go na 2. piętro, i przenieść przez pojedyncze drzwi. To nie tylko informacja logistyczna, ale także wskazówka, co do tego, ile jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia.

> Meble nie mogą być z drewnojadami – bo niestety ich wytrucie zajmuje więcej, niż jeden dzień i uniemożliwi pracę nad projektem. Także, zanim zdecydujecie się mebel przynieść do nas, musicie się pozbyć „mieszkańców na gapę”.

> Uczestnicy mogą przejść kurs malowania szablonów, robienia przecierek i metody tzw. suchego pędzla.

> Uczestnicy mają szansę poznać podstawy bejcowania, woskowania, politurowania i olejowania drewna.

Zapewniamy

> Zapewniamy wszystkie narzędzia, potrzebne do tego, aby mebel oczyścić oraz preparaty do ich wykończenia, ozdabiania i stylizacji (farby kredowe, woski, bejce).

> W cenie warsztatów jest woda, kawa, herbata i soki przez czasy czas trwania wydarzenia.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe.

Daty

Miejsce

Pracownia "Majsterki: ul. Mińska 65 lok. 246, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Majsterki działają w niezwykłej i imponującej przestrzeni byłej Drukarni Naukowo-Technicznej im. Rewolucji Październikowej przy ul. Mińskiej 65. Powiało chłodem dawno minionego ustroju? Niepotrzebnie. Dziś w pracowni Majsterek dzieją się wspaniałe rzeczy. Starocie zyskują nowy blask, a niepotrzebne graty – drugie życie. W obroty idą meble, ale nie tylko. Dewiza Majsterek to: ,,nie wyrzucaj, odnawiaj lub przerabiaj”. Nic dziwnego, że dziewczyny mają przydomek “Damy Słodowe” lub “Córki Słodowego”.


Warsztaty, które prowadzą, to okazja, by zarażać innych pasją i poznawać nowych ludzi. To też niezły sposób, by trochę się zmęczyć, bo – jak same przyznają – odnawianie mebli to ciężka fizyczna praca. Osiem godzin czyszczenia, skrobania, szlifowania, a potem malowania, woskowania czy politurowania może dać w kość. Ale te efekty!


W tym wypadku to niezwykłe trio kreatywnych dziewczyn, które wyniosło rękodzieło do rangi ruchu miejskiego w Warszawie (i Polsce!). Sylwia i Basia to na co dzień dziennikarki, a Alicja jest marketingowcem obecnie na urlopie macierzyńskim. Od lat niemal każdą wolną chwilę poświęcają DIY (ang. ,,do it yourself”), czyli znanej i lubianej (a do tego bardzo ekonomicznej!) filozofii ,,zrób to sam”. Przygoda z majsterkowaniem zaczęła się w 2012 roku, gdy dziewczyny zaczęły urządzać swoje mieszkania. Środki finansowe poszły na ich kupno i remonty, a kreatywność oraz ciężka praca pozwoliły Majsterkom nadać swoim domom charakter i niebanalne wykończenie. Od tego czasu przez ich ręce przewinęło się ponad 100 mebli – ich własnych lub przyniesionych do pracowni przez uczestników warsztatów.


Majsterki przekazują praktyczną wiedzę i umiejętności. Starają się uczyć odnawiania mebli z poszanowaniem wyglądu pierwowzoru – szczególnie wtedy, gdy mają do czynienia z perłą. Ale nie temperują nawet najbardziej szalonych wizji uczestników. W końcu każdy chce mieć w domu coś niepowtarzalnego!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Nie ma brzydkich mebli”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *