Makrama ścienna: podstawy

CENA

Wielkość grupy

3 - 

10 os.

Czas trwania

3 godziny: w tygodniu od 18:00 do 21:00 lub w weekend od 11:00 do 14:00

O warsztatach

A gdyby tak trochę odetchnąć, nauczyć się czegoś nowego i po prostu fajnie spędzić czas?

Jeżeli chcesz zrobić coś dla siebie, spędzić kreatywne popołudnie w miłym towarzystwie i wrócić do domu z własnoręcznie wyplecioną makramą ścienną - nie wahaj się!

To, co w makramie jest niesamowite, to fakt, że jedynym narzędziem używanym do jej wykonania są nasze dłonie.
Sznurek i znajomość kilku podstawowych splotów pozwala stworzyć naprawdę wyjątkowe dekoracje, jak również praktyczne przedmioty codziennego użytku.

Dla kogo?

Zapraszam każdego, kto chce:
- zdobyć nowe umiejętności,
- poznać technikę rękodzieła jaką jest makrama,
- szuka swojej pasji,
- potrzebuje oderwać się od codziennych zajęć,
- pobyć w gronie kreatywnych osób.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztatach poznasz przede wszystkim podstawowe sploty, dzięki którym będziesz twórczo działać w zaciszu domowym. Dowiesz się również jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami sznurków, by samodzielnie dobierać je do danego projektu.

I oczywiście własnoręcznie stworzysz makramę, którą z dumą zabierzesz do domu.

Program

Na początku trochę się poznamy, opowiem Ci o makramie i o tym jakich materiałów używać do wykonywania różnego rodzaju projektów.

Następnie przejdziemy do głównego punktu programu - wyplatania makramy. Krok po kroku poprowadzę Cię przez cały proces wyplatania.

Zaczniemy od węzła mocującego sznurki. Kolejne węzły - żebrowy oraz płaski pozwolą na stworzenie makramowych wzorów. Powstaną takie sploty jak łańcuszek, DNA, czy diament. Użyjemy też węzła rybackiego, który zakańcza niektóre sploty.

W trakcie warsztatów możesz pytać o wszystko, co Cię nurtuje!

Zapewniamy

Podczas warsztatów zapewniam niezbędne materiały do wykonania makramy: drewniany profil mocujący oraz sznurek pleciony.

W Wytwórni Dobra do dyspozycji jest aneks kuchenny, gdzie dostępna będzie kawa, herbata, woda. Możesz liczyć również na drobny poczęstunek.

Wymagamy

Otwartości i chęci do zdobycia nowych umiejętności.

Daty

Miejsce

"Wytwórnia Dobra": ul. Sabały 39, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Dzieciństwo rządzi się swoimi prawami – jest wypełnione kreatywnością, zabawą i śmiałymi pomysłami. Co gdyby przenieść te wartości do dorosłego życia? Taki scenariusz wydarzył się w życiu Karoliny chwilę po 30. urodzinach. Jej spotkanie z makramą to miłość od pierwszego… a tak naprawdę splotu. Warsztaty, na które trafiła za namową koleżanki, okazały się być strzałem w dziesiątkę. Makrama nie tylko szybko stała się jej pasją, ale także źródłem dochodów. 

  Kolejne puzzle w tej historii układały się w błyskawicznym tempie, tworząc pełny obrazek. Jej córka została obdarowana pierwszym projektem, a znajomi docenili jej wyjątkowe umiejętności i kibicowali przy nowym biznesie. Chwilę później, w trakcie jogowego wyjazdu, pojawiła się nazwa – Księżycowe Sploty, która w pełni oddawała tworzony projekt. Także wtedy Karolina sprzedała swój pierwszy produkt – jedna z uczestniczek zakochała się w stworzonym przez nią plecaku. Rozwój jej marki  jest blisko powiązany z duchowością i osobistymi przeżyciami, więc nietrudno było potraktować to jako znaki. 

  Kolejnym krokiem była decyzja o prowadzeniu warsztatów. Wymagało to sporo odwagi, ale stało się przełomowe dla właścicielki makramowego biznesu. To tylko pokazuje, że jej życiowe hasło “bój się i rób” to nie pusty frazes. Kursy to dla Karoliny czas inwestowania w innych ludzi, przestrzeń do rozwoju ich potencjału oraz nauki. Bycie częścią tego procesu jest dla niej ogromną radością i motywacją do dalszej pracy. Wisienką na torcie jest fakt, że wielu uczestników wraca na kolejne zajęcia, a to tylko potwierdzenie, że warsztaty inspirują, a wyjątkowy klimat sprawia, że chce się więcej. 

  Obecnie pracownia właścicielki Księżycowych Splotów mieści się w jej domu, a za studio fotograficzne służy jej balkon. Z kolei warsztaty odbywają się w przestrzeni rozwoju – Wytwórni Dobra. Intuicja nam podpowiada, że to tylko kolejny etap tej nieszablonowej podróży.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Makrama ścienna: podstawy”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto