Nauka tradycyjnego fornirowania

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

4 spotkania: od poniedziałku do czwartku od 17:30 do 20:00

O warsztatach

Zajęcia popołudniowe z nauki tradycyjnego fornirowania mebli dawnych. Na warsztatach przedstawiam tajniki, sposoby i techniki ręcznego fornirowania, naprawiania odspojeń, ubytków i wykonywania wstawek. Teoria i praktyka w jednym.

Dla kogo?

Dla osób, które interesuje renowacja mebli i tradycyjne metody naprawy mebli.

Co dadzą Ci warsztaty?

Poznasz tradycyjne techniki naprawy mebli fornirowanych (wykonywania wstawek, podklejania odspojeń, stosowania kleju glutynowego tzw. 'perełki' itd.), zapoznasz się z klasycznym okleinowaniem mebli.

Program

Jak zafornirować np. blat dawnego mebla? Jak prawidłowo wykonać wstawki z forniru? Jakiego kleju użyć? Jaki rodzaj okleiny wybrać? I co z ubytkiem np. w sklejce?

Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas popołudniowych zajęć w pracowni. I przede wszystkim poćwiczymy w praktyce pracę z fornirem na dawnych meblach. Meble do ćwiczeń będą pochodzić ze zbiorów Pracowni.

Zapewniamy

Potrzebne materiały do nauki: okleinę/fornir, klej, narzędzia itd.

Wymagamy

Wygodny strój roboczy.

Miejsce

Galeria Sztuki Stara Praga & Pracownia Renowacj Mebli ul.Brzeska 6, 03-737 Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Starych Mebli Czar – to blog założony przez Anetę Bukowską oraz warsztaty prowadzone przez autorkę w pracowni przy Galerii Sztuki ,,Stara Praga” na warszawskiej Pradze. To miejsce, które przechowało najświetniejsze tradycje polskiego rzemiosła stolarskiego. Galerię założył w 1981 r. na ulicy Ząbkowskiej Stan Stanowski. Po kilkunastu latach otwarto drugi lokal – dużą pracownię konserwacji mebli na ulicy Brzeskiej.


  Aneta Bukowska to fachowiec, jakich mało. Od 1997 roku zbiera doświadczenie w Pracowni Renowacji Mebli Galerii Sztuki ,,Stara Praga”. Jest z zawodu stolarzem, choć skończyła też magisterskie studia dziennikarskie. Powiedzieć, że Aneta zajmuje się renowacją mebli dawnych, to nic nie powiedzieć. Pod jej rękami zaniedbane, smutne i zniszczone przedmioty odzyskują blask, duszę i czarujące piękno. Dzięki czemu tak naprawdę dostają nowe życie.


  Aneta prowadzi też ,,Blog o meblach dawnych i przedmiotach stylowych”. To skarbnica wiedzy dla każdego, kto chce poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła stolarskiego i pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.


  Warsztaty renowacji mebli odbywają się od 2014 roku. Zajęcia Anety są oblegane. I nic w tym dziwnego. Tu rzetelna wiedza fachowa idzie ręka w rękę z praktyką. Na warsztatach dowiesz się, jak odróżnić meble dawne od antyków, czemu politura daje ciekawszy efekt niż lakier oraz czym różni się renowacja od konserwacji. A co najważniejsze, odnowisz swój własny mały mebel. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „Nauka tradycyjnego fornirowania”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.