fbpx

Mój pierwszy raz z gliną: środy

CENA
Wielkość grupy
3-6 osób
Czas trwania
2 spotkania: od 17:45 do 19:15. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztacie

To spotkanie z gliną dla tych którzy nie lepili a bardzo by chcieli:) Doświadczycie tego co to za materiał i jak się nim bawić I żeby się nauczyć robić konkretny przedmiot .

Dla kogo?

To jest lekcja przede wszystkim dla zielonych, początkujących, ale też dla tych, którzy czują się z gliną niepewnie i potrzebują dokładnych instrukcji.

Co da Ci warsztat?

Dokładamy wszelkich starań, by pomóc Ci zrobić swoje pierwsze naczynie. Najważniejsze byś poczuł (-a) się swobodnie i zobaczył (-a), że możecie oswoić to piękne rzemiosło, jakim jest ceramika :)

Program

Podczas ich trwania prowadzimy was za rękę przez proces powstawania naczynia od początku do końca, dając dokładne wskazówki.

Na pierwszym spotkaniu pokażemy Wam konkretny przedmiot który wykonamy razem Waszymi rękami.

Na drugim spotkaniu nałożycie szkliwo na wypalony już przedmiot i zostawicie nam go jeszcze raz do wypalenia .

Do odebrania będzie gotowy w ciągu tygodnia od zakończenia Waszej pracy.

Zapewniamy

Na warsztaty PIERWSZY RAZ przygotowujemy dla każdego oddzielne stanowisko pracy, każdy dostaje taki sam klocek gliny i narzędzia.

Wymagamy

Na warsztat warto założyć ubrania, które mogą się pobrudzić, albo przynieść ze sobą fartuch.

Uwaga! Na te warsztaty nie warto się spóźniać, by nie stracić wprowadzenia i cennego czasu na lepienie. Nie przenosimy terminów drugiego spotkania. Ukończone prace przechowujemy miesiąc i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Daty

Miejsce

Pracownia "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Mój pierwszy raz z gliną: środy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *