1 spotkanie
3 godz.
1
-3 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 14 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Czy można zrobić rzeźbę w trzy godziny, tak, aby była solidną i trwałą bryłą? MOŻNA!

Razem ze mną postawisz swoje pierwsze kroki w świecie rzeźby. W przyjaznej atmosferze, zachęcającej do kreatywności i rozwijania zdolności manualnych.

Materiałem wyjściowym jest „glina samoutwardzalna” – przyjazny, plastyczny materiał rzeźbiarski w kolorze białym, szarym lub terakota (można bawić się też w farbowanie gliny białej pigmentami). Na każdym etapie zaawansowania plastycznego można spokojnie posługiwać się tym medium. Podlega ono takim samym zasadom jak glina. Tylko, co dla nas bardzo ważne, po 24 godzinach nasza praca jest już utwardzona i możemy ten materiał obrabiać – szlifować, piłować, wiercić itp.

Rzeźbimy z wyobraźni lub według wybranego modelu. Może to być prosta płaskorzeźba, ozdoba, przedmiot użytkowy.

Małymi krokami trafisz do przestrzeni pracy rzeźbiarskiej, do atmosfery pracy z materiałem rzeźbiarskim, do własnej kreatywności, dialogu ze swoim wnętrzem.

Dla osób, które godzinami siedzą przed komputerem, niezbędne są zajęcia manualne i praca dłońmi oraz wyrwanie się z wirtualnego świata i zanurzenie w “tu i teraz”.

W warsztatach może uczestniczyć KAŻDY, niezależnie od stopnia zaawansowania plastycznego, wieku, upodobań artystycznych itp.
Co będziesz robić?
Przez 3 godziny będziesz twórczo pracować z gliną samoutwardzalną, używając do tego różnych narzędzi i własnych dłoni. Wypróbujesz również możliwości kooperacji “gliny” z innymi materiałami, takimi jak drewno, papier, sznurek…

Te warsztaty to gimnastyka dłoni, umysłu i relaks, zwieńczone szybkim i spektakularnym efektem – złapaniem lekkości i odwagi plastycznej oraz nowym spojrzeniem na rzeźbę.

W trakcie zajęć „uchylimy rąbka” rzeźbiarskiego świata: wypróbujesz podstawowych technik rzeźbiarskich, nauczysz się pracy z bryłą i realizacji swoich pomysłów w praktyce. Dowiesz się, jakich błędów się wystrzegać, oraz jak się twórczo otworzyć i dalej rozwijać swoje umiejętności rzeźbiarskie.

Warsztaty rozpoczniesz od wyboru koloru „gliny”. Następnie wybierzesz temat rzeźby – może to być prosta płaskorzeźba, ozdoba czy przedmiot użytkowy.

Później poznasz i przygotujesz potrzebne Ci narzędzia. Nauczę Cię, jak ich poprawnie używać.

Po części wprowadzającej, będziesz gotowy/-a, aby rozpocząć pracę z bryłą – w poszukiwaniu ekspresji, formy, sposobu prezentacji, itd.

Twoja praca będzie utwardzona i gotowa do użytku po 24 godzinach . Można ją zabrać natychmiast ze sobą lub odebrać następnego dnia.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

31.03.2020

Pracownia Leszka Michalskiego znajduje się na warszawskim Mokotowie. ,,Posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów” – podsumowuje jej właściciel, gdzie zgłębisz podstawy rzeźby.
Zapewniamy
Materiały
Wszystkie materiały i narzędzia: każdy uczestnik dostaje 1 kg masy, narzędzia, moją pomoc oraz fartuch roboczy.

UWAGA – materiał nie nadaje się do kontaktu z artykułami spożywczymi, nie robimy przedmiotów spożywczych.
Coś na ząb
Kursantom zapewniamy zimne napoje. W sąsiedztwie pracowni znajdują się kawiarnie i lokale gastronomiczne (m.in. Green Caffe Nero, Piekarnia Lubaszka, Pizzeria Panozzo) oferujące napoje i dania na wynos.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Konstruktorska 6, Warszawa.
Wskazówki dojazdu
Pracownia znajduje się na terenie Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki przy ul. Konstruktorskiej 6. Wejście od ul. Konstruktorskiej. Budynek II. Parter.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Otwartości na dobrą zabawę.

Zalecamy założyć strój, który pozwala na swobodną pracę i proszę wziąć pod uwagę, że może się ubrudzić.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto