Makrama dla początkujących

CENA

Wielkość grupy

2 - 

6 os.

Czas trwania

4 godziny: w tygodniu od 17:00 do 21:00 lub w soboty od 12:30 do 16:30 lub niedziele od 9:00 do 13:00

O warsztacie

Szukasz sposobu na relaks i wyciszenie? Rozglądasz się za nowym hobby? A może po prostu lubisz cały czas coś robić?

Zapraszam Cię do magicznego świata sznurków i węzełków, w którym odpoczniesz i stworzysz piękne rzeczy! A wszystko we wspierającej, pozytywnej i kreatywnej atmosferze.

Z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną makramą na kiju o szerokości ok. 40-50 cm i długości... jakiej będziesz chcieć. Po zajęciach dostaniesz PDF z bardzo dokładną, bogato ilustrowaną instrukcją zaplatania poszczególnych węzłów i całej makramy – dzięki temu bez problemu odtworzysz swoją pracę w domu. Możesz też w ten sposób przekazać wiedzę domownikom.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy:
- szukają nowej pasji i chcą poznać nowych ludzi;
- albo słyszeli słowo "makrama" i też myślą o tym, żeby spróbować wiązać sznurki;
- albo chcą stworzyć oryginalne dodatki do domu;
- albo szukają sposobu na relaks i wyciszenie.

Co da Ci warsztat?

Nauczysz się węzłów:
- mocującego,
- płaskiego,
- żebrowego,
- żebrowego zakańczającego,
- perły,
- opaski,
- i na koniec baryłki.

Dowiesz się, jak obliczyć długość sznurka, który potrzebny jest do plecenia makramy. Pokażę Ci kilka patentów, dzięki którym stworzysz następne wzory. Z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną makramą ścienną na kiju.

Program

Naukę rozpoczniemy od opowieści o samej makramie oraz wprowadzenia na temat sznurków i węzłów.

Dostaniesz w prezencie próbnik sznurków – dzięki temu łatwiej będzie Ci się połapać w tym, które materiały stosować do jakich prac.

Następnie razem zapleciemy najbardziej podstawowe makramowe węzły i połączymy je ze sobą w łańcuchy.

Zobaczysz, jak niewiele potrzeba, by spod Twoich rąk wyszło piękne, makramowe dzieło!

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne do plecenia materiały:
- 100 m sznurka w wybranym kolorze,
- naturalny, ręcznie przygotowany kijek z Mazur.

Oprócz tego:
- próbnik sznurków - przyda się do przyszłych zakupów,
- drukowana książeczka - instrukcja zaplatania makramy krok po kroku
- prezent-niespodzianka,
- kawa/herbata, ciastka.

Wymagamy

Na warsztaty nie trzeba przynosić nic poza dobrym nastrojem. A nawet jeżeli będzie słabszy, to na pewno polepszymy go na miejscu :)

Daty

Miejsce

Szkoła Makramy SNAGart: ul. Czapli 25, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Szkoła Makramy SNAGart wyrosła z marki szytych przez Katarzynę Karpę spódniczek biegowych SNAG i pracowni SNAGart, czyli bardziej artystycznej odnogi działalności. Została założona w 2018 roku, w domu rodzinnym na Ursynowie, gdzie Kasia mieszkała od lat 90. do 2005 roku. Pracownia mieści się w odremontowanej piwnicy. Została zaaranżowana i odnowiona przez Kasię i jej mężczyznę Marcina Trzeciakiewicza.


Katarzyna Karpa to chodząca energia twórcza. W ciągłym ruchu i z serdecznym uśmiechem na twarzy. Do niedawna żyła z pracy w mediach, a rękodzieło zajmowało wolny czas. Od 2019 roku Szkoła Makramy SNAGart to jej główne zajęcie. Nie znosi monotonii, więc co i rusz wymyśla nowy projekt, nowy plan, nowy pomysł na warsztat. W 2019 roku zorganizowała m.in. wydarzenie #makramanatrawie i współorganizowała warsztaty sąsiedzkie na Ursynowie. Pod hasłem #targowiskoumiejętności regularnie obywają się otwarte, kreatywne spotkania dla wszystkich, którzy chcą podzielić się tym, co potrafią robić: patentami na różne rzeczy w życiu, umiejętnościami czy np. sprawdzonymi przepisami.


Zdolności manualne i zamiłowanie do tworzenia pięknych rzeczy wyniosła z domu rodzinnego. Babcia szyła, mama zaplatała makramowe sowy, lepiła z modeliny i robiła na drutach. Kasia od dzieciństwa robi to wszystko i jeszcze więcej! Swoje pierwsze “dorosłe” makramy zrobiła przy okazji remontu mieszkania. Jak mówi “w zasadzie zaplotły się same”. Robienie kolejnych rozumiało się samo przez się. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. N

    Bardzo przyjemny warsztat – nauczyłam się podstaw plecenia makram, wyszłam z makramą i dawką wiedzy, zachęcona do kontynuowania tego w domu. Polecam!

  2. Dorota

    Bardzo fajne warsztaty, prowadząca sympatyczna i otwarta, doskonale tłumaczy. Niezwykle miła atmosfera przy nabywaniu praktycznej wiedzy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *