Moja ceramika, moja świeca

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2 spotkania: od 17:45 do 20:15. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

To są warsztaty, na których pod naszym okiem zrobicie co najmniej dwie zapachowe świece we własnych, autorskich naczyniach - od początku do końca.

Najpierw samodzielnie ulepicie ceramiczne naczynia i pomalujecie je angobami, a następnie wypełnicie woskiem sojowym z wybranym przez Was naturalnym olejkiem zapachowym.

Tutaj nie tylko chodzi o ceramikę, ale o prawdziwą alchemiczną przygodę z właściwościami materii.

Dla kogo?

To z pewnością warsztat dla miłośników świec, którzy lubią je palić i patrzeć w ich płomień. Dla tych, którzy pragną zrobić świece z intencją, z myślą o kimś lub o czymś i wierzą w ich moc.

To warsztat dla tych, którzy pragną otaczać się pięknymi, unikatowymi przedmiotami własnego autorstwa.

W warsztacie mogą uczestniczyć zarówno kobiety, jak i mężczyźni, kompletnie zieloni - początkujący, jak i bardziej ogarnięci w pracy z gliną - wszyscy, którzy chcą poznać i spróbować jednego z najstarszych rzemiosł i zrobić wyjątkowe przedmioty..

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się podstawowej techniki lepienia i malowania naczyń angobami, a następnie tego, jak samodzielnie zrobić świecę - jak łączyć olejki, co utrwala ich zapach i kiedy dodawać je do wosku. Efektem warsztatu będą co najmniej dwie oryginalne, własnoręcznie wykonane świece w ceramicznych naczyniach - zależnie od twojego tempa pracy i wielkości naczyń.

Moja siostra i ja staramy się, by każdy czuł się w naszej pracowni swobodnie. Glina nas w tym wspiera - umie uwalniać napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych - euforii. Podobnie jest z tworzeniem świec - to proces, który może wyciszać albo pobudzać i wprawiać w zachwyt. Na pewno jest pracą z afrodyzjakami - dlatego porusza zmysły, poprawia nastrój i rozgrzewa.

Możesz mieć pewność, że warsztat zakończysz z poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu. Poczujesz też moc jaką mają świece własnoręcznie robione. A ilekroć je zapalisz obudzą się w nich twoje intencje i życzenia, a ty zmysłami wrócisz do tego twórczego procesu.

Program

Warsztaty obejmują dwa spotkania - najpierw lepienie i zdobienie naczyń, a potem zabawa sojowym woskiem i olejkami.

Podczas swojej pracy zrobisz minimum dwie świece - możesz skorzystać z różnych kolorów gliny i angob - barwników na bazie gliny.

Poznasz podstawowe i najbardziej skuteczne metody lepienia naczyń - wałkowanie, wykrajanie, łączenie, wygładzanie, sprawdzisz, jak glina reaguje na dotyk, jaka jest plastyczna i krucha jednocześnie.

Ulepione, jeszcze surowe naczynia ozdobisz wybraną metodą przy pomocy angob. Możesz swobodnie malować pędzlami, palcami, używać szablonów, chlapać, skrobać, sypać lub tapować. Każda z tych metod daje wspaniałe możliwości i efekty.

Po pierwszym warsztacie i pierwszym wypale naczynia trafią w nasze ręce. My je pokryjemy bezbarwnym szkliwem i po raz drugi wypalimy - dzięki temu naczynia staną się szczelne i w pełni użytkowe.

Na drugim warsztacie nauczysz się jak zrobić zapachową świecę. Dowiesz się, jak łączyć olejki, co utrwala ich zapach i kiedy dodawać je do wosku. Stworzysz swoją kompozycję zapachową, wybierzesz ozdoby, a na koniec dowiesz się, jak mocować knot i ostudzić wosk. Na koniec wyjdziesz z pracowni z gotowymi świecami.

Zapewniamy

…dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.

Zależy nam na twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego pracujemy w małej grupie, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do przynajmniej dwóch kolorów gliny, różne kolory angob, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Wśród składników świec są wyłącznie naturalne ingrediencje - wosk sojowy, bawełniane knoty i olejki eteryczne pozyskane ze sprawdzonych źródeł.

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw surową glinę na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione przez nas prace - w temperaturze ok. 1050°C.

Na zajęciach możesz zrobić sobie herbatę lub kawę i wypić je w ulepionych przez nas kubeczkach. A my z radością przywitamy cię w naszej pracowni.

Wymagamy

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


  Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


  W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


  W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. ezraholic

   Bardzo fajne warsztaty, zarówno część z gliną, jak i z woskiem. Piękne świeczki, pomalowane, chociaż po wypaleniu na pewno zmienię zapachy, bo wybór olejków niekoniecznie był w moim guście 😉

  2. Klaudia

   Super warsztaty, prowadząca przemiła. Na pewno jeszcze tam wrócę na inne warsztaty! 🙂

  3. Agata

   Super warsztaty! Siostry przemiłe, wszystko przygotowane, dopięte. Wspaniałe spędzony czas!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto