3 spotkania

Wybierasz termin 1 spotkania, drugie i trzecie rezerwowane jest automatycznie. Drugie spotkanie odbywa się po 2 tygodniach, a trzecie po 3 tygodniach.

6 godz.

Każde spotkanie trwa ok 2 godz.

1
-5 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 14 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Terminem mozaika oryginalnie określa się kompozycję malarską stworzoną z różnokształtnych, drobnych kolorowych kamieni, fragmentów ceramiki lub szkła umieszczonych najczęściej na fragmencie architektury, pokrytym cementem/zaprawą lub innym specjalnym spoiwem. Ta niezwykle trwała technika dekoracyjna była znana już w IV w.p.n.e. Przez wieki przechodziła swoje wzloty i upadki popularności, głównie na terenach (dzisiejszych) Włoch, dawnego Bizancjum czy Rusi …. to oczywiście historia w totalnym skrócie.

Mozaiką określali i nadal określają swoje dzieła wkomponowane w architekturę, ceramicy z hiszpańskiego miasta Manises wpisanego na listę UNESCO. Obrazy złożone z prostych kafli, umieszczone głównie na ścianach budynków lub skomponowane z wyciętych (już na pierwszym etapie tworzenia) fragmentów, niczym wycinanki Matisse’a przedstawiały zazwyczaj scenki rodzajowe, pejzaże i ilustrowały sentencje. Stanowiły dekoracje budynków mieszkalnych, a także wykorzystywano je w charakterze murali komercyjnych, jako reklamy.

Podczas naszych warsztatów stworzymy małe formy mozaikowe, wykorzystując wybrane techniki zdobienia poszczególnych fragmentów. Będzie można skorzystać z propozycji przygotowanych przeze mnie szablonów lub z własnych projektów.
Co będziesz robić?
Na warsztatach stworzysz własną mozaikę, poznając różnorodne techniki. Tylko od Ciebie zależy, czy będzie ona fragmentem większej całości, czy jednak dziełem samym w sobie.

Warsztaty składają się z 3 spotkań, a każde z nich stanowić będzie kolejny etap pracy nad Twoją mozaiką.

Pierwsze spotkanie potrwa do dwóch godzin, wszystko zależy od skomplikowania wzoru i twojego tempa pracy. Pamiętaj, że nie musisz się spieszyć, zależy nam na efekcie i twoim zadowoleniu z pracy.

Podczas drugiego spotkania zajmiemy się malowaniem i szkliwieniem, co zajmie nam do dwóch godzin.

Ostatnie trzecie spotkanie odbędzie się po tygodniu, podczas którego dokończysz swoją mozaikę, mocując ją na deseczce. To spotkanie potrwa od godziny do dwóch.

Po zakończeniu będzie można zostawić pracę do wyschnięcia lub od razu zabrać do domu.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

11.09.2023

Martyna wierzy, że każdy może tworzyć i czerpać radość z tego procesu. W swojej pracowni zachęca do eksperymentowania i sięgania po nieoczywiste rozwiązania. Nawiązuje kontakt z osobami, które biorą udział w warsztatach i towarzyszy im w odkrywaniu możliwości, jakie daje glina.
Zapewniamy
Materiały
Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie materiały.
Coś na ząb
W pracowni czeka na Ciebie aromatyczna herbata i kawa.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Piastowska 37/21, Wrocław
Wskazówki dojazdu
Pracownia mieści się w okolicach placu Grunwaldzkiego i znajduje się na parterze. Dojazd możliwy zarówno komunikacją miejską, jak i własnym transportem.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Jeśli chcesz stworzyć jakiś konkretny wzór, możesz przygotować sobie wydruk lub szkic.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto