Makramowe Liście

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2,5 godziny: od 11:00 do 13:30

O warsztacie

Warsztaty, które łączą w sobie tworzenie rzeczy pięknych oraz trening odnajdowania własnego ja „tu i teraz”, niezachwianego skupienia na chwili obecnej. Nauczycie się uważniej słuchać siebie, czego efektem będzie zarówno odnalezienie harmonii i wyciszenie, ale również przedmiot, symbol, w którym na zawsze zamkniecie fragment swojej duszy, czyniąc ją nieśmiertelną. Pozwolicie sobie przekroczyć granice wyobraźni i w pełni oddać się procesowi twórczemu – wyłącznie na własnych zasadach.

PROWADZĄCA
Prowadzącą jest Basia Kwiecień - człowiek orkiestra, dosłownie i w przenośni. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie dyrygowania, pianistka, klarnecistka i saksofonistka. Jeszcze na studiach rozpoczęła pracę w TVP i niemalże równolegle objęła management nad pierwszą w kraju Kubańsko-Polską orkiestrą salsową „Rei Ceballo & Calle Sol” (dziś „Tripulacion Cubana”).

W 2007 roku założyła międzynarodową rewię taneczną „Carnival Stars” (wcześniej „Afro Carnaval”), specjalizującą się głównie w gorących rytmach latynoskich. Wraz ze swoimi podopiecznymi miała zaszczyt i przyjemność współpracować ze wszystkimi liczącymi się stacjami TV w Polsce, uświetniając szereg programów rozrywkowych, jak choćby kilkanaście edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, imprezy sylwestrowe czy słynny festiwal w Sopocie. Współtworzyła ponadto festiwale jazzowe i folkowe, spektakle teatralne (m.in. teatr „Buffo”), imprezy miejskie, studenckie, klubowe, firmowe, a nawet prywatne. Blisko 2000 eventów przez 20 lat kariery w Kulturze, Sztuce i Show Businessie. Brzmi imponująco? Powinno.

Prywatnie miłośniczka sportów ekstremalnych, na swoim koncie ma kilka skoków spadochronowych (kurs AFF), od 7 lat z zapałem uprawia wspinaczkę i nurkowanie.

Skąd zatem w tym wszystkim znalazło się i zajęło tak szczególne miejsce właśnie rękodzieło? Odpowiedź jest prosta – jej jubileusz 20lecua pracy zawodowej został przez los dosłownie… ukoronowany. Pandemia dotknęła artystów w sposób wyjątkowo bolesny, uniemożliwiając do teraz pełny powrót do pracy. To wszystko przyczyniło się do tego, że odłożony niegdyś do szuflady pomysł został przywrócony do życia dużo szybciej, niż początkowo planowała Basia.

Dla kogo?

Odpowiedź, choć może brzmieć banalnie, nie mogłaby być bardziej prawdziwa - dla każdego. Wszyscy, którzy darzą miłością piękno, szukają sposobu na nietypowe i pobudzającego wyobraźnię sposobu na spędzenie czasu.

Co da Ci warsztat?

Bez względu na to, czy planujesz zajmować się wyplataniem piór i liści profesjonalnie, czy chcesz robić to wyłącznie dla siebie, z warsztatów wyjdziesz z potężną dawką wiedzą oraz umiejętnościami, z którą zrobisz absolutnie wszystko to, co zechcesz.

W kameralnym gronie, przy pysznej kawie, herbacie i ciastach domowej roboty, zdradzimy Ci wiedzę tajemną, kruczki i patenty na zrobienie makramowych liści i piór autorską techniką APRIL Handmade.

Z warsztatu wyjdziesz z cudownym, stworzonym przez siebie liściem, którym udekorujesz wnętrze swojego domu lub podarujesz komuś w prezencie.

Program

Sprawimy, że zakochasz się w samym procesie tworzenia, bez względu na efekt. Jak mawiają – droga stanie się ważniejsza od celu. Od razu uprzedzamy, że odtąd nie będziesz spać po nocach, wymyślając nowe wzory i zestawy kolorystyczne. Pewne jest też to, że nigdy już nie będziesz martwić się o prezenty dla najbliższych – te najbardziej wyjątkowe, zrobisz samodzielnie!

Jeśli przychodzi Ci do głowy, że nie masz w sobie dość talentu i do prac manualnych masz przysłowiowe „dwie lewe ręce”, przyjdź na warsztaty „wbrew sobie” i pozwól sobie udowodnić, jak bardzo się mylisz!

Do rzeczy! Podczas warsztatów dowiesz się:
- gdzie kupić sznurki, jakiej grubości, zarekomendujemy Ci konkretne marki;
- jakie nożyczki są najlepsze oraz że – uwaga – istnieje ostrzałka do nożyczek;
- czym rozczesać;
- czym i jak usztywnić, a może podkleić;
- czy i jak się cenić, i że cenić się należy zawsze wysoko;
- gdzie promować, gdzie wystawia itd.

Oczywiście nasze warsztaty to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim zadania rozwijające umiejętności praktyczne. Krok po kroku przejdziemy wspólnie przez cały proces twórczy - od przedmiotów rozrzuconych przypadkowo na warsztatowym stole, po oryginalne, z całą pewnością unikatowe rękodzieło. Tak, rękodzieło wykonane właśnie przez Ciebie, takie, którym zapragniesz pochwalić się całemu światu i powiesisz na honorowym miejscu w swoim domu.

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne narzędzia, poczęstunek oraz niezapomniane wrażenia, których nie da się podrobić!

Wymagamy

Dobrego humoru oraz zaangażowania :)

Daty

Miejsce

Artystyczny Dom: ul. Nowolipki 13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

W sercu Muranowa istnieje miejsce, które powstało z myślą o artystach poszukujących swojej przestrzeni. Stworzyła je Karolina Perchacz, która sama traktuje sztukę jako terapie dla duszy. 


Artystyczny Dom, bo tak właśnie nazywa się to miejsce, stał się przestrzenią, w której ludzie mogą obcować ze sztuką, szukać siebie i artystycznie eksperymentować. To zarówno miejsce dla twórców, którzy chcą się skupić na tym, co naprawdę kochają, ale także dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w warsztatach i tam odkrywać swoje talenty. 


Karolina jest idealnym dowodem na to, że chcieć to móc. Sama spełnia się artystycznie, malując obrazy techniką pouringu i tworząc tace z żywicy epoksydowej. Jest samoukiem – wiedzę zdobywała oglądając kolejne tutoriale, a potem testowała, doświadczała i sprawdzała. Taka sama energia panuje w Artystycznym Domu. Podkreśla, że w każdym tkwi twórca, wystarczy się tylko ośmielić i zacząć szukać własnej ścieżki. Odwiedziny w Artystycznym Domu są dobrym krokiem w tym kierunku. Miejsce regularnie gości nieszablonowych artystów, którzy podczas warsztatów dają możliwość eksperymentowania i rozwijania początkowo ukrytych talentów. 


Artystyczny Dom powstał z potrzeby zmian w życiu Karoliny. Był wynikiem budowania nowej drogi, tworzenia miejsca na kreatywność i życia na własnych zasadach. To także przykład podążania za marzeniami, które od dawna chowamy w sobie. Dziś tą energią zaraża innych. Pokazuje, że się da i że warto zawalczyć o swoje. Twórcza ścieżka to jeden ze sposobów na odzyskiwanie swojej niezależności i zajmowania stanowiska w kluczowych dla naszego życia kwestiach.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Agnieszka Wolińska

    Wspaniale było spotkać tyłu twórczych ludzi w jednym miejscu. Ludzi, którzy chcą wciąż uczyć się czegoś nowego, a swoją wiedzą szczodrze dzielą się z innymi. Cudowna, ciepła atmosfera. Głowa pełna nowych pomysłów. Polecam gorąco i Feblika i Basię jako prowadzącą.

  2. Andrzej

    To były moje pierwsze warsztaty z makramy i przepadłam! To był niesamowity czas tworzenia, ciepłych rozmów, radości… Czas, w którym mogłam się zatrzymać. Z jednej strony pobyć ze soba i wyciszyć myśli, a z drugiej być ze wspaniałymi ludźmi, rozmawiać i wspólnie przeżywać twórczy proces. Basia, to bardzo ciepła osoba, dzieli się wszystkim co wie, zdradza swoje najróżniejsze patenty, bo uważa, że nie trzeba wywarzać drzwi na nowo. Poza tym wierzy, że każde działo jest unikalne, bo każdy kto je tworzy zostawia w nim cząstkę siebie. A efekty tych warsztatów są niesamowite.. Piękne liście w jesiennych barwach, które juz wiszą dumnie na mojej ścianie. A pomysł na kolejne mam już w głowie. Polecam z całego serca!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *