Można! Rzeźba w 3 godziny!

CENA

Wielkość grupy

1 - 

3 os.

Czas trwania

3 godzin: od 18:00 do 21:00

O warsztatach

Czy można zrobić rzeźbę w trzy godziny, tak, aby była solidną i trwałą bryłą?

MOŻNA! Materiałem wyjściowym jest „glina samoutwardzalna” – przyjazny, plastyczny materiał rzeźbiarski w kolorze białym, szarym, terakota (można bawić się też w farbowanie gliny białej pigmentami). Na każdym etapie zaawansowania plastycznego można spokojnie posługiwać się tym medium. Podlega ono takim samym zasadom jak glina. Tylko, co dla nas bardzo ważne, po 24 godzinach nasza praca jest już utwardzona i możemy ten materiał obrabiać – szlifować, piłować, wiercić itp. Rzeźbimy z wyobraźni lub według wybranego modelu. Może to być prosta płaskorzeźba, ozdoba, przedmiot użytkowy.

Postawimy wspólnie pierwsze kroki w świecie rzeźby. W przyjaznej atmosferze, zachęcającej do kreatywności i rozwijania zdolności manualnych.

Dla kogo?

Dla osób, które godzinami siedzą przed komputerem niezbędne są zajęcia manualne, praca dłońmi. Małymi krokami trafiamy do przestrzeni pracy rzeźbiarskiej, do atmosfery pracy z materiałem rzeźbiarskim, do własnej kreatywności, dialogu z naszym wnętrzem.
W warsztacie może uczestniczyć KAŻDY, niezależnie od stopnia zaawansowania plastycznego, wieku, upodobań artystycznych itp.

Co dadzą Ci warsztaty?

3 godziny pracy używając różnych narzędzi i własnych dłoni, możliwość kooperacji z innymi materiałami – drewno, papier, sznurek...

Gimnastyka dłoni i umysłu, relaks, szybki spektakularny efekt, złapanie lekkości i odwagi plastycznej, spojrzenie na bryłę.

Na warsztatach „uchylimy rąbka” rzeźbiarskiego świata, wypróbujemy podstawowe techniki rzeźbiarskie, nauczymy się pracy z bryłą i realizacji naszych pomysłów w praktyce. Dowiemy się, jakich błędów się wystrzegać oraz jak otworzyć się i rozwijać dalej nasze umiejętności rzeźbiarskie.

Program

Podczas trzygodzinnych warsztatów pracujemy z glina samoutwardzalną, plastycznym materiale rzeźbiarskim w kolorze białym, szarym lub terakota.

Rozpoczynamy od wyboru koloru „gliny”. Następnie wybieramy temat rzeźby - może to być prosta płaskorzeźba, ozdoba, przedmiot użytkowy.

Poznajemy i przygotowujemy pomocne nam narzędzia. Uczymy się, jak ich używać.

Zaczynamy pracę z bryłą - szukamy ekspresji, formy, sposobu prezentacji, itp.

Po 24 godzinach nasza praca jest utwardzona i gotowa.

Zapewniamy

Wszystkie materiały i narzędzia: każdy uczestnik dostaje 1 kg masy, narzędzia i moją pomoc. Wykonaną prace można zabrać natychmiast ze sobą lub odebrać po 24 godzinach.

Dostępne będą także fartuchy robocze niemniej zalecamy strój, który pozwala na swobodną pracę.

UWAGA – materiał nie nadaje się do kontaktu z artykułami spożywczymi, nie robimy przedmiotów spożywczych.

Wymagamy

Otwartości na dobrą zabawę.

Daty

Miejsce

Pracownia Leszka Michalskiego: ul. Konstruktorska 6, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pracownia Leszka Michalskiego znajduje się na warszawskim Mokotowie przy ul. Konstruktorskiej 6. ,,Posiada pełne zaplecze techniczne, ciepły bałagan i ciekawych sąsiadów” – podsumowuje jej właściciel. Kameralne grupy warsztatowe zapewniają prawdziwe zatopienie się w twórczym działaniu pod okiem mistrza. Kurs z technologii rzeźby pozwala wkroczyć w świat sztuki i zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności, by realizować artystyczne fantazje. Finałem spotkań jest autorska praca – rzeźba z brązu, mosiądzu lub aluminium.


  Leszek Michalski rozpoczął edukację plastyczną w Towarzystwie Przyjaciół Zachęty już jako piętnastolatek. W 1979 r. rozpoczął studia w Wyższej Szkole Projektowania Form Przemysłowych w Halle (Niemcy) na wydziale Projektowania Zabawek. Od 1998 roku zajmuje się głównie rzeźbą. Tworzy w brązie, mosiądzu i aluminium, sporadycznie w drewnie i kamieniu. Pracuje metodą ,,na tracony wosk”.


  Swoje prace najchętniej pokazuje w miejscach nietypowych – klubach, piwnicach, przestrzeniach industrialnych, plenerach. W 2002 roku został wyróżniony dyplomem „Twórca Kultury Polskiej”. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Brał też udział w ponad 20 wystawach zbiorowych w całej Europie.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Można! Rzeźba w 3 godziny!”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto