Moja pierwsza misa handmade

CENA

Wielkość grupy

2 - 

5 os.

Czas trwania

2 spotkania: środa od 18:30 do 20:30. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztacie

Zapraszam na warsztaty, na których stawiamy pierwsze kroki w pracy z gliną. Oswajamy ją. Poznajemy podstawy i lepimy.

Już podczas pierwszych zajęć powstanie Twoje pierwsze własne naczynie. Może to być misa na owoce lub komplet talerzy.

Lepienie w glinie jest przygodą. I sposobem na wyrażenie siebie.

Dla kogo?

Dla tych, którzy zawsze chcieli spróbować lepienia z gliny i dla tych, którym przyjemność sprawia obcowanie ze współczesnym rzemiosłem.

Co da Ci warsztat?

Przekonasz się, że jesteś w stanie własnoręcznie wykonać piękny przedmiot dla siebie lub na prezent!

A potem wokół tego naczynia na co dzień będzie dużo dobrej energii. Bo przedmioty z duszą tak mają.

Program

Na pierwszym spotkaniu nadajemy przedmiotom kształt. Poznasz podstawowe zasady pracy z gliną, wspólnie omówimy jakie naczynie chciałabyś/chciałbyś wykonać. I ulepisz je samodzielnie, mając cały czas moje wsparcie i asystę.

Na drugim spotkaniu nadasz swojemu wypalonemu naczyniu ostateczny wygląd. Będziesz obrabiać detal, sygnować i szkliwić.

Po tych zajęciach praca zostanie wypalona drugi raz i będzie gotowa do odbioru.

Zapewniamy

Zapewniam najwyższej jakości materiały; różne rodzaje gliny do wyboru i najlepsze szkliwa (z uwzględnieniem norm dopuszczających do kontaktu z żywnością). Przedmioty wypalane są na miejscu w pracowni w temperaturze do 1250ºC.

Darmowy parking przed budynkiem!

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział osoby dorosłe.

Daty

Miejsce

Pracownia "1210c": ul. Konstruktorska 6, 1 piętro, lok 119, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Na warszawskim Mokotowie mieści się miejsce magiczne: pracownia 1210c. 1210c to nie numer domu, ani data sprzed lat, ale wartość temperatury, w której Barbara Pol wypala swoje ulubione szkliwa. To jeden z etapów długiego, ale niezwykle pasjonującego procesu tworzenia ceramiki.


Od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija średnio 200 godzin. W ten sposób w pracowni 1210c powstają unikatowe naczynia, całe kolekcje i zastawy oraz personalizowane prezenty na zamówienie.


Zamiłowanie do pięknych przedmiotów skłoniło Barbarę Pol by studiować historię sztuki. Dziś całą swoją wrażliwość wkłada w działalność pracowni 1210c. Basia tworzy własną niepowtarzalną ceramikę i porcelanę użytkową. Lepi z ręki, bo jak sama mówi “w takich pracach najbardziej wyczuwalna jest indywidualność konkretnego człowieka”.


Ceni subtelność przedmiotu i dobrą formę. W pracy wykorzystuje często stare, szlachetne koronki, których niemałą kolekcję zgromadziła w pracowni. Basia dzieli się swoim podejściem do pracy twórczej, wiedzą i wyczuciem piękna na kameralnych warsztatach w klimatycznej scenerii Fortu Mokotów.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Katarzyna

    Zajęcia z Basią są niesamowite. Jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się z kawałka gliny stworzyć przepiękną misę, która posłuży mi kilka lat! Podczas zajęć uczymy się pracować z gliną, która wiele wybacza ale odplaca się również za precyzję i dopracowanie. Dużo rzeczy robimy samodzielnie uzyskując niezbędne wskazówki i pomoc. Satysfakcja z zajęć jest ogromna. Dla mnie osobiście zajecia były niesamowitą formą relaksu. Polecam z całego serca!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *