Makramowy kwietnik

CENA

Wielkość grupy

3 - 

8 os.

Czas trwania

3 godziny: od 17:30 do 20:30

O warsztatach

Boho dekoracje we współczesnym stylu! Naucz się pleść makramę, która będzie Ci służyć lata. Dołącz do nas i przekonaj się, jak relaksująca jest praca ze sznurkami.
Ten warsztat pozwoli Ci poznać pierwsze sploty, dzięki czemu będzie można kontynuować pracę ze sznurkiem w domowym zaciszu.

Na warsztatach zrobisz kwietnik na ścianę o wymiarach min. 30x50 cm. Zapewniam, że zrobisz go samodzielnie i w całości na jednych zajęciach, podczas których poznasz plecione bratnie dusze.

Dla kogo?

Zajęcia adresowane są dla osób, które dopiero chcą nauczyć się techniki plecenia ze sznurków oraz dla tych bardziej zaawansowanych. Zawsze znajdzie się jakiś splot, którego nie znasz.
Bezsprzecznie każdy nauczy się nowych splotów i rozwiązań związanych z wiązaniami. Spotkanie trwa 3 godziny, podczas którego zawsze znajdzie się czas dla każdego na wytłumaczenie makramowych mankamentów.

Dlatego, jeśli chcesz poznać świat splotów lub przy nowym rzemiośle spotkać się z innymi pasjonatami - ten warsztat jest dla Ciebie!

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas tego warsztatu na żywo poznasz różne rodzaje sznurków i dowiesz się, jakie są najlepsze do kwietników, a które użyć do zrobienia na przykład torebki.
Przydatna umiejętność splatania posłuży Ci do rozwijania swojej pasji oraz wykorzystywania tradycyjnego rzemiosła w życiu codziennym. Bo nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie zrobiony kwietnik czy pasek.

Dodatkowo to spotkanie pozwoli Ci się zrelaksować w gronie ludzi, zakręconych na punkcie rzemiosła. Te trzy godziny ze sznurkiem miną jak z bicza strzelił, a Ty odetchniesz od szarości dnia codziennego.

Program

Na zajęciach dowiesz się:
- jaka jest historia makramy w skrócie,
- jak nakładać na patyk oraz jak dobierać drewno do makramy,
- poznasz 4 podstawowe sploty, a dla zaawansowanych mam 4 następne (świat makramy nie stoi tylko na splocie kwadratowym czy żebrowym),
- jak podliczać długość materiału,
- jakie są rodzaje sznurków i do czego je stosować,
- jak zakańczać pracę i ją dobrze konserwować,
- gdzie jeszcze wykorzystać swoje umiejętności,
- jak recyklingować "zrzuty",
- gdzie dostać najlepsze sznurki (przekażę Ci informacje na temat surowców tak od serca, bez ukrytego marketingu).

W trakcie plecenia przewidywana jest również przerwa na kawkę lub herbatkę z bezcukrową przekąską.

Zapewniamy

Na warsztatach masz zapewnione wszystkie niezbędne materiały (patyk, sznurek beżowy lub w innym kolorze, w zależności od tego, co "fabryka" dała), narzędzia oraz napoje i przekąskę. Dodatkowo otrzymasz zdjęcia pamiątkowe z wydarzenia gotowe wprost na Twojego insta!

Dla chętnych mam również worek rozmaitości, z którego możesz sobie zabrać sznurki do zrobienia piórka/listka.

Wymagamy

Na zajęcia nie musisz przynosić nic oprócz otwartego umysłu. Otwartego na nowe sploty i nowe znajomości z miłośnikami rzemiosła.

Daty

Miejsce

Pracownia "Splotka": ul. Osobowicka 132, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Zdarza się, że środowisko, w którym wzrastamy, w znaczący sposób definiuje wybory w naszym dorosłym życiu. Ten scenariusz wydarzył się u Moniki, która od dziecka spędzała godziny z prababcią na tkaniu bieżników i dywaników. Była to naturalna aktywność w jej otoczeniu – wszyscy wokół robili na drutach, szydełku i tkali chodniki na krośnie. Pasja do splotów zaprowadziła ją do liceum plastycznego, w którym odkryła świat tkaniny artystycznej. 


  Wychowana w środowisku, w którym umiejętności tkackie były czymś naturalnym, Monika z zaskoczeniem odkryła, że dla większości ludzi ten rodzaj rzemiosła jest czarną magią. To także wtedy wzbudziła się w niej chęć edukowania. Celem nie było tylko i wyłącznie tworzenie nowych wyrobów, ale przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat sztuki włókna i rzemiosła. Edukowanie przynosi jej mnóstwo satysfakcji, a każdy warsztat i tworzenie przestrzeni do wymiany myśli i doświadczeń to jej osobisty sukces. Tym bardziej, że splot to dla niej alegoria ludzkiej egzystencji – wątek i osnowa stale się przeplatają i zmieniają, jak życie człowieka. Sama uczy się tkactwa od 18 lat, jednak stale szuka nowych rozwiązań i podgląda lepszych od siebie.


  Ogromną wartością dla Moniki jest nie tylko ratowanie wymierającego rzemiosła, ale także kwestie ekologiczne. Lokalne materiały skrzętnie przechowuje w ogromnych pudłach, dzięki czemu jej praca nie nadwyręża środowiska, a ona może realizować swoją misję “codziennie spleć coś nowego”. 


  Sama nazwa pracowni powstała przypadkiem, gdy jedna z uczestniczek kursu, nie znając jej imienia, zwróciła się do Moniki “pani splota”. Stąd już prosta droga do zmiękczenia i uroczej nazwy Splotka.  Jej pracownia znajduje się w zielonej części Wrocławia – Monika wykorzystuje to i często przenosi zajęcia na świeże powietrze, gdzie przy akompaniamencie ptaków, zaprasza do krainy rzemiosła.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Makramowy kwietnik”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto