1 spotkanie
5 godz.
2
-4 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Pierwsze warsztaty tokarskie dla kobiet… czas start!
Czy wiesz, że ponad połowa moich stolarskich i tokarskich warsztatów to spotkania z kobietami?
Dlatego postanowiłam stworzyć te warsztaty dedykowane dziewczynom. Jeżeli chcesz doświadczyć czegoś nowego, ciekawego, czegoś, czego wcześniej nie było jak spróbować, albo brakowało Ci do tego odwagi, to zapraszam do mojej krainy!

Ja pokochałam toczenie od pierwszej chwili… za ekscytującą fontannę wiórów, za emocje subtelności skontrastowane z siłą wirującego kawałka drewna, za sam proces przemiany – w ten sposób toczenie stało się moją ścieżką do kobiecości, a jednocześnie do radości z własnej sprawczości.
Uczę toczenia z radością, otwartością i wiarą, że każdemu uda się zmienić kawałek drewna w piękną misę.

Technika wbrew pozorom nie jest trudna. Wymaga cierpliwej stanowczości i wyczucia. To tokarka generuje siłę, więc Ty już nie musisz. Twoim zadaniem jest skupić się na kreacji i przyjemności.

Warsztaty dla kobiet ciekawych świata i otwartych na nowe doświadczenia. Jeśli to Twój pierwszy kontakt z toczeniem i stolarstwem artystycznym – dobrze trafiłaś! W Krainie Drewna odnajdziesz pomocną dłoń i odpowiednie wsparcie.

Warsztaty mają charakter hobbystyczny. To niecodzienna forma relaksu i spędzania czasu wolnego w niecodziennym otoczeniu.
Co będziesz robić?
Przekonasz się, że toczenie to przyjemny, wciągający i nieco hipnotyzujący proces. Maszyny, narzędzia i dłuta pomogą obrobić drewno, ale i rozbudzą w Tobie uśpioną odwagę i sprawczość. Uwierzysz, że zawsze się da i stworzysz własną misę z drewna – satysfakcja gwarantowana!

Warsztaty wyglądają tak:
• Nie zanudzę Cię teorią… przede wszystkim mamy działać! Opowiem o BHP, o tym, jakie kawałki drewna toczą się najlepiej i czemu układ włókien jest ważny. Po krótkim wstępie poczujesz się bezpiecznie w tokarskim świecie.

• Okiełznamy tokarkę i nauczę Cię ostrzyć dłuto- zaopiekowany sprzęt odwdzięcza się podczas pracy.

• Pod moim okiem samodzielnie wytoczysz misę – to najpiękniejszy moment warsztatów, pełen bezcennych uśmiechów, szczególnie, gdy zdejmuje się misę z tokarki.

• Na koniec pokryjesz misę olejem i zachwycisz się efektem gotowej misy.

A wszystko to w towarzystwie kobiet, tak samo ciekawych nowych doświadczeń, jak Ty.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

08.03.2021

Alicja w Krainie Drewna to marka Alicji Solarskiej. Powiedzieć, że to stolarnia artystyczna, to nic nie powiedzieć. W tym miejscu może i lecą wióra, ale tak naprawdę to dzieje się magia. Powstają zegary i toczone są misy.
Zapewniamy
Materiały
Każda z uczestniczek będzie miała do dyspozycji :
– tokarkę,
– dłuto,
– kawałek drewna na misę,
– bluzę ochronną,
– przyłbicę.
Coś na ząb
Kawa, herbata , ciastko.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Tęczowa 17, Mikówiec
Wskazówki dojazdu
https://goo.gl/maps/sexBkGkjtbVQgog89
Wjeżdżasz na teren Tartaku w Mikówcu a następnie na parking pod domem (kostka brukowa). Pracownia znajduje się za drewnianymi garażowymi drzwiami.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Na czas warsztatu zapewniam bluzę ochronną, przyłbicę chroniącą oczy i nos i w razie potrzeby rękawice. Zachęcam do założenia wygodnego i gotowego na ewentualne zapylenie ubrania – bardziej śliskie niż polarowe.
Podczas toczenia wióry wzlatują wyjątkowo intensywnie w górę i chętnie wskakują we wszystkie kieszenie i zakamarki, ale:
– półgolf lub golf powstrzymają wióry przed wpadaniem za pazuchę,
– spodnie opadające na buty ocalą skarpetki i wnętrze butów (nie wybieraj legginsów czy spodni ze ściągaczem na kostce),
– ubranie przylegające do ciała jest bezpieczniejsze przy tokarce.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto