Naucz się politurowania

CENA

Wielkość grupy

6 - 

10 os.

Czas trwania

5 spotkań: od poniedziałku do piątku od 17:30 do 19.30

O warsztatach

Politurowanie - to najszlachetniejsza technika wykańczania wyrobów stolarskich, kojarzona głównie z meblami dawnymi, meblami z minionych epok. Polega na wielokrotnym nakładaniu na powierzchnię drewna roztworu politury, czyli naturalnych płatków szelaku rozpuszczonych w spirytusie.

Politurowanie jest sztuką szlachetną i bardzo cenioną, bo wykonywaną od wielu już pokoleń niezmiennie według tych samych zasad – od początku do końca wyłącznie ręcznie. Nadaje powierzchni drewna niezwykle gładkie, efektowne wykończenie z wysokim połyskiem, wydobywając jednocześnie piękno usłojenia i naturalną barwę drewna.

Dla kogo?

Dla wszystkich lubiących dawne meble i pracę z drewnem; doświadczenie nie jest absolutnie wymagane.

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztatach z nauki tradycyjnego politurowania mebli dawnych przedstawiam tajniki, sposoby i techniki ręcznego nakładania politury – od przygotowania powierzchni i politury, poprzez gruntowanie drewna, zacieranie porów i finalne wypoliturowanie powierzchni na wysoki połysk. Teoria i praktyka w jednym.

Program

Nauka odbywać się będzie na fornirowanym blacie (o wymiarach 45x45cm, do wyboru okleinowany orzechem, mahoniem, czeczotą topolową, brzozą karelską, czereśnią, gruszą, jesionem, egzotycznym zebrano) oraz na toczonym elemencie (np. starej kolumnie, nodze lub tralce), które po zakończeniu zajęć staną się własnością uczestnika (zapoliturowany blat finalnie może posłużyć jako np. element stolika).

Po wcześniejszym uzgodnieniu uczestnik może pracować na własnym meblu.

Zapewniamy

Cena warsztatu zawiera fornirowany blat oraz niezbędne materiały potrzebne do nauki.

Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

Wymagamy

Szczegóły organizacyjne:
- na zajęciach wskazany jest wygodny strój roboczym (w tym kryjące buty), którego nie będzie szkoda zabrudzić i zakurzyć.

Daty

Miejsce

Galeria Sztuki „Stara Praga” & Pracownia Renowacji Mebli: ul.Brzeska 6, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Starych Mebli Czar – to blog założony przez Anetę Bukowską oraz warsztaty prowadzone przez autorkę w pracowni przy Galerii Sztuki ,,Stara Praga” na warszawskiej Pradze. To miejsce, które przechowało najświetniejsze tradycje polskiego rzemiosła stolarskiego. Galerię założył w 1981 r. na ulicy Ząbkowskiej Stan Stanowski. Po kilkunastu latach otwarto drugi lokal – dużą pracownię konserwacji mebli na ulicy Brzeskiej.


Aneta Bukowska to fachowiec, jakich mało. Od 1997 roku zbiera doświadczenie w Pracowni Renowacji Mebli Galerii Sztuki ,,Stara Praga”. Jest z zawodu stolarzem, choć skończyła też magisterskie studia dziennikarskie. Powiedzieć, że Aneta zajmuje się renowacją mebli dawnych, to nic nie powiedzieć. Pod jej rękami zaniedbane, smutne i zniszczone przedmioty odzyskują blask, duszę i czarujące piękno. Dzięki czemu tak naprawdę dostają nowe życie.


Aneta prowadzi też ,,Blog o meblach dawnych i przedmiotach stylowych”. To skarbnica wiedzy dla każdego, kto chce poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła stolarskiego i pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.


Warsztaty renowacji mebli odbywają się od 2014 roku. Zajęcia Anety są oblegane. I nic w tym dziwnego. Tu rzetelna wiedza fachowa idzie ręka w rękę z praktyką. Na warsztatach dowiesz się, jak odróżnić meble dawne od antyków, czemu politura daje ciekawszy efekt niż lakier oraz czym różni się renowacja od konserwacji. A co najważniejsze, odnowisz swój własny mały mebel. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Naucz się politurowania”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.