Malowanie na jedwabiu

CENA

Wielkość grupy

3 - 

4 os.

Czas trwania

3 godziny: od 10:00 do 13:00

O warsztatach

Jedwab to synonim luksusu. Słusznie, ponieważ jest tkaniną o niezwykłych właściwościach. Jest zwiewny, lekki, połyskliwy, bardzo przyjemny w dotyku. Mało tego: w upał chłodzi, a w chłody grzeje, czyli ma właściwości termiczne, niemożliwe do osiągnięcia przy produkcji sztucznych tkanin. Włókna jedwabiu są niezwykle wytrzymałe. Mówi się, że jedwab jest jak kobieta: zwiewny, ale niezwykle mocny.

Zapraszam na spotkanie z jedwabiem i doświadczanie malowania na nim, bo jedwab to nie tylko tkanina odzieżowa, jest również podłożem malarskim i kaligraficznym starszym niż papier! Najważniejsze dzieła filozoficzne Dalekiego Wschodu są spisane na jedwabiu. Przyjdź i wyraź swoje emocje za pomocą barw na tej szlachetnej tkaninie.

Dla kogo?

Malowanie na jedwabiu jest fascynujące. Nie potrzeba mieć umiejętności plastycznych, wystarczą chęci i szczypta humoru. Zapraszam osoby od 12 lat.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas warsztatu wykonasz samodzielnie dwie apaszki o wymiarach 50x50 cm i zabierzesz je do domu. Jedną możesz zachować dla siebie, drugą dać w prezencie.

Podczas warsztatu doświadczysz, jak pięknie szlachetne włókna jedwabiu przyjmują wybrane przez Ciebie kolory, jak magicznie przenikają się na nich barwy. Po utrwaleniu apaszki zabierzesz ze sobą. Będą uroczym dodatkiem do każdego stroju.

Program

1. Wprowadzenie do techniki.
2. Sposoby malowania na jedwabiu.
3. Samodzielna praca malarska.
4. Utrwalenie barwników na jedwabiu.

Zapewniamy

Wszystkie materiały i narzędzia czekają na Ciebie w pracowni.

Wymagamy

Przyjdź na warsztat z pomysłem deseniu i kolorystyki apaszek. W projektowaniu unikaj geometrycznych wzorów i prostych linii. Twoje zaawansowanie w sztuce rysunku nie ma znaczenia. Z pewnością stworzysz piękną pracę.

Malowanie na jedwabiu jest trochę medytacyjnym zajęciem, ubierz się więc wygodnie.

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Sulejkowska 17, Warszawa, Praga-Południe

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

 1. Ania

  Bardzo dziękuję za twórczy czas spędzony na malowaniu na jedwabiu. Bardzo przyjemne, z artystycznym duchem miejsce. Z całego serca polecam, niesamowicie relaksujące i inspirujące działanie.

 2. pawlak17

  Super klimatyczne miejsce. Czarująca prowadząca Iza. Aż chce się to robić dalej. Polecam gorąco “Malowanie na jedwabiu”.
  Ewa

 3. Asia

  To były bardzo twórczo spędzone 3 godziny w kameralnej atmosferze, przy rozgrzewającej herbatce zimowej. Iza przygotowała wszystkie potrzebne materiały, pokazała rodzaje jedwabiu, opowiedziała o technikach malowania. Warsztat jest super możliwością sprawdzenia, czy malowanie na jedwabiu Cię wciągnie i czy złapiesz bakcyla (podejrzewam, że raczej tak:-)

 4. Wiesia

  Magiczny czas, zapomina się o całym świecie w tym urokliwym miejscu i nawet muzyka z radiowej “dwójki” weszła w klimat. Wyszłam zachwycona, a rzadko bywam 😉 Na pewno wrócę 😉 Malowanie na jedwabiu jest pozawymiarowe. A atmosfera wyciszenia, gdzie mówi się tylko tyle ile trzeba pozostaje w spójności z moją introwersją.

 5. Paulina

  Świetne warsztaty, technika niezwykle relaksująca, do głębi piękna sama w sobie. Prowadząca, Izabela, dokładnie prowadzi krok po kroku, jednocześnie pozostawiając dużą swobodę twórczą uczestników. Bardzo udany czas!

 6. Aneta

  Malowanie na jedwabiu okazało się dla mnie zaskakujące: ciekawa i wciągająca technika, precyzyjne uwagi prowadzącej pozwoliły mi już po pierwszym razie stworzyć chustę o wspaniałych kolorach. Na pewno tutaj wrócę!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też