Naucz się politurowania

CENA
Wielkość grupy
6-10 osób
Czas trwania
5 spotkań: od poniedziałku do piątku od 17:30 do 20.00

O warsztacie

Politurowanie - to najszlachetniejsza technika wykańczania wyrobów stolarskich, kojarzona głównie z meblami dawnymi, meblami z minionych epok. Polega na wielokrotnym nakładaniu na powierzchnię drewna roztworu politury, czyli naturalnych płatków szelaku rozpuszczonych w spirytusie.

Politurowanie jest sztuką szlachetną i bardzo cenioną, bo wykonywaną od wielu już pokoleń niezmiennie według tych samych zasad – od początku do końca wyłącznie ręcznie. Nadaje powierzchni drewna niezwykle gładkie, efektowne wykończenie z wysokim połyskiem, wydobywając jednocześnie piękno usłojenia i naturalną barwę drewna...

Dla kogo?

Dla wszystkich lubiących dawne meble i pracę z drewnem; doświadczenie nie jest absolutnie wymagane.

Co da Ci warsztat?

Na warsztatach z nauki tradycyjnego politurowania mebli dawnych przedstawiam tajniki, sposoby i techniki ręcznego nakładania politury – od przygotowania powierzchni i politury, poprzez gruntowanie drewna, zacieranie porów i finalne wypoliturowanie powierzchni na wysoki połysk. Teoria i praktyka w jednym

Program

Nauka odbywać się będzie na fornirowanym blacie (o wymiarach 45x45cm, do wyboru okleinowany orzechem, mahoniem, czeczotą topolową, brzozą karelską, czereśnią, gruszą, jesionem, egzotycznym zebrano) oraz na toczonym elemencie (np. starej kolumnie, nodze lub tralce), które po zakończeniu zajęć staną się własnością Uczestnika (zapoliturowany blat finalnie może posłużyć jako np. element stolika).

Po wcześniejszym uzgodnieniu Uczestnik może pracować na własnym meblu.

Zapewniamy

Cena warsztatu zawiera blat, jeden element toczony oraz niezbędne materiały potrzebne do nauki.

Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

Wymagamy

Szczegóły organizacyjne:
- w warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe;
- na zajęciach wskazany jest wygodny strój roboczym (w tym kryjące buty), którego nie będzie szkoda zabrudzić i zakurzyć.

Daty

Miejsce

Galeria Sztuki „Stara Praga” & Pracownia Renowacji Mebli: ul.Brzeska 6, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Starych Mebli Czar – to blog założony przez Anetę Bukowską oraz warsztaty prowadzone przez autorkę w pracowni przy Galerii Sztuki ,,Stara Praga”. To miejsce, które przechowało najświetniejsze tradycje polskiego rzemiosła stolarskiego. Galerię założył w 1981 r. na ulicy Ząbkowskiej Stan Stanowski. Po kilkunastu latach otwarto drugi lokal – dużą pracownię konserwacji mebli na ulicy Brzeskiej.


Aneta Bukowska to fachowiec, jakich mało. Od 1997 roku zbiera doświadczenie w Pracowni Renowacji Mebli Galerii Sztuki ,,Stara Praga”. Jest z zawodu stolarzem, choć skończyła też magisterskie studia dziennikarskie. Powiedzieć, że Aneta zajmuje się renowacją mebli dawnych, to nic nie powiedzieć. Pod jej rękami zaniedbane, smutne i zniszczone przedmioty odzyskują blask, duszę i czarujące piękno. Dzięki czemu tak naprawdę dostają nowe życie.


Aneta prowadzi też ,,Blog o meblach dawnych i przedmiotach stylowych”. To skarbnica wiedzy dla każdego, kto chce poznać tajniki tradycyjnego rzemiosła stolarskiego.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Naucz się politurowania”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *