Mydło i powidło

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

3 godziny: od 14:30 do 17:30

O warsztacie

Warsztaty mydeł naturalnych prowadzone przez Martynę, to zajęcia na których nauczysz się od podstaw, jak zrobić samodzielnie w swojej kuchni naturalne mydła sodowe i potasowe na bazie ługu. Mydła zrobisz od podstaw na warsztatach w podziale na kilkuosobowe grupy.

Robienie mydła poprzedzone będzie wykładem na temat zasad BHP podczas produkcji mydła, zasad łączenia surowców oraz wyboru dodatków do mydła. Wychodzisz z warsztatów z własnym zestawem mydeł sodowych oraz słoiczkiem mydła potasowego, a także wskazówkami, w jaki sposób i jak długo powinny dojrzewać w domu.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, chociaż bardziej doświadczone osoby również są mile widziane. Preferujemy osoby dorosłe powyżej 18 r.ż.

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z naturalnymi mydłami, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to te warsztaty są idealne. Receptury przygotowane są w taki sposób, żeby każdy mógł je odtworzyć w domu.

Co da Ci warsztat?

Warsztaty przygotują Cię do tworzenia naturalnych mydeł w domowym zaciszu. Dowiesz się jak od podstaw na bazie ługu sodowego lub potasowego stworzyć własne mydło, jak wybierać surowce oraz oleje, w jaki sposób je leżakować lub przyspieszyć ich dojrzewanie.

Dowiesz się również, jak prawidłowo przygotować się do tej czynności, gdyż zasady BHP przy tworzeniu mydła są bardzo istotne. Nawet jeżeli ktoś nie miał wcześniej styczności z tworzeniem naturalnych mydeł, bez problemu poradzi sobie z tym po tych warsztatach.

Program

1. Sodowe mydła w kostce. Robimy od podstaw na bazie ługu sodowego. Około 6-7 kostek mydła na osobę.

2. Potasowe mydło w żelu. Robimy od podstaw na bazie ługu potasowego. Około 200 ml mydła na osobę.

3. Ziołowy szampon do włosów.

4. Enzymatyczny scrub do ciała.

Zapewniamy

Stanowisko pracy, sprzęt, wszystkie składniki potrzebne do wykonania mydeł oraz foremki i szklane słoiki na mydła. Przez cały czas trwania warsztatu obecna jest prowadząca, która pomaga i konsultuje pracę uczestnika. W wydzielonym miejscu jest dostępna kawa, herbata i woda.

Wymagamy

Ze względu na używanie w trakcie warsztatów narzędzi, sprzętów kuchennych oraz substancji mocno zasadowej, bardzo prosimy o dostosowanie się do poleceń prowadzącego.

Osoby, które nie mają 18 lat – wyłącznie za zgodą rodzica.

Daty

Miejsce

Artystyczny Dom: ul. Nowolipki 13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Naturalnie Naturalni tworzą we własnej kuchni. Ale warsztaty (i niekiedy wykłady) prowadzą w całej Polsce. Są zapraszani przez najróżniejsze organizacje, prywatne grupy i firmy. Biorą udział w festiwalach, targach i wydarzeniach organizowanych przez galerie i ośrodki kultury. Zdarza się, że prowadzą zajęcia nawet dla tysiąca osób.


Zawsze przyświeca im jeden cel: szerzyć wiedzę o naturalnych kosmetykach i pokazywać, że ich robienie jest nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim proste i wcale nie takie czasochłonne. Przy tym wszystkim starają się używać sprzętów i opakowań wielokrotnego użytku. I namawiać do tworzenia własnych kosmetyków, środków czystości i kremów w zaciszu domowym.


Martyna Majewska i Szymon Odyjas mówią o sobie, że ,,żyją w zgodzie z naturą bez popadania w skrajności”. Od wielu lat starają się prowadzić dom i odżywiać tak zdrowo, jak się da. Martyna tworzy jadalne – choć niekoniecznie smaczne – kosmetyki, a Szymon jest królem octu, nalewek, fermentacji i kiszonek, czyli jak twierdzi Martyna “sieje pozytywny i zdrowy ferment”.


Zaczęło się od osobistej potrzeby wprowadzenia pozytywnych zmian w życie. Potem przyszedł czas na blog popularyzujący wiedzę o naturalnym żywieniu i kosmetykach. Dziś Naturalnie Naturalni zarażają swoim podejściem w całej Polsce. To właśnie ich misja: pokazać, że robienie zdrowych kosmetyków jest proste i nie wymaga wiele czasu.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Elżbieta

    Uczestniczyłam w warsztatach “Mydło i powidło” , fajnie zostały zorganizowane. Czytałam wcześniej blogi o robieniu mydła, ale warsztaty tę wiedzę uporządkowały, i pozbyłam się strachu przed zrobieniem własnego mydła. Inspiracją też było to,że Naturalni stosują głównie to , co mamy wokół siebie łatwo dostępne,np. przyprawy, zioła. Nie trzeba kupować podkolorowanej miki ( pomijając kwestie pozyskiwanie tego minerału) , aby zrobić fajny kosmetyk. Naprawdę polecam!!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *