fbpx

Mój pierwszy raz z gliną: soboty

CENA
Wielkość grupy
3-6 osób
Czas trwania
2 spotkania: od 13:15 do 14:45. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztacie

To spotkanie z gliną dla tych którzy nie lepili a bardzo by chcieli:) Doświadczycie tego co to za materiał i jak się nim bawić I żeby się nauczyć robić konkretny przedmiot .

Dla kogo?

Potrzebujesz chwili dla Siebie. Potrzebujesz konkretu albo i abstrakcji jednocześnie. Potrzebujesz poćwiczyć koncentracje i zrelaksować się. Chcesz rozwijać Swoją manualność. Chcesz doświadczyć co to jest ceramika i zapoznać się z różnymi technikami formowania i zdobienia jej. To nasze warsztaty są dla Ciebie.

Co da Ci warsztat?

Co zrobić i jak to zrobić z gliną. Dużo dotykowych doznań. I własnoręcznie wykonaną przez Siebie ceramikę.

Program

Na pierwszym spotkaniu pokażemy Wam konkretny przedmiot który wykonamy razem Waszymi rękami.
Na drugim spotkaniu nałożycie szkliwo na wypalony już przedmiot i zostawicie nam go jeszcze raz do wypalenia .
Do odebrania będzie gotowy w ciągu tygodnia od zakończenia Waszej pracy.
Nad wszystkim będziemy czuwać my z naszymi podpowiedziami, pomocą i uważnością na Wasze potrzeby.

Zapewniamy

Do dyspozycji podczas warsztatów są wszystkie potrzebne materiały (glina, angoby, szkliwa) i narzędzia. Wszystkie prace są wypalane na miejscu w temperaturze do 1050°C.

Wymagamy

Na warsztat warto założyć ubrania, które mogą się pobrudzić, bo praca w glinie do czystych nie należy.

Nie przenosimy terminów drugiego spotkania. Ukończone prace przechowujemy miesiąc i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Daty

Miejsce

Pracownia "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

Opinie o warsztacie

 1. Magdalena

  Mega. Praca z gliną to jest wręcz duchowe przeżycie 🙂 Lekcja pokory i współpracy z materią. Prowadzące super – czuć pasję i radość tworzenia. Bardzo fajnie poprowadzone spotkanie, dużo swobody i przestrzeni na własne doświadczanie. A to jest ważne, bo jeśli szukasz ustrukturyzowanych zajęć z teorią i zasadami pracy, to szukaj dalej. Tu jest bez napinki, swobodnie, twórczo i na tyle, na ile się odważysz 🙂

 2. Ania

  Super warsztaty z utalentowaną artystką 🙂 Pod jej kierunkiem naprawdę każdy da radę stworzyć małe cudo, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia

 3. Caesar

  Polecam ten warsztat!

 4. Katarzyna

  Warsztat bardzo mi się podobał, był prowadzony w miły sposób,
  zrelaksowałam się,
  Katarzyna.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *