Mój pierwszy sweter na drutach

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

4 spotkania: od 18:30 do 21:30 w cztery kolejne piątki

O warsztacie

Warsztaty, podczas których nauczysz się robić na drutach i wykonasz swój wymarzony, jedyny i niepowtarzalny sweter. Będziemy pracować tradycyjną metodą, wykonując cztery części swetra do zszycia. Nic tak nie otula w zimne wieczory, jak własnoręcznie wykonana dzianina z naturalnych włókien.

Warsztaty prowadzi Kinga Włodarczyk socjolożka, artystka należąca do ZPAP Sztuka Użytkowa, wskrzeszająca dawne rzemiosło, od lat prowadząca swoją pracownię na warszawskim Żoliborzu. Zakres jej działalności obejmuje jubilerstwo, malarstwo oraz dzianinę. Miłość do włóczki towarzyszy jej od lat 90-tych, kiedy to robienie na drutach było niezbędną umiejętnością pozwalającą wyróżnić się z tłumu. Osoby, z którymi pracuje, zachęca do wychodzenia poza schematy i utarte ścieżki. Bądźcie pewni, ze sweter, który wykonacie pod jej okiem, będzie jedyny i niepowtarzalny.

Dla kogo?

Warsztat dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z dziewiarstwem ręcznym.
Mile widziani również Panowie :).

Co da Ci warsztat?

Na warsztatach nauczysz się podstawowych ściegów dziewiarskich: francuskiego, jersey oraz ściągacza. Poznasz zasady przeliczania oczek, poczujesz przyjemność z obcowania z naturalną przędzą. W miłym towarzystwie, przy dobrej herbacie zaczniesz robić swój pierwszy sweter.

Program

1. Nauka przerabiania oczek lewych i prawych. Omówienie projektu swetra, zdejmowanie miary, przeliczanie oczek, wybór włoczki (tylko naturalne włókna), wykonanie próbki ściegu dzersey, wykonanie ściągacza i rozpoczęcie robótki.

2. Wykonanie podkroju dekoltu, zamykanie oczek. Dla chętnych nauka robienia warkocza. Wykonanie ściągacza przodu i rozpoczęcie kolejnej części robótki.

3. Nauka robienia dekoltu w serek lub półokrągłego, zamykanie oczek, zszywanie przodu z tyłem. Nabieranie oczek na rękawy.

4. Zszywanie rękawów, połączenie ich z korpusem swetra. Zagadnienie blokowania dzianiny. Informacje jak dbać o ręcznie wykonany sweter. Przymierzanie oraz sesja zdjęciowa.

Cykl warsztatów wymaga pracy z projektem w domu, tak aby na każdym kolejnym spotkaniu móc przejść dalej.
Mile widziane osoby, które już kiedyś miały druty w rękach.

Zapewniamy

Zapewniamy naturalną włóczkę potrzebną do wykonania swetra w wybranym kolorze ( krem, beż, grafit, szarość, zieleń lub róż). Komplet drutów i niezbędnych akcesoriów, wiedzę i doświadczenie prowadzącej, miłą atmosferę, przekąski i gorące napoje.

Wymagamy

Pracy w domu między spotkaniami.

Daty

Miejsce

Artystyczny Dom: ul. Nowolipki 13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

W sercu Muranowa istnieje miejsce, które powstało z myślą o artystach poszukujących swojej przestrzeni. Stworzyła je Karolina Perchacz, która sama traktuje sztukę jako terapie dla duszy. 


Artystyczny Dom, bo tak właśnie nazywa się to miejsce, stał się przestrzenią, w której ludzie mogą obcować ze sztuką, szukać siebie i artystycznie eksperymentować. To zarówno miejsce dla twórców, którzy chcą się skupić na tym, co naprawdę kochają, ale także dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w warsztatach i tam odkrywać swoje talenty. 


Karolina jest idealnym dowodem na to, że chcieć to móc. Sama spełnia się artystycznie, malując obrazy techniką pouringu i tworząc tace z żywicy epoksydowej. Jest samoukiem – wiedzę zdobywała oglądając kolejne tutoriale, a potem testowała, doświadczała i sprawdzała. Taka sama energia panuje w Artystycznym Domu. Podkreśla, że w każdym tkwi twórca, wystarczy się tylko ośmielić i zacząć szukać własnej ścieżki. Odwiedziny w Artystycznym Domu są dobrym krokiem w tym kierunku. Miejsce regularnie gości nieszablonowych artystów, którzy podczas warsztatów dają możliwość eksperymentowania i rozwijania początkowo ukrytych talentów. 


Artystyczny Dom powstał z potrzeby zmian w życiu Karoliny. Był wynikiem budowania nowej drogi, tworzenia miejsca na kreatywność i życia na własnych zasadach. To także przykład podążania za marzeniami, które od dawna chowamy w sobie. Dziś tą energią zaraża innych. Pokazuje, że się da i że warto zawalczyć o swoje. Twórcza ścieżka to jeden ze sposobów na odzyskiwanie swojej niezależności i zajmowania stanowiska w kluczowych dla naszego życia kwestiach.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Mój pierwszy sweter na drutach”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też