Mój pierwszy nóż

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

2 dni: sobota i niedziela od 9:00 do 16:00

O warsztatach

Na naszych zajęciach, krok po kroku poprowadzimy Cię przez podstawy wykonywania noży. Porozmawiamy o materiałach, technikach, geometrii ostrzy, hartowaniu i ostrzeniu. Poznasz podstawy wykonywania szlifów i dowiesz się na co zwracać uwagę przy kształtowaniu ostrzy.

Sporo pracy rękami i spokoju dla głowy.

Dla kogo?

Miłośników gotowania, nożowych entuzjastów, ciekawskich, wszystkich których ciągnie do pracy w stali i drewnie. Zajęcia prowadzimy na zasadzie kolejnych kroków, więc nie jest konieczne żadne wcześniejsze doświadczenie. Zapraszamy i kobiety i mężczyzn, chcących zrozumieć lepiej jak działa i jak powstaje jedno z najbardziej pierwotnych narzędzi ludzkości.

Co dadzą Ci warsztaty?

Po dwóch dniach wspólnej pracy, uczestnicy warsztatów wracają do domu z porządną porcją wiedzy i własnoręcznie wykonanymi - w pełni funkcjonalnym nożem.

Program

Warsztaty składają się z zajęć praktycznych przeplatanych krótkimi wykładami/pogadankami.

W części teoretycznej omawiamy:
- Konstrukcje noży, rodzaje szlifów.
- Rozumienie geometrii różnych typów ostrzy.
- Warsztaty z ostrzenia.

W praktycznej:
- Podstawowe techniki szlifów na szlifierkach taśmowych.
- Szlifowanie / wiercenie / cięcie - popracujemy sporo na maszynach.
- Oprawy noży typu 'full tang', wykończenia - będzie dużo dopasowywania, klejenia, pilniczkowania i polerowania.

Zapewniamy

Na warsztatach zapewniamy wszelkie materiały potrzebne do ukończenia zajęć z sukcesem: stal, drewno, taśmy ścierne, maszyny, narzędzia, ostrzałki itp. Każdy z uczestników na czas trwania zajęć dostaje też zestaw BHP: ochronę uszu, oczu i maskę przeciwpyłową, opcjonalnie rękawiczki. Korzystanie z każdego narzędzia poprzedzone jest krótkim szkoleniem.

W trakcie zajęć robimy przerwę na obiad – najczęściej wychodzimy na wspólny posiłek w okolicy pracowni. W pracowni jest łazienka i mała kuchnia ( kawy, herbaty).

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe.

Daty

Miejsce

Pracownia "Kłosy": ul. Tamka 40, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Kłosy to manufaktura, która dosłownie tętni twórczym działaniem. Jak mówią o niej uczestnicy, to miejsce „z duszą”. Dziś mieści się na Tamce 40 i działa w ramach coworkingu rzemieślników TamCo. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras. Tak powstał pomysł na to magiczne miejsce i stamtąd pochodzi jego nazwa.


Piotr Jędras może zajmuje się ostrym sprzętem, ale nie ma co się go bać. Jak sam o sobie mówi, jest “poszukiwaczem, który do tego lubi uczyć, jeśli coś umie”. To świetny mix, dla każdego, kto go pozna. Nie dość, że tworzy niezwykłe przedmioty, to jeszcze chce się dzielić swoją pasją i umiejętnościami. Ekstra, nie?


Piotr zrobił pierwszy nóż, gdy miał 16 lat. I tak to się zaczęło. Potem studiował architekturę i nawet pracował w zawodzie, ale robienie noży przejęło w końcu ster w jego życiu. Piotr nie ukrywa, że „wydobywanie z materiałów piękna, kolorów, wzorów, różnych faktur jest uzależniające”. W pewnym momencie wziął 2-miesięczny urlop w pracowni architektonicznej, żeby skupić się przez chwilę na hobby i… tak skupia się już kilka lat.


Czy wszystko idzie mu zawsze gładko jak po ostrzu noża? Nie. Ale przecież nie o to chodzi. Ważne, żeby próbować, nawet gdy nie wychodzi. W końcu dewiza Piotra to „Tomorrow fail better”. Dlatego na swoich zajęciach uczy wiary w możliwości własnych rąk i tego, jak wiele satysfakcji daje robienie nimi pięknych i pożytecznych przedmiotów.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

 1. Robert

  Stanowczo dobrze spędzony czas, w dobrej atmosferze.
  Warsztaty, które dają bardzo dużo satysfakcji i na swój sposób odprężają.
  Dzięki i mam nadzieję, do zobaczenia!

 2. Konrad

  Warsztaty były niesamowite. Profesjonalne a jednocześnie bardzo przyjemne i luźne. Jeden z najlepszych kursów na jakim byłem. Gorąco polecam!

 3. Bartek

  Warsztaty zdecydowanie warte każdej złotówki!

  Piotr ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli, jednocześnie pozostawiając duże pole dla samodzielności uczestników.
  Dodatkowym plusem było to, że mogłem w warsztatach uczestniczyć z moim psem, 🙂

  Z pewnością wrócę na kolejne warsztaty w Kłosach!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.