Mistrzowskie rzemiosło: Stolarstwo dla początkujących

CENA

Wielkość grupy

1 - 

6 os.

Czas trwania

2 dni: od 9:00 do 17:00 z przerwą kawową

O warsztatach

Zapraszam Cię w podróż do świata rzemiosła i tradycyjnych technik stolarskich. Pokażę Ci, jak pracować ręcznymi narzędziami, nauczysz się wykonać podstawowe łączenia stolarskie i poznasz technikę kołka sprężynującego. Ta XVII-wieczna metoda wzmacnia połączenie na czop i gniazdo, przekształcając je w trwałą i mechaniczną blokadę.

Namacalnym efektem warsztatów będzie samodzielnie wykonana przez Ciebie deska do krojenia, przy tworzeniu której wykorzystasz w praktyce wszystkie nowe umiejętności stolarskie.

Spotykamy się w industrialnej przestrzeni dawnej fabryki: wysokie stropy, duże okna i żeliwne kolumny nadające wnętrzu niezwykłego charakteru. A do tego magia naturalnego światła. Praca w takim wnętrzu to prawdziwa przyjemność.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce poznać tradycyjne rzemiosło stolarskie, popracować ręcznymi narzędziami i chłonąć atmosferę prawdziwego warsztatu stolarskiego.

Nie musisz mieć doświadczenia w pracy z drewnem, poprowadzę Cię krok po kroku przez wszystkie narzędzia i techniki.

Co dadzą Ci warsztaty?

Dwudniowe warsztaty z podstaw stolarstwa to przede wszystkim ogromna dawka wiedzy praktycznej i wskazówki dotyczące pracy narzędziami ręcznymi oraz obróbki drewna.
Namacalnym efektem warsztatów będzie Twoja własnoręcznie zrobiona deska do krojenia. A zdobyta wiedza pozwoli Ci na realizację kolejnych projektów w domowym warsztacie.

Program

Przed Tobą dwa dni w przestronnym i w pełni wyposażonym warsztacie stolarskim.

Pierwszego dnia
Opowiem Ci o tradycyjnych narzędziach i technikach stolarskich, które pozwolą Ci bezpiecznie pracować z drewnem .
Poznasz różne rodzaje pił, dłut i strugów, porozmawiamy o ich zastosowaniu i zasadach bezpiecznej pracy.
Rozpoczniesz samodzielną pracę narzędziami ręcznymi.

Drugiego dnia
Będziemy kontynuować pracę narzędziami ręcznymi, poznasz również tradycyjną technikę łączenia drewna za pomocą kołka sprężynującego.
Samodzielnie wykonasz połączenie na czop prosty i gniazdo, stworzysz własny kołek i zamontujesz go w desce, tworząc trwałą i estetyczną blokadę mechaniczną. A wszystko to bez kropli kleju!

Zapewniamy

Świetną atmosferę prawdziwego warsztatu stolarskiego stworzonego z pasją i szacunkiem dla tradycyjnego rzemiosła.
Praktyczną wiedzę i wsparcie w pracy narzędziami ręcznymi.
Wszelkie materiały i narzędzia niezbędne do realizacji kursu. Kawę, herbatę i drobny poczęstunek.

Wymagamy

Wygodnego stroju i solidnych zakrytych butów.

Daty

Miejsce

Tom Bensari Workshop: ul. Tęczowa 79, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Długie godziny w przeszklonych biurowcach i chwila oddechu przy pracy w drewnie. Prestiżowe stanowisko prawnika w korporacji i chęć odkrywania tajemnic, jakie kryje rzemiosło. Choć pozornie te światy stoją w opozycji, to jednak Tom Bensari jest żywym przykładem na to, że da się je połączyć.

  Początek jego przygody ze stolarstwem był dość osobisty – zaczął od tworzenia mebli dla piątki swoich dzieci. Zależało mu, żeby od najmłodszych lat były otoczone pięknymi przedmiotami. To też rodzaj jego osobistego manifestu – meble to świadectwo pasji, samorozwoju i dążenia do spełnionego życia. Jak twierdzi, w czasach powszechnej mechanizacji procesu twórczego powrót do tradycyjnych metod jest oczyszczającym doświadczeniem.

  Wiedzę na temat stolarstwa zdobywał samodzielnie przez 20 lat – uczestniczył w zagranicznych kursach, sięgał po fachową literaturę, często działał metodą prób i błędów. Postępujący zanik nauki rzemiosła i wymiana pokoleniowa sprawiały, że przepływ informacji był sporym wyzwaniem. Dziś misją jego warsztatów jest przekazywanie usystematyzowanej wiedzy, praktyczna nauka rzemiosła i pokazywanie kursantom jak fascynującym materiałem jest drewno.

  Pracownia Toma znajduje się w surowej i pełnej uroku pofabrycznej przestrzeni w przemysłowej części Wrocławia, ale ze swoimi planami nie zatrzymuje się na Polsce. Jego prace są dostępne między innymi w prestiżowej Galerii Philia oraz na zagranicznych platformach związanych z designem i sztuką użytkową. O jego działaniach można było przeczytać między innymi w Design Alive czy magazynie Label. Oprócz tego pojawia się na branżowych eventach jako prelegent.

  Swoją energię dzieli między pracownię Bensari Ébénistes, która działa jako biuro projektowe i stolarnia, a markę osobistą Tom Bensari Workshop. Pod tym drugim szyldem kryją się wspomniane wcześniej warsztaty, które ze względu na jego szeroką wiedzę są nie tylko miejscem praktycznej nauki pracy z drewnem, ale także przestrzenią do rozmowy o designie, sztuce użytkowej i technicznych aspektach produkcji mebli.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Wojciech

   Te warsztaty to wspaniała przygoda i możliwość poznania tradycyjnego stolarstwa. Mistrz Tom Bensari posiada ogromną wiedzę i doświadczenie którym potrafi się podzielić. Praca narzędziami najlepszej jakości. Veritas, Narex, Stanley. Polecam bo naprawdę warto przeżyć tą przygodę.

  2. Maciek

   Super warsztaty, widać, że prowadzący ma ogromną wiedzę i to jego pasja. Zajęcia były prowadzone w małej grupie, więc podejście było indywidualne – mi, osobie początkującej, udało się ukończyć deskę, co nie jest takim łatwym zadaniem jak mogłoby się wydawać 🙂
   Zdecydowanie polecam!

  3. Marek

   Najlepszy kurs stolarski na jakim byłem. Polecam wszystkim tym co chcą się dowiedzieć jak wygląda prawca stolarza w detalach. Dowiedziałem się, że nie potrzeba wielu maszyn stolarskich za grube pieniądze aby zrobić coś pięknego z drewna. Jeśli chcecie zacząć przygodę ze stolarstwem to tylko ten kurs jest godny uwagi. Reszta kursów we Wrocławiu się umywa. Polecam gorąco

  4. Wojtek

   Miałem okazję wziąć udział w tych warsztatach. Naprawdę ciekawe, warte wydanych na nie pieniędzy. Prowadzący posiada szeroką wiedzę nt. stolarstwa współczesnego i dawnego, którą potrafi przekazać. Można się dowiedzieć, jak obsługiwać większość klasycznych narzędzi stolarskich(strugi, dłuta, piły, wiertarki…) ale też o wielu detalach, na które trzeba zwrócić uwagę podczas pracy z nimi. To jak przygoda, która pozwala odreagować, zapomnieć o codzienności i poczuć się jak rzemieślnicy-artyści 100 czy 200 lat temu. Zdecydowanie polecam

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *