3 godz.

3 godziny: od 14:30 do 17:30

4
-10 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Podstawowy

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Warsztaty kosmetyków naturalnych to czas, w którym można wrócić do korzeni i na chwilę się zatrzymać. Spotkanie z Martyną odczarowuje temat pielęgnacji naturalnej, a argumenty o “czasochłonnym procesie” i “skomplikowanych recepturach” odchodzą w niepamięć. Kurs przeplatany jest merytoryczną wiedzą i ciekawostkami oraz praktycznymi zajęciami. W trakcie wykładu uczestnicy dowiadują się o zasadach łączenia surowców, zaletach konkretnych składników i sposobach ich wykorzystania na co dzień. Następnie nadchodzi czas radosnej twórczości. W pojedynkę lub w grupach tworzone są własne mieszanki, które później można zabrać ze sobą do domu. Wszystko to pod okiem Martyny, która czuwa nad całym procesem.

Warsztaty to prawdziwy festiwal wiedzy, możliwość eksperymentowania i przestrzeń, aby ponownie poczuć się blisko z naturą i samym sobą. Kurs to także czas na zadawanie nurtujących pytań i dyskusje związane z naturalnymi ścieżkami zdrowia. Martyna w bardzo praktyczny sposób pokazuje, że dbanie o siebie i środowisko nie musi wykańczać portfela. Kluczem jest prostota i szukanie intuicyjnych rozwiązań. Właśnie dlatego kosmetyki, które są tworzone na warsztatach są nieskomplikowane. Bazują na prostych składnikach i przejrzystych recepturach – co więcej, nie ma tam niczego, co nie nadawałoby się do zjedzenia. Żadnych dodatków konserwujących i podejrzanych surowców – rządzi prostota, naturalnie!
Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, chociaż bardziej doświadczone osoby również są mile widziane. Preferujemy osoby dorosłe powyżej 18 r.ż.

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z naturalnymi mydłami, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to te warsztaty są idealne. Receptury przygotowane są w taki sposób, żeby każdy mógł je odtworzyć w domu.
Co będziesz robić?
Warsztaty przygotują Cię do tworzenia naturalnych mydeł w domowym zaciszu. Dowiesz się jak od podstaw na bazie ługu sodowego lub potasowego stworzyć własne mydło, jak wybierać surowce oraz oleje, w jaki sposób je leżakować lub przyspieszyć ich dojrzewanie.

Dowiesz się również, jak prawidłowo przygotować się do tej czynności, gdyż zasady BHP przy tworzeniu mydła są bardzo istotne. Nawet jeżeli ktoś nie miał wcześniej styczności z tworzeniem naturalnych mydeł, bez problemu poradzi sobie z tym po tych warsztatach.
1. Sodowe mydła w kostce. Robimy od podstaw na bazie ługu sodowego. Około 6-7 kostek mydła na osobę.

2. Potasowe mydło w żelu. Robimy od podstaw na bazie ługu potasowego. Około 200 ml mydła na osobę.

3. Ziołowy szampon do włosów.

4. Enzymatyczny scrub do ciała.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

05.11.2019

Martyna i Szymon to prawdziwi entuzjaści naturalnej pielęgnacji i dbania o siebie w zgodzie z naturą. Pod marką Naturalnie Naturalni inspirują i szerzą wiedzę odnośnie naturalnych kosmetyków i podstaw fermentacji.
Zapewniamy
Materiały
Stanowisko pracy, sprzęt, wszystkie składniki potrzebne do wykonania mydeł oraz foremki i szklane słoiki na mydła. Przez cały czas trwania warsztatu obecna jest prowadząca, która pomaga i konsultuje pracę uczestnika. W wydzielonym miejscu jest dostępna kawa, herbata i woda.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Studio Śniadeckich: ul. Śniadeckich 19/10, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Wskazówki dojazdu pojawią się wkrótce.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Ze względu na używanie w trakcie warsztatów narzędzi, sprzętów kuchennych oraz substancji mocno zasadowej, bardzo prosimy o dostosowanie się do poleceń prowadzącego.

Osoby, które nie mają 18 lat – wyłącznie za zgodą rodzica.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (1)
 1. Elżbieta

  Uczestniczyłam w warsztatach “Mydło i powidło” , fajnie zostały zorganizowane. Czytałam wcześniej blogi o robieniu mydła, ale warsztaty tę wiedzę uporządkowały, i pozbyłam się strachu przed zrobieniem własnego mydła. Inspiracją też było to,że Naturalni stosują głównie to , co mamy wokół siebie łatwo dostępne,np. przyprawy, zioła. Nie trzeba kupować podkolorowanej miki ( pomijając kwestie pozyskiwanie tego minerału) , aby zrobić fajny kosmetyk. Naprawdę polecam!!

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto