Moja ceramika, moja świeca

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2 spotkania: czwartki od 18:00 do 20:30. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

To są warsztaty, na których pod naszym okiem zrobicie co najmniej dwie zapachowe świece we własnych, autorskich naczyniach - od początku do końca.

Najpierw samodzielnie ulepicie ceramiczne naczynia i pomalujecie je angobami, a następnie wypełnicie woskiem sojowym z wybranym przez Was naturalnym olejkiem zapachowym.

Tutaj nie tylko chodzi o ceramikę, ale o prawdziwą alchemiczną przygodę z właściwościami materii 🙂

Dla kogo?

To z pewnością warsztat dla miłośników świec, którzy lubią je palić i patrzeć w ich płomień. Dla tych, którzy pragną zrobić świece z intencją, z myślą o kimś lub o czymś i wierzą w ich moc.

To warsztat dla tych, którzy pragną otaczać się pięknymi, unikatowymi przedmiotami własnego autorstwa.

W warsztacie mogą uczestniczyć zarówno kobiety, jak i mężczyźni, kompletnie zieloni - początkujący, jak i bardziej ogarnięci w pracy z gliną - wszyscy, którzy chcą poznać i spróbować jednego z najstarszych rzemiosł i zrobić wyjątkowe przedmioty..

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się podstawowej techniki lepienia i malowania naczyń angobami, a następnie tego, jak samodzielnie zrobić świecę - jak łączyć olejki, co utrwala ich zapach i kiedy dodawać je do wosku. Efektem warsztatu będą co najmniej dwie oryginalne, własnoręcznie wykonane świece w ceramicznych naczyniach - zależnie od twojego tempa pracy i wielkości naczyń.

Moja siostra i ja staramy się, by każdy czuł się w naszej pracowni swobodnie. Glina nas w tym wspiera 🙂 - umie uwalniać napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych - euforii. Podobnie jest z tworzeniem świec - to proces, który może wyciszać albo pobudzać i wprawiać w zachwyt. Na pewno jest pracą z afrodyzjakami - dlatego porusza zmysły, poprawia nastrój i rozgrzewa.

Możesz mieć pewność, że warsztat zakończysz z poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu. Poczujesz też moc jaką mają świece własnoręcznie robione. A ilekroć je zapalisz obudzą się w nich twoje intencje i życzenia, a ty zmysłami wrócisz do tego twórczego procesu.

Program

Warsztaty obejmują dwa spotkania - najpierw lepienie i zdobienie naczyń, a potem zabawa sojowym woskiem i olejkami 🙂

Podczas swojej pracy zrobisz minimum dwie świece - możesz skorzystać z różnych kolorów gliny i angob - barwników na bazie gliny.

Poznasz podstawowe i najbardziej skuteczne metody lepienia naczyń - wałkowanie, wykrajanie, łączenie, wygładzanie, sprawdzisz, jak glina reaguje na dotyk, jaka jest plastyczna i krucha jednocześnie.

Ulepione, jeszcze surowe naczynia ozdobisz wybraną metodą przy pomocy angob. Możesz swobodnie malować pędzlami, palcami, używać szablonów, chlapać, skrobać, sypać lub tapować. Każda z tych metod daje wspaniałe możliwości i efekty.

Po pierwszym warsztacie i pierwszym wypale naczynia trafią w nasze ręce. My je pokryjemy bezbarwnym szkliwem i po raz drugi wypalimy - dzięki temu naczynia staną się szczelne i w pełni użytkowe.

Na drugim warsztacie nauczysz się jak zrobić zapachową świecę. Dowiesz się, jak łączyć olejki, co utrwala ich zapach i kiedy dodawać je do wosku. Stworzysz swoją kompozycję zapachową, wybierzesz ozdoby, a na koniec dowiesz się, jak mocować knot i ostudzić wosk. Na koniec wyjdziesz z pracowni z gotowymi świecami 🙂

Zapewniamy

…dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.

Zależy nam na twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego pracujemy w małej grupie, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do przynajmniej dwóch kolorów gliny, różne kolory angob, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Wśród składników świec są wyłącznie naturalne ingrediencje - wosk sojowy, bawełniane knoty i olejki eteryczne pozyskane ze sprawdzonych źródeł.

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw surową glinę na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione przez nas prace - w temperaturze ok. 1050°C.

Na zajęciach możesz zrobić sobie herbatę lub kawę i wypić je w ulepionych przez nas kubeczkach. A my z radością przywitamy cię w naszej pracowni.

Wymagamy

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


  Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


  W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


  W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Agata

   Super warsztaty! Siostry przemiłe, wszystko przygotowane, dopięte. Wspaniałe spędzony czas!

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.