1 spotkanie
2,5 godz.
1
-4 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Dołącz do naszych warsztatów, aby odkryć magię tworzenia pięknych kompozycji z kwiatów ciętych i podzielić się swoją kreatywnością w przyjaznej atmosferze.

Tworzenie kompozycji kwiatowych w naczyniach to sztuka, która pozwala nam przenieść piękno natury do naszych domów i wnętrz. Podczas tego twórczego procesu, wykorzystujemy kwiaty i zieleń ciętą, aby stworzyć niesamowite kompozycje, które cieszą oko i dodają uroku otoczeniu.

W trakcie tworzenia możemy eksperymentować z różnymi kształtami i formami, dostosowanymi do naszych osobistych upodobań i stylu dekoracyjnego. Możemy tworzyć bukiety okrągłe i symetryczne, które emanują harmonią, bądź też kompozycje bardziej swobodne i asymetryczne, które przyciągają uwagę swoją niekonwencjonalnością.

Warto poznać różne metody układania. Gąbka florystyczna to popularny wybór, który pomaga utrzymać kwiaty w miejscu i dostarcza im odpowiednią ilość wody. Siatka oraz kenzan to alternatywna opcja dająca większą swobodę w kształtowaniu kompozycji.

Kluczowym elementem tworzenia kompozycji jest także umiejętność doboru kolorów i tekstur, aby stworzyć estetyczne i harmonijne zestawienia. Dobierając odpowiednie kwiaty, liście i dodatki, możemy wyrazić naszą kreatywność i wyczucie stylu.

Tworzenie kompozycji kwiatowych to nie tylko sztuka, ale także forma terapii, która pozwala nam się zrelaksować i czerpać radość z tworzenia piękna. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym florystą, czy początkującym, tworzenie kompozycji z kwiatów ciętych jest satysfakcjonującym i inspirującym doświadczeniem, które pozwali otoczyć się naturalnym pięknem.
Co będziesz robić?
Nauczysz się tworzyć piękne kompozycje kwiatowe!

Warsztaty są podzielone na następujące etapy:
1. Wprowadzenie:
rozpoczniemy od serdecznego powitania i prezentacji naszego instruktora. Opowiemy o celach warsztatów oraz o tym, czego się nauczysz w trakcie.

2. Materiały i narzędzia:
przedstawimy różnorodność kwiatów ciętych i roślinnych akcentów, jakie masz do dyspozycji. Omówimy niezbędne narzędzia, abyś mógł/mogła wybrać odpowiednie materiały do swojej kompozycji.

3. Ogólne zasady tworzenia kompozycji:
praktyczna demonstracja, jak przygotować gąbkę florystyczną lub siatkę kenzan w naczyniu. Zapoznasz się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi jak zbudować kształt i formę kwiatowej aranżacji.

4. Projektowanie i wykonanie:
posiadając już wstępne informacje dotyczące budowania kompozycji, zaprojektujesz swoją własną. Wybierzesz odpowiedni materiał i wraz z pomocą instruktora wykonasz aranżację. Będziesz mogła/mógł eksperymentować z kolorem, teksturą i formą.

5. Podsumowanie technik:
instruktor podsumuje kluczowe aspekty techniki tworzenia kompozycji kwiatowych. Uczestnicy zaprezentują swoje prace i otrzymają feedback od instruktora.

6. Zakończenie:
podziękujemy za udział i zachęcimy do kontynuowania twórczej przygody z florystyką. Przedstawimy możliwości dalszego rozwoju w dziedzinie tworzenia kompozycji kwiatowych.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

28.04.2023

Tworzenie nieoczywistych kompozycji od zawsze było jej pasją, ale droga zawodowa Agnieszki nie była tak prosta i oczywista. Z wykształcenia jest specjalistką od reklamy i PR. O kwiatach zaczęła myśleć na poważnie w liceum, a florystyki uczyła się w jednej z najlepszych kwiaciarni w Londynie.
Zapewniamy
Materiały
Wszystkie materiały roślinne, materiały techniczne, narzędzia, fartuchy oraz rękawiczki zapewniamy na miejscu.
Coś na ząb
Kawa, herbata i coś słodkiego również się znajdzie :)
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul.Dąbska 20A, lok. nr 3, 31-572 Kraków
Wskazówki dojazdu
Okolice Tauron Areny, pobliskie parkingi – Decathlon (bezpłatnie pierwsze 90min, należy wpisać numer pojazdu w środku w sklepie), stary parking pod Plazą (płatny), bezpłatne miejsca na zatoczkach przy ul. Dąbskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe – 5min pieszo.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Nie musisz się specjalnie przygotowywać. Zabierz ze sobą tylko uśmiech i dobry humor.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.

Malowane kwiatami: kompozycje z kwiatów ciętych

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto