Mój pierwszy nóż

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

2 dni: sobota i niedziela od 9:00 do 16:00

O warsztatach

Na naszych zajęciach, krok po kroku poprowadzimy Cię przez podstawy wykonywania noży. Porozmawiamy o technikach szlifowania, geometrii ostrzy i ostrzeniu. Ze względu na ograniczony czas kursu, na zajęciach MPN startujemy od wstępnie przygotowanych zahartowanych blanków - kształtów ostrzy, które możecie modyfikować i dopasować do własnego pomysłu.

To zajęcia, na których przez dwa intensywne dni pracujemy nad szlifem, oprawą i wykończeniem małego noża kuchennego/noża do lasu.

Sporo pracy rękami i spokoju dla głowy.

Dla kogo?

Jeśli chciałbyś poznać bliżej nożowy fach ale niekoniecznie czujesz potrzebę wgryzienia się we wszystkie jego tajniki - to zajęcia dla Ciebie.

Zajęcia prowadzimy na zasadzie kolejnych kroków, więc nie jest konieczne żadne wcześniejsze doświadczenie.

Zapraszamy i kobiety i mężczyzn, chcących zrozumieć lepiej jak działa i jak powstaje jedno z najbardziej pierwotnych narzędzi ludzkości.

Co dadzą Ci warsztaty?

Z warsztatów wrócisz do domu z porządną porcją wiedzy i własnoręcznie wykonanym, w pełni funkcjonalnym nożem.

Po tym kursie będziecie znali podstawy pracy nożowniczej, obsługi maszyn i działania naszego warsztatu - co otwiera Wam dostęp do ‘Otwartej Pracowni’ - czyli popołudniowych zajęć nożowniczych, na których możecie pracować nad swoimi kolejnymi projektami.

Otwarta pracownia (‘kącik nożownika’) organizowany jest w naszym warsztacie przy Tamce 40 w Warszawie. O szczegóły warto zapytać prowadzącego.

Program

Warsztaty składają się z zajęć praktycznych przeplatanych krótkimi wykładami - pogadankami.

W części teoretycznej omawiamy:
- konstrukcje noży, rodzaje szlifów;
- rozumienie geometrii różnych typów ostrzy;
- warsztaty z ostrzenia.

W części praktycznej:
- podstawowe techniki szlifów na szlifierkach taśmowych;
- szlifowanie / wiercenie / cięcie - popracujemy sporo na maszynach;
- oprawy noży typu 'full tang', wykończenia - będzie dużo dopasowywania, klejenia, pilniczkowania i polerowania.

Zapewniamy

Na warsztatach zapewniamy wszelkie materiały potrzebne do ukończenia zajęć z sukcesem: stal, drewno, taśmy ścierne, maszyny, narzędzia, ostrzałki itp. Każdy z uczestników na czas trwania zajęć dostaje też zestaw BHP: ochronę uszu, oczu i maskę przeciwpyłową, opcjonalnie rękawiczki. Korzystanie z każdego narzędzia poprzedzone jest krótkim szkoleniem.

W trakcie zajęć robimy przerwę na obiad – najczęściej wychodzimy na wspólny posiłek w okolicy pracowni. W pracowni jest łazienka i mała kuchnia. Do dyspozycji kawa, herbata.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe. Do udziału w kursie nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie nożownicze ani warsztatowe.

Daty

Miejsce

Pracownia "Kłosy": ul. Tamka 40, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Kłosy to manufaktura, która dosłownie tętni twórczym działaniem. Jak mówią o niej uczestnicy, to miejsce „z duszą”. Dziś mieści się na Tamce 40 i działa w ramach coworkingu rzemieślników TamCo. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras. Tak powstał pomysł na to magiczne miejsce i stamtąd pochodzi jego nazwa.


  Piotr Jędras może zajmuje się ostrym sprzętem, ale nie ma co się go bać. Jak sam o sobie mówi, jest “poszukiwaczem, który do tego lubi uczyć, jeśli coś umie”. To świetny mix, dla każdego, kto go pozna. Nie dość, że tworzy niezwykłe przedmioty, to jeszcze chce się dzielić swoją pasją i umiejętnościami. Ekstra, nie?


  Piotr zrobił pierwszy nóż, gdy miał 16 lat. I tak to się zaczęło. Potem studiował architekturę i nawet pracował w zawodzie, ale robienie noży przejęło w końcu ster w jego życiu. Piotr nie ukrywa, że „wydobywanie z materiałów piękna, kolorów, wzorów, różnych faktur jest uzależniające”. W pewnym momencie wziął 2-miesięczny urlop w pracowni architektonicznej, żeby skupić się przez chwilę na hobby i… tak skupia się już kilka lat.


  Czy wszystko idzie mu zawsze gładko jak po ostrzu noża? Nie. Ale przecież nie o to chodzi. Ważne, żeby próbować, nawet gdy nie wychodzi. W końcu dewiza Piotra to „Tomorrow fail better”. Dlatego na swoich zajęciach uczy wiary w możliwości własnych rąk i tego, jak wiele satysfakcji daje robienie nimi pięknych i pożytecznych przedmiotów.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Basia

   Wspaniałe warsztaty ❤️ Luźna atmosfera, dużo ciekawej wiedzy i nauka przez samodzielną pracę. Prowadzący z entuzjazmem, dobrymi żarcikami i pomysłami jak wyjść z każdej nożowej katastrofy naturalnej. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z pracą w stali i drewnie, nie obsługiwałam również żadnej z maszyn w warsztacie, a mimo to czułam się bardzo komfortowo, porządnie się ubrudziłam i wyszłam z super nożem 🙂 Polecam!

  2. Maciek

   Bardzo pozytywne wrażenia. Super zabawa i duże możliwości indywidualizmu.
   Prowadzący z dużym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły a przy tym bardzo sympatyczny i zawsze chętny do pomocy i udzielania rad. Polecam na 100%

  3. Krzysztof

   Jestem 2 godziny po warsztatach (25-26.02.2023). Fantastyczna przygoda dla kogoś ktoś miał do czynienia z narzędziami i maszynami oraz dla kompletnego nowicjusza! Wszystkiego nauczą, pomogą , ale nóż wykonuje się samodzielnie! Jest po prostu piękny. Polecam wszystkim, płeć nie ma znaczenia. Krzysztof

  4. Jakub

   Bardzo fajne warsztaty, wyszedłem z nożykiem i całą czapka nowej wiedzy. Bardzo jasnym punktem warsztatów był prowadzący, który chętnie dzielił się wiedzą i pomagał jak tylko mógł. Malutki minus, który i tak nie wpłynie na ocenę ogólną, to brak możliwości wyboru kształtu blanka.

  5. Paweł

   Uczestnictwo w warsztatach dostałem w prezencie, na początku myślałem że przy moich zdolnościach manualnych nie wyjdę z nich nawet z wykałaczką a tu proszę, całkiem ładny nóż 🙂… Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

  6. Paweł

   Warsztaty były bardzo owocne w nową wiedzę dla mnie oraz opatrzone merytoryką prowadzących. Polecam serdecznie gdyż chłopaki z Kłosów podchodzą do zajęć z dużą pasją i zaangażowaniem.

  7. Sylwek

   Zdecydowanie polecam warsztaty. Dużo teoretycznych i praktycznych podpowiedzi, ciekawy przekaz informacji oraz profesjonalne podejście.

  8. Jakub

   Bardzo polecam. Przekrojowe warsztaty z bardzo dużą ilością praktyki i mocno indywidualnym podejściem.

  9. Bartek

   Warsztaty zdecydowanie warte każdej złotówki!

   Piotr ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli, jednocześnie pozostawiając duże pole dla samodzielności uczestników.
   Dodatkowym plusem było to, że mogłem w warsztatach uczestniczyć z moim psem, 🙂

   Z pewnością wrócę na kolejne warsztaty w Kłosach!

  10. Konrad

   Warsztaty były niesamowite. Profesjonalne a jednocześnie bardzo przyjemne i luźne. Jeden z najlepszych kursów na jakim byłem. Gorąco polecam!

  11. Robert

   Stanowczo dobrze spędzony czas, w dobrej atmosferze.
   Warsztaty, które dają bardzo dużo satysfakcji i na swój sposób odprężają.
   Dzięki i mam nadzieję, do zobaczenia!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto