Malowanie na jedwabiu

CENA
Wielkość grupy
3-6 osób
Czas trwania
3 godziny: od 10:00 do 13:00

O warsztacie

Jedwab to synonim luksusu. Słusznie, ponieważ jest tkaniną o niezwykłych właściwościach. Jest zwiewny, lekki, połyskliwy, bardzo przyjemny w dotyku. Mało tego: w upał chłodzi, a w chłody grzeje, czyli ma właściwości termiczne, niemożliwe do osiągnięcia przy produkcji sztucznych tkanin. Włókna jedwabiu są niezwykle wytrzymałe. Mówi się, że jedwab jest jak kobieta: zwiewny, ale niezwykle mocny.

Zapraszam na spotkanie z jedwabiem i naukę malowania na nim, bo jedwab jest również podłożem malarskim starszym niż papier!

Dla kogo?

Malowanie na jedwabiu jest fascynujące. Nie potrzeba mieć szczególnych umiejętności plastycznych, wystarczy chcieć to zrobić. Zapraszam osoby od 12 lat.

Co da Ci warsztat?

Podczas warsztatu wykonasz samodzielnie dwie apaszki o wymiarach 50x50 cm i zabierzesz je do domu.

Program

1. Wprowadzenie do techniki.
2. Sposoby malowania na jedwabiu.
3. Samodzielna praca malarska.

Zapewniamy

Wszystkie materiały czekają na Ciebie w pracowni.

Wymagamy

Proszę o swobodny, wygodny strój.

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Jaworowska 12, Konstancin-Jeziorna

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Malowanie na jedwabiu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *